تحریم کالاهای ژاپنی در کره جنوبی

عملیات جدید پاکسازی داعش با حضور حشد الشعبی

حمله پهپادی یمن به پایگاه هوایی عربستان

پوستر: نفتکش انگلیسی در دستان پر توان مردان ایرانی

وزیر عربستانی، عامل بزرگ‌ترین اختلاس خاورمیانه

۷۰ درصد مراکشی‌ها در فکر مهاجرت

مصر در مسیر تحکیم استبداد

شکایت ائتلاف جهانی وکلا علیه اردوغان

برکناری امام جماعت سعودی به دلیل درخواست کاهش مالیات مردم

پوستر: به زانو در آمدن دزدان دریایی انگلیس به دست نیروهای انقلابی ایران

یک شهید در تظاهرات حامیان شیخ زکزاکی

افشای بودجه ۴۰ میلیون دلاری ترامپ برای مخالفان مادورو

ایتالیا، رتبه آخر آموزش در اروپا

هشتگ «اوباما، بهتر بود» آمریکایی‌ها علیه ترامب

آوارگی ۲۷۵ هزار یمنی طی ۶ ماه اخیر

پویش مردم امارات علیه بازداشت‌های خودسرانه حکومت

اقدام ضدایرانی فدریکا موگرینی

خروج بدون بازگشت ۷۲۰ هزار نفر از اسرائیل

تداوم اعتراضات به جنایات ترکیه در عفرین سوریه

اعتصاب غذای زنان مصری علیه بازداشت دختر قرضاوی

سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۱
کد مطلب: ۳۰۵۳۰
داخلی آرشيو چند رسانه ای صفحه اخبار جبهه مستضعفین
تصاویر/ تظاهرات مخالفان و موافقان «السیسی» در نیویورک
تصاویر/ تظاهرات مخالفان و موافقان «السیسی» در نیویورک
ورود «عبد الفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر به نیویورک برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل با تظاهرات موافقان و مخالفان وی همراه بود و این موجب شد تا پلیس آمریکا تدابیر امنیتی شدیدی برای مقر وی در این شهر اتخاذ کند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری فارس، پای گذاشتن «عبد الفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر به نیویورک برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با تظاهرات مخالفان وی، یعنی هواداران جماعت اخوان المسلمین و «محمد مرسی»، رئیس جمهوری اخوانی برکنار شده مصر از یک سو و استقبال هواداران السیسی همراه بود تا به سرعت موجب بروز بحران و تنش در نیویورک شوند،‌ به ویژه آنکه برخی از هواداران مرسی تلاش کردند به خبرنگاران و هیات همراه رئیس جمهوری مصر تعدی کنند.

به همین دلیل پلیس آمریکا و نیروهای امنیتی همراه السیسی تدابیر امنیتی شدیدی را در هتل محل اقامت رئیس جمهوری مصر به اجرا گذاشتند که مشابه آن تاکنون برای هیچ رئیس جمهوری از مصر در آمریکا تدارک دیده نشده بود، این در حالی است که هواداران محمد مرسی با تجمع مقابل هتل محل اقامت السیسی شعارهایی علیه وی و آنچه آن را کودتای ۳ ژوئیه و کشتار رابعه العدویه نامیده بودند، سر دادند.

این معترضین مصری همچنین شعارهایی مبنی بر درخواست از دولت آمریکا جهت اخراج السیسی از این کشور سرداده و تاکید کردند که وی نماینده خواست و اراده مردم مصر نیست، بلکه علیه اولین رئیس جمهوری مدنی و منتخب طول تاریخ مصر کودتا کرده و به همین دلیل از دید آنها تمام اقدامات السیسی و حکومتش غیر قانونی و باطل است و او را «قاتل» توصیف کردند.

در این راستا هواداران اخوان المسلمین تلاش داشتند به «یوسف الحسینی» مجری برنامه‌های تلویزیونی و «یاسر رزق» سردبیر روزنامه المصری الیوم و شمار دیگری از روزنامه‌نگاران تعدی کنند. همچنین این معترضین اقدام به برافراشتن پرچم‌های رابعه العدویه در بسیاری از خیابان‌های نیویورک کردند تا به این طریق عدم به رسمیت شناختن السیسی از جانب خود را اعلام کنند.

اما از سوی دیگر و در دیگر خیابان‌های نیویورک تظاهرات دیگری برگزار شد که از سفر السیسی به آمریکا استقبال می‌کرد. شرکت کنندگان در این تظاهرات با در دست داشتن تصاویر السیسی شعار زنده باد مصر و السیسی را سر می‌دادند.
Share/Save/Bookmark