گفتگو با پروفسور آلکساندر آزادگان درباره وضعیت بحرانی حال حاضر آمریکا + فیلم

ویدئو کلیپ: استقبال بی نظیر مردم از ترامپ! پیشنهاد می‌کنم این تصاویر زیبا را حتما ببینید

پوستر: انگلیس فروش سلاح به عربستان را از سر می‌گیرد

نظرسنجی: فریبکاری چین باعث انتشار ویروس کرونا در سراسر جهان شده است آیا با این نظر ترامپ موافقید؟

پوستر: آمریکا مقادیر زیادی داروی موثر در درمان کرونا انبار کرده است

پوستر: روایت بولتون از مخالفت ترامپ با نابودی داعش چرا داریم داعش را به نفع روسیه و ایران و عراق می‌کشیم؟

پوستر: انزوای امریکا در شورای امنیت

پوستر: آمریکا رسما از سازمان بهداشت جهانی خارج شد

پوستر: ایران خطاب به کاخ سفید: گزینه نظامی گزینه‌ای کپک‌زده‌ است

پوستر: اختلاس 10 میلیارد دلاری اطرافیان ترامپ از بودجه کرونا!

پوستر: کشف ویروس کرونا در اسپانیا، 9 ماه قبل از شیوع در چین!

پوستر: گاف دوبار بایدن هنگام سخنرانی من شوهر جو بایدن هستم!

پوستر: جان بولتون: «ترور سردار سلیمانی» و «خروج از برجام» برای من لحظات خوشحال‌کننده‌ای بود

پوستر: ترور «هشام الهاشمی» به جرم ایستادگی در برابر داعش

پوستر: ترامپ، رئیس جمهوری که فکر می‌کند دنیا بازیچه دست اوست

نظرسنجی: به نظر شما سرانجام اسرائیل چه خواهد بود؟

پوستر: موج جدید پاک‌سازی قومی در میانمار هزاران مسلمان روهینگیایی آواره شدند

پوستر: تعریف عربستان از صلح عربستان: در کنار آمریکا در تلاش برای ایجاد صلح در منطقه و جهان هستیم!

پوستر: ایران: آمریکا مانع دسترسی قربانیان حملات شیمیایی به دارو می‌شود

پوستر: تداوم حمایت مالی و لجستیکی داعش در عراق

جمعه ۲۰ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۰
کد مطلب: ۵۳۳۵۹
داخلی آرشيو چند رسانه ای صفحه تروریسم
ویدئو کنفرانس بین‌المللی با موضوع حقایق 11 سپتامبر
با حضور فعالان و کارشناسانی از کشورهای آمریکا، آلمان و کانادا برگزار شد
ویدئو کنفرانس بین‌المللی با موضوع حقایق 11 سپتامبر
پنجمین ویدئوکنفرانس سایت جبهه جهانی مستضعفین با موضوع بررسی حقایق حادثه 11 سپتامبر با حضور 6 میهمان خارجی از کشورهای آمریکا، آلمان و کانادا برگزار شد.
پنجمین ویدئوکنفرانس سایت جبهه جهانی مستضعفین با موضوع بررسی واقعیت‌‌های پنهان حادثه 11 سپتامبر برگزار شد.

در این کنفرانس علاوه بر میهمانان و کارشناسان ایرانی، 6 میهمان خارجی از کشورهای امریکا، آلمان و کانادا حضور داشتند.

3 میهمان آمریکایی این کنفرانس که از فعالان اجتماعی و بین‌المللی محسوب می‌شوند مباحث قابل تأملی را از دید یک شهروند آمریکایی درباره حادثه 11 سپتامبر بیان کردند.

ابهامات و تناقضات منطقی قبل و حین حادیه 11 سپتامبر، نقش سازمان‌های جاسوسی امریکا در این حادثه، حوادث بعد از حمله 11 سپتامبر، تحولات خاورمیانه با دخالت نظامی آمریکا و جنبشهای بیداری در امریکا، بخشی از موضوعاتی بود که در این کنفرانس مورد بررسی قرار گرفت.


گفتنی است در کنفرانس قبلی نیز مباحث مختلفی درباره وضعیت حقوق بشر در امریکا توسط میهمانان مطرح شد که برای مشاهده آن می‌توانید به این آدرس مراجعه کنید.

میهمانان این کنفرانس:
* مانوئل اچسنریتر (Manuel Ochsenreiter)، تحلیل‌گر سیاسی و سردبیر ارشد مجله ZUERST از کشور آلمان
* ناتان ویلیام (Nathan W Williams)، فعال بین‌المللی از کشور کانادا
* مایکل گول (Michael Gaul)، فعال آمریکایی
* مایکل کوک (Michael Cook)، مهندس و فعال در مسائل بین‌المللی از کشور آمریکا
* خانم تریسا کوره‌آ(Teresa Corea)، فعال حقوق بشری و حامی فلسطین از کشور آمریکا
* آقای مایکل اوپرسکالسکی(Michael Opperskalski)، تحلیل‌گر مسائل سیاسی از کشور آلماندر ادامه مباحث مطرح‌شده در این کنفرانس را مشاهده می‌کنید:

فاطمه محمدی نژاد (سردبیر انگلیسی سایت): شهر نیویورک در سال ۲۰۰۱ شاهد یک واقعه غم‌انگیر بود که امروزه همه از آن به عنوان حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر یاد می‌کنند که مبدا بسیاری از ترورها و جنگ‌ها در دنیا به ویژه در خاورمیانه شد که همچنان نشانه‌ها و اثرات آن در این منطقه قابل مشاهده است.

تمام آنچه که می‌خواهیم در این جلسه به آن بپردازیم فهمیدن علل و عوامل به‌وجود آورنده این حادثه و مقصران اصلی و نتایج آن است.

mwfpress: چرا باید چنین واقعه تروریستی در نیویورک و نسبت به ساختمان سازمان تجارت جهانی رخ دهد (صرف نظر از اینکه مسئولش القاعده است و یا خود دولت آمریکا)؟ چرا عاملان این حادثه به دنبال انجام آن بودند؟

مایکل اوپرسکالسکی: به نظر من باید کمی عمیق‌تر به این مسئله نگاه کنیم. از آنجا که شواهد نشان می‌دهد گروه القاعده از ابتدا چیزی جز ساخته و عامل سیا نبوده که در افغانستان و پاکستان و بسیاری از نقاط دیگر فعالیت می‌کرده است. حتی خود بن لادن سال‌های سال جزء عمال و کارکنان این آژانس بوده است. بنابراین آنچه روی داده تحت نظارت سیا بود.

سرویس امنیت داخلی آلمان به نام انستیتوی حفاظت از قانون به دقت این مسئله را بررسی کرده و درباره آن خبر دارد. همان‌طور که ما در حال حاضر می‌دانیم هر آنچه برای راه‌اندازی یک جنگ لازم است همواره برای آنان آماده است و تنها به یک توجیه و جلب حمایت عمومی نیاز دارند تا از آنها حمایت کنند.

جنگ علیه عراق، افغانستان و جنگ‌های کنونی و حملات تروریستی در واشنگتن و نیویورک تا حضور داعش در عراق و سوریه همگی تحت نفوذ و کنترل CIA هستند.


mwfpress: اثرات این حادثه بر خود کشور آمریکا چه بوده و یا هست؟

مایکل کوک: من از زمانی که این اتفاق روی داد درگیر آن شدم و از همان موقع ابتدا ویرانی‌هایی را که به دلیل انفجار از آن باقی مانده بود به چشم دیدم. تنها چند هفته طول کشید تا فهمیدم که این یک خرابکاری داخلی بوده است.

من به دلیل نوع کارم به راه‌های امنیتی این ساختمان‌ها دسترسی و اشرافیت پیدا کردم و فهمیدم چرا بسیاری از رسانه‌های غالب گزارش درباره آن را متوقف کرده و مظنونان زیادی را دستگیر کردند.

من همراه تعدادی از مهندسان و معماران داوطلب شدیم. بیش از ۹ سال است که تلاش می‌کنم حقیقت این حادثه را کشف کنیم. من پیشنهاد تهیه فیلمی درباره حقیقت انفجار ۱۱ سپتامبر را ارائه کردم که تهیه شد و فیلم بسیار خوبی هم درباره نظرات کارشناسان دراین‌باره بوده که برای همه به زبان‌های زیادی قابل مشاهده است.

کشورهای خارجی همچون ایران که در معرض خطر جنگ جدید از سوی آمریکا هستند باید چنین شواهدی را به سازمان ملل ارائه دهند.

ما هیچ اداعی نکردیم که چه کسی و چرا چنین حمله‌ای کرده است تنها به بررسی کارشناسانه درباره آنچه بر این ساختمان اتفاق افتاده پرداخته‌ایم.

من فکر می‌کنم اگر کسی بتواند چنین جنایتی انجام دهد این راه برای دیگران نیز باز خواهد بود و ادامه خواهد داشت. این حادثه در داخل آمریکا نیروی زیادی را صرف خود کرد. افراد بسیار زیادی بدون هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای دستگیر شدند.


mwfpress: به نظر شما این واقعه یک عملیات طرحریزی شده از داخل بوده یا از خارج از کشور و توسط تروریستهای خارجی برنامهریزی و انجام شده است؟

مایکل کوک: به نظر من یک خرابکاری داخلی و کاملا تحت نظارت CIA و موساد بوده است.


mwfpress: آیا این واقعه به دولت آمریکا حق حمله به یک کشور دیگر را میدهد؟

مانوئل: وقتی راجع به قوانین بین‌المللی صحبت می‌کنیم دقیقا باید به آن معتقد باشیم و مهم نیست واشنگتن، لندن و تل‌ویو موافق یا مخالف آن باشند. درباره اینکه آیا آمریکا به این بهانه حق حمله به کشور دیگر را داشت یا خیر؛ اینکه آمریکا پیش از این نیز به بهانه‌های مختلف این کار را کرده است و در مراحل مختلف تاریخی مردم خود را که خیلی هم خواهان جنگ نبوده‌اند برای جنگی جدید متقاعد کرده است و... باید بحث شود.

من به یاد دارم درست روز بعد از واقعه، در سخنرانی پارلمان آلمان مطرح شد که از این پس ما و آمریکایی‌ها در یک طرف قرار می‌گیریم.

حمله به افغانستان و عراق همگی به خاطر اعتماد به یک دروغ بزرگ بود و صدام حسین را به اتهام داشتن سلاح‌های کشتار جمعی سمبل تروریسم نشان دادند. چیزی که شاید خیلی از آمریکایی‌ها و حتی آلمانی‌ها آن را باور دارند و این تفکر تا چندی پیش و تا زمان شکل گیری بهار عربی ادامه داشت.

آنها همیشه سعی می‌کنند که موج جهانی برای راه‌اندازی کودتا در کشورها انجام دهند. حال آنکه این مسئله با قوانین بین المللی سازگار هست یا خیر این یک سوال فلسفی است!


علی ابراهیم‌نیا (مدیر ارتباطات بین‌المللی سایت): طبق قوانین بین المللی وقتی یک گروه تروریستی در داخل کشورتان به شما حمله می‌کند شما نیز حق دارید در داخل کشور خودشان به آنها حمله کنید. این مبنای توجیه حمله به افغانستان بود که القاعده از افغانستان به کشور ما حمله کرده پس ما هم حق داریم به آنها حمله کنیم.

اما آنها در افغانستان به مردم بی‌گناه حمله و آنان را کشتند و چنین حقی را هیچ نهاد بین‌المللی نداده است. آنان می‌بایست اعضای گروه‌های تروریسیتی را می‌کشتمد.


mwfpress: در گزارش ناظر به تحقیقات مربوط به واقعه ۱۱ سپتامبر ابهامات زیادی وجود دارد. آیا به نظر شما این ابهامات و مخفی ماندن بسیاری از جزئیات، عمدی بوده یا صرفا اشتباه در تحقیق بوده است؟

تریسا: من ۱۰۰% معتقدم این اطلاعات عامدانه واقعیت را مخفی نگه داشته‌اند. بزرگ‌ترین بازیگردانان این حادثه موساد، اسراییل و ایالات متحده بوده‌اند.

این حادثه یک برنامه علیه مسلمانان و علیه مسلمانان خاورمیانه بوده است و این اهداف تا زمانی که اقیانوسی از خون به راه نیفتد متوقف نخواهد شد.mwfpress: نظرسنجی‌های بسیاری ناظر به این واقعه وجود دارد و در بعضی از این نظرسنجی‌ها توسط بعضی از ملیت‌ها مثل مصر و فلسطین و اردن اعلام شده است که اسراییل نقش مهم و اساسی در این واقعه داشته است. نظر شما در این مورد چیست؟

مایکل اوپرسکالسکی: من دلیل این مخالفت‌ها را می‌فهمم. مدارک و شواهدی که حتی می‌شود به صورت جزئی درباره آن صحبت کرد نشان می‌دهد تا حدی رژیم صهیونیستی از این عملیات سود برده است.

خیلی دوست دارم بگویم که وقتی راجع به کشته شدن افراد بی‌گناه صحبت می‌کنیم نباید فقط به آنانی که در آمریکا کشته می‌شوند فکر کنیم. هزازان شهروند غیر نظامی در افغانستان و پاکستان کشته شده‌اند ولی هیچ کس درباره انها حرفی نمی‌زند.

نا عادلانه است که تنها در مورد کشته‌شدگان بی‌گناه در شمال آمریکا صحبت کنیم و از هزازان کشته شده‌ای که در کشورهای اسلامی توسط گروه‌های تروریستی به قتل رسیده‌اند حرفی نزنیم.

ناعادلانه است چرا که می‌توان با شواهد بسیاری ثابت کرد ریشه همه این اعمال تروریستی خود CIA بوده است. چیزی که آنها در ابتدای انقلاب اسلامی در ایران با راه‌اندازی گروهک فرقان انجام داده و نیروهای بسیاری علیه رهبران انقلاب ایران راه‌اندازی کرده بودند.

همان اعمال، همان شیوه‌های برخورد و همان نوع تفکر در راه‌اندازی گروه القاعده به رهبری بن لادن و داعش دوباره تکرار شد. پس این یک خط قرمز است و نباید تنها به کشته‌شدگان آمریکایی پرداخته شود.


mwfpress: ارتش آمریکا بارها برای چنین شرایطی قبل از ۱۱ سپتامبر تمرین کرده بود ولی باز هم نتوانست جلوی این حادثه را بگیرد. آیا این شکست عمدی بوده است یا صرفا به خاطر ناکارامدی ارتش بوده است؟

مایکل کوک: من ارتباطاتی با ارتش داشته‌ام و با کهنه سربازان کار کرده‌ام کسی نمی‌تواند ارتش را کاملا مقصر و دخیل در این موضوع نشان دهد همان طور که کسی نمی تواند دولت را کاملا مقصر جلوه دهد.
مسئله یازده سپتامبر در بین ارتشی‌ها یک چیز فراگیر شده است. سربازان زیادی خودکشی کرده‌اند و یا حتی بسیاری از افسران و مقامات بالای نظامی هم که می‌توان طبق قانون تحت پیگرد قرارشان داد، جزء آنان بوده‌اند؛ اما نمی‌توان کل ارتش را زیر سوال برد.

ریچارد کلارک و یا کسانی مانند بوش باید اعدام شوند اما خنده‌دار است که همه را با هم محکوم کرد.


mwfpress: هنوز این سوال مطرح است که چرا ساختمان تجارت جهانی شماره ۷ که مورد اصابت هواپیما قرار نگرفته بود سقوط میکند. نظر شما در این مورد چیست؟

مایکل گول: بیشترین چیزی که ما دیده و باور کرده‌ایم چیزی است که از این ساختمان‌ها در تلویزیون دیده‌ایم. تلویزیون وابسته به نظام سرمایه‌داری است و می‌خواهد افکار عمومی مردم را شکل دهد.

علی ابراهیم‌نیا: چرا باید ساختمان تجارت جهانی مورد تخریب و تهدید واقع شود؟

مایکل کوک: این ساختمان‌ها به دلایلی مجوز تخریب داشته‌اند. به دلیل بزرگ بودن بیش از حد لقب دایناسور گرفته بودند. هیچ ارگان دیگری به آنها نیاز نداشت.

آنها قبل از به کارگیری اینترنت ساخته شده بودند. دیگر مناسب دنیای تجارت امروزی نبودند. دیگر حفاظت‌هایی همچون ضد حریق بودن در مورد آنها عملی نبود و استفاده از آنها هزاران میلیون دلار هزینه دربرمی‌داشت.mwfpress: بعد از این واقعه بارها مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند که افرادی ناظر به این موضوع دستگیر شده‌اند و حتی پاسپورت یکی از عاملان حادثه از زیر آوار پیدا شد؛ ولی در نهایت هیچ اثری از نام و تحقیقات مسئولان حادثه منتشر نشد، این نشانگر چیست؟

تریسا کوره‌آ: مقامات رسمی و رسانه‌ها خیلی زود اسم بن لادن را مطرح کردند، آن‌ها فوری اعراب و مسلمانان را متهم و تعداد زیادی عکس و اسم به نام مسلمانان تروریست منتشر کردند.

ناتان ویلیام: ما باید راجع به این مسئله عمیق‌تر فکر کنیم؛ یکی از چیزهای جالب برای من طراحی این نقشه است.

نقشه ۱۱ سپتامبر وسیله‌ای برای تنفر نسبت به برخی از انسان‌ها شد و باعث شد مردم سراسر دنیا نسبت به آن دچار نوعی سردرگمی شده و از آن انرژی منفی بگیرند.

مسائل زیادی درباره این حادثه گفته شد و مردم دنیا هم عموماً آن را باور کردند؛ اما با گذشت زمان و آشنایی بیشتر با حقایق این حادثه، چیزهای غلطی که درباره آن به مردم گفته شده بود برملا شد، از آن پس نظر مردم هم راجع به آن تغییر کرد.

من اکنون خوشحالم که حقایق درباره این واقعه روز به روز بیشتر آشکار می‌شود و امیدوارم با افزایش آگاهی مردم این اتفاقات در آینده رخ ندهد؛ درست مثل استفاده دولت سوریه از سلاح‌های شیمیایی در کشورش که در اذهان مردم کاملاً اشتباه شکل گرفته است.

با وقوع چنین حوادثی در جهان مردم فقط دنبال شخصی می‌گردند تا او را سرزنش کنند و این مانع می‌شود که مقصران اصلی را شناخته و مورد سرزنش قرار گیرند؛ چرا که همیشه انرژی مردم برای یافتن حقیقت با ایجاد ترس و رعب در بین آنان از سوی قدرت‌های بزرگ گرفته می‌شود و عده‌ای همواره سعی می‌کنند با ایجاد ترس و نفرت و سردرگمی منویات خود را در جهان اجرا کنند.


من فکر می کنم ما هرچقدر آگاه‌تر باشیم و خود و دیگران را بیشتر بشناسیم، آنان کمتر می‌توانند مقاصد خود را بر روی ما پیاده و نفرت و ترس را در ما ایجاد کنند.


mwfpress: طبق گفته دو امدادگر اولی که وارد خرابه‌های این حادثه شدند جعبه سیاه هواپیما در طبقه همکف ساختمان یافت شد؛ اما در گزارش کمیسیون تحقیق این حادثه جعبه سیاه مفقود شده اعلام شد؛ نظر شما در این مورد چیست؟


مایکل اوپرسکالسکی: گزارش کمیته ۱۱ سپتامبر را فراموش کنید، زیرا خیلی از اطلاعات این مرکز هنوز روشن نشده است و در بسیاری از گزارش‌ها هم که توسط سرویس‌های اطلاعاتی مختلف از جمله موساد تهیه شده و در دسترس است حقایق را نادیده گرفته‌اند.

تنها چیزی که درباره ناپدید شدن جعبه سیاه می‌توانم بگویم این است که گزارش‌های رسمی که تا کنون منتشر شده است بسته‌ای از اطلاعات نادرست برای پوشاندن حقایق واقعی درباره ۱۱ سپتامبر بوده است.


mwfpress: همانطور که سازندگان و طراحان ساختمان حادثه ۱۱ سپتامبر بیان کردند این ساختمان به نحوی طراحی شده بود که در مقابل برخورد هواپیماهایی شبیه به هواپیمای اصابت شده مقاوم است پس چطور ممکن است که یک ساختمان به صرف برخورد یک هواپیما از بین برود؟

مانوئل اچسنریتر: من مهندس نیستم اما با توجه به گزارش‌های تخصصی که درباره این مسئله ارائه شده نظر می‌دهم، افرادی‌که مسئول تحقیقات هستند و یا این گزارش‌ها را منتشر می‌کنند به نوعی از شاهدان اولیه این حادثه هستند و افرادی را که به این گزارش‌ها شک می‌کنند "تئوریسین‌های توطئه‌گر" می‌نامند؛ اما بحث ما اکنون همان بحث فلسفی راجع به "دروغ" و "راست" است.

گزارش‌هایی که مقامات رسمی و رسانه‌های جریان غالب بیان می‌کنند، گزارش‌های رسمی پنداشته می‌شوند؛ در حالی‌که ممکن است کسی جزئیات دیگری را مطرح کند و گفته شود شاید اشتباهی در فلان مسئله رخ داده باشد؛ بنابراین ما در گفتن حقیقت با مشکل اساسی رو به‌رو هستیم و باید توانایی آن را داشته باشیم که ضد حقیقت را بیان کنیم، چرا که وقتی سیاستمداران و رسانه‌ها چیزی را به عنوان حقیقت بیان می‌کنند، اغلب مردم آن را می‌پذیرند.

ناتان ویلیام: این مسئله که اگر مردم چیزی را باور کنند آن مسئله تبدیل به حقیقت می‌شود درست نیست، چرا که خیلی از مسائل برای ما طوری جلوه داده می‌شود که در واقع درست نیست.

مسائل زیادی هستند که مورد دستکاری قرار می‌گیرند و اذهان مردم شستشو داده می‌شود تا آنان را به عنوان حقیقت باور کنند در حالی‌که در واقع آن‌ها حقیقت ندارند.

خیلی از مسائل هم هستند که حقیقت دارند و هر چه قدر هم که بخواهند ذهن مردم را تغییر دهند به حقیقت آن لطمه‌ای وارد نمی‌شود.

امروزه از تکنیک‌های مختلفی برای تغییر اذهان عمومی و شکل‌دادن به آن‌ها استفاده می‌شود؛ این اراده مردم است که باعث بروز اتفاقات می‌شود چرا که تغییر از پایین به بالا رخ می‌دهد و نه از بالا به پایین.

مانوئل اچسنریتر: بله من در این رابطه کاملاً با شما موافقم؛ اما متأسفانه در مورد ۱۱ سپتامبر مردم خیلی چیزها را باور کردند در حالی که اصلا حقیقت نداشت. وقتی راجع به حادثه ۱۱ سپتامبر با دوستان آلمانی‌ام صحبت می‌کنم آن‌هایی که به مقامات رسمی و یا دولتی مرتبط نیستند خیلی از این گزارشات را قبول نمی‌کنند؛ اما وقتی این مسائل به طور عمومی گفته می‌شود چنین افرادی سکوت می‌کنند، چرا که می‌ترسند از اجتماع طرد شوند.

وقتی این افراد را با هم مرتبط کنیم جمعیت بزرگی تشکیل می‌شود و این وظیفه ما خبرنگاران، نویسندگان و تحلیل‌گران است که تک تک مردم حقیقت‌بین را با هم متحدکنیم تا دیگر از طرد شدن نترسند.


mwfpress : به تازگی بوش اعلام کرده است که صدام حسین هیچ نقشی در این حادثه نداشته است؛ اف بی آی هم اعلام کرده است که مدرک محکمی برای نقش داشتن اسامه بن لادن در این جادثه ندارند؛ اگر این دو مسئول نیستند پس چه کسی مسئول است؟


تریسا کوره‌آ: اول این‌که همیشه راجع به کشته‌شدگان ۱۱ سپتامبر اغراق شده است و این به دلیل این است که بسیاری از اجسادی که در آوارها یافت شدند قابل تشخیص نبودند.

مسئله دیگر این است که هیچ کس نمی‌داند چه فردی مسئول این حادثه بوده؛ اما به احتمال خیلی زیاد سیا مقصر اصلی این واقعه بوده است.

مسلماً شخص صدام حسین مسئول آن نبوده و سه میلیون عراقی که توسط آمریکا به طرز فجیعی به قتل رسیدند مسئول آن نبوده‌اند؛ بلکه سیا و موساد عاملان اصلی این نقشه هستند.

نتانیاهو مدتی بعد از این واقعه گفت ماجرای ۱۱ سپتامبر برای اسرائیل خیلی خیلی خوب بود، چرا که تمام تبلیغات بین‌المللی را در مقابل دنیای اسلام و مسلمانان قرار داد.

گارد امنیت ملی هر مسلمانی را که از هر جای جهان به آمریکا بیاید مورد رصد قرار می‌دهد و بسیاری از بازداشت شدگان در گوانتانامو مسلمان هستند که خیلی از آنان هم صد‌در‌صد بی‌گناهند.

جالب این است که همواره در مورد تعداد کشته شدگان آمریکایی بسیار اغراق می‌شود؛ اما به تعداد کشته شدگان عراقی، افغانی، پاکستانی و فلسطینی که با قتل‌عام‌های سازمان یافته کشته می‌شوند، هیچ توجهی نمی‌شود.mwfpress: بعد از این حادثه آمریکا نظارت شدیدی بر مردم خود اعمال کرد، آیا این اقدام برای جلوگیری و یا پیشگیری از تروریسم مؤثر و یا توجیه‌پذیر است؟

مایکل گول: اصلا و ابداً بلکه این تنها دستاویزی برای قانونی نشان دادن دسترسی آنان به حریم شخصی افراد بوده است.

آنان همواره تلاش کرده‌اند این روند را که برای جلوگیری از گسترش تروریسم بوده است را توجیه کنند؛ در حالی که واقعیت این است که این نظارت‌ها برای این انجام شده که آمریکا انگشت اتهامش را به سوی دیگران دراز کند.

آنان مدعی هستند با این روش‌ها از ما محافظت می‌کنند؛ اما من (به عنوان یک شهروند آمریکایی) به شخصه نیاز ندارم کسی از من محافظت کند.

تنها چیزی که آنان انجام می‌دهند گسترش سیاست‌ها و دستور کار خود در جهان است؛ دولت و ارتش آمریکا از شرایط مه آلود و مبهم استفاده می‌کنند تا تسلط خود را بر دیگر کشور‌ها گسترش دهند، به طور مثال مانند آن چه در افغانستان انجام دادند.

نفت عراق آنان را به سمت این کشور گسیل داشت، چیزی که آمریکا در ویتنام نیز مرتکب آن شد و هیچ‌کدام از این جنگ‌ها سودی در پی نداشت.

به سئوال شما بر می‌گردم، آنان با این نظارت شدید تنها بزرگ‌ترین زندان‌ها را برای مردم آمریکا ایجاد کرده‌اند، آنا نمی‌خواهند از مردم محافظت کنند.

برای همین است که می‌بینیم طبقه متوسط و طبقه‌ای که خود را ۹۹% می‌نامند بر علیه دولت قیام کرده‌اند.


mwfpress: هنوز مدارک و نشانه‌های بسیاری وجود دارد که نشانگر ارتباط اسامه بن لادن با سی آی ای است؛ آیا نباید آمریکا مسئول اقدامات خود در جهت تربیت چنین نیروهایی باشد؟

ناتان ویلیام: مسلماً این‌طور است، به نظر من دولت کنونی در حالی همواره انگشت اشاره‌اش را به سمت گروه‌های تروریستی نشانه رفته است که اقدام عملی برای اجرایی شدن عدالت را مدام به تعویق انداخته است.

بسیاری از اطلاعاتی که از سوی مقامات رسمی درباره ۱۱ سپتامبر به مردم داده شد برای ساکت کردن آنان بوده است و دیر یا زود مردم با تشکیل تجمع‌های اعتراضی، دروغ‌هایی را که به آنان گفته می‌شود نپذیرفته و حقیقت را مطالبه خواهند کرد.

انسان‌ها به عدالت و اتحاد نیاز دارند و باید به روزی برسیم که مردم به یکدیگر اهمیت داده و برای هم خیر و خوبی بخواهند.


mwfpress: به نظر شما وقایع فعلی موجود در سوریه و یمن نیز ادامه سناریوی کلید خورده در ۱۱ سپتامبر است؟

مایکل اوپرسکالسکی: سناریوی اتفاقاتی که هم اکنون در حال روی دادن است حتی پیش از ۱۱ سپتامبر نوشته شده‌است.

در واقع همه این‌ها پاسخی به پیروزی انقلاب اسلامی در ایران بود؛ واقعه ۱۱ سپتامبر و پس از آن قدرت گرفتن گروهک‌های تروریستی مانند داعش در خاورمیانه و تلاش برای سرنگونی دولت‌های منطقه مانند عراق...چه چیزی پشت همه این‌ها نهفته است؟

این یک حقیقت است که تا زمانی که "مقاومت" وجود دارد چنین عملیات‌های کثیفی از سوی آمریکا و موساد اتفاق خواهد افتاد، چرا که آنان می‌خواهند "جریان مقاومت" را شکست دهند.

اسامه بن لادن یک مبارز آزادی‌خواه نبود بلکه جزء عمال سیا بود، داعشی‌ها و ابوبکر البغدادی نیز آزادی‌خواه نیستند و برای موساد کار می‌کنند.

همین‌طور است جبهه النصره که در مقابل سوریه و حزب الله می‌جنگند آنان نیز آزادی‌خواه نیستند.

آمریکا از قدرت رسانه‌های تک‌صدایی بین‌المللی سوء استفاده کرده و اذهان مردم را به نفع خود شستشو می‌دهد تا این حقایق واضح و مرتبط با هم را نبینند. پس این وظیفه ما است که با هم یکصدا شویم و این حقایق را برای مردم دنیا بر ملا کنیم و به مردم دنیا بگوییم "جریان مقاومت" نه تنها در یمن بلکه در آلمان، سوئد و کشورهای دیگر نیز باید اتفاق بیفتد.

مانوئل اچسنریتر: بله، واقعه ۱۱ سپتامبر به نحوی یک نوع کودتای نوین ژئوپلیتیکی بوده است که در آن غرب در یک جبهه قرار گرفت.

آن‌چه اکنون در سوریه رخ می‌دهد از تخریب‌ها و ویرانی‌ها و توده‌های انبوه آوارگانی که به اروپا سرازیر شده‌اند، آن‌چه در یمن می‌بینیم و آن‌چه در بحرین رخ می‌دهد همگی یک ریشه دارند و قدرت‌های مشابهی پشت همه این جریانات است.


همه این‌ها تقابل دو نوع ایدئولوژی است .یکی ایدئولوژی غربی که بر تک قطبی بودن و شکست و متقاعد کردن دیگران برای منطبق شدن با منطق لیبرالیسم غربی تکیه دارد و ایدئولوزی دیگر که بر چند وجهگرایی و چند قطبی بودن تاکید می کند.

۱۱ سپتامبر به نحوی توجیه این عملیات ها را آسان‌ر کرد و این فرصت را به آمریکا داد تا کارهای خود را قانونی جلوه دهند.
Share/Save/Bookmark