عکاسی تبلیغاتی با مناسب ترین هزینه

کانال های تلگرام ویژه متاهلین

تظاهرات ضد سعودی در استان المهره یمن

دو فلسطینی در حمله هوایی صهیونیست‌ها شهید شدند

مقتدا صدر به منزل آیت الله سیستانی در نجف اشرف رفت+ تصاویر

تازه ترین اخبار از تحولات میدانی یمن

ارتش سوریه: حمله موشکی به لاذقیه 2 کشته برجای گذاشت

طراحی وب سایت و فروشگاه اینترنتی

تظاهرات مردمی در اعتراض به ممنوعیت واردات کالاهای ایرانی در غرب افغانستان

سه مجروح در حمله نظامیان اسرائیلی به شرق خانیونس و رفح

درگیری زائران ایرانی و عراقی را تکذیب کرد

7 عضو یمنی در تازه‌ترین تجاوز سعودی‌ها به شهادت رسیدند

نبرد بر سر تروریست‌های ادلب

با تفکیک زباله، برنده خودرو شوید!

آغاز رای‌گیری در انتخابات شوراها؛ رقابت بیش از ۴۰ هزار نامزد برای کسب بیش از ۱۸ هزار کرسی

عضو کنیست رژیم صهیونیستی خواستار ترور فرماندهان مقاومت فلسطین شد

سوری‌ها برای انتخاب اعضای شوراهای شهر پای صندوقهای رای رفتند

یمن| راز سقوط بالگرد عربستان در«المهره»

طراحی آرم و لوگو با قیمت های مناسب

تظاهرات معلمان در هانوفر آلمان در اعتراض به دستمزدهای پایین

پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۲
کد مطلب: ۶۵۵۷۹
داخلی آرشيو چند رسانه ای صفحه میانمار
نگاهی به وضعیت اسفناک زنان مسلمان در میانمار
نگاهی به وضعیت اسفناک زنان مسلمان در میانمار
امسال در حالی «روز جهانی زن» گرامی داشته شد که محرومیت، آوارگی، فقر، بیماری و تجاوز به زنان مسلمان روهینگیایی در میانمار افزایش چشم‌گیری داشته است.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، روز جهانی زن در حالی سپری شد که درد و رنج زنان مسلمان آواره روهینگیایی به قوت خود باقی است.

جنایات دولت میانمار و بودایی‌های تندرو علیه مسلمانان این کشور همچنان ادامه دارد؛ در این بین زنان مسلمان قربانیان اصلی این جنایات هستند.

قتل و کشتار، تجاوز جنسی، آوارگی و زندگی در جنگل‌ها و غارها، بازداشت و شکنجه، بیماری و گرسنگی تنها بخشی از مشکلاتی است که دولت میانمار بر زنان مسلمان روهینگیایی تحمیل کرده است.

در ادامه به چند نمونه‌ از هزاران مورد اقدامات اسلام‌ستیزانه دولت و نیروهای امنیتی و بودایی‌های تندرو میانمار علیه زنان روهینگیایی اشاره می‌کنیم:

کار اجباری زنان
* "عبد‌العزیز بن مرضاح" مدیر مؤسسه "زندگی بشر‌دوستانه" از اشتغال زنان روهینگیایی در کارخانه‌هایی با مشاغل سخت و دستمزد روزانه کمتر از یک دلار ابراز تأسف کرد و گفت: مسلمانان آواره میانماری در اردوگاه‌هایی با شرایط بسیار نامساعد زندگی می‌کنند.

* قاچاق‌چیان انسان صدها آواره روهینگیایی را برای کار بدون مزد به کارخانه‌های تولید محصولات دریایی تایلند می‌فروشند، این مسلمانان آواره با وجود ۱۶ ساعت کار روزانه، هیچ مزدی دریافت نمی‌کنند.

خانم "ای هبوا" ۱۶ ساله از کارگران میانماری درباره شرایط آوارگان گفت: ما به هیچ وجه اجازه استراحت نداریم و مجبوریم از ساعت ۳ صبح تا ۷ شب کار کنیم.

گفتنی است کارگران این کارخانه‌ها به ویژه زنان به خاطر کار در آب سرد و در بین آبزیان، مبتلا به التهابات و بیماری‌های پوستی شده‌اند.


قتل عامدانه مادران و فرزندان روهینگیایی
* پزشکان بودایی میانمار به طور عامدانه به یک زن مسلمان روهینگیایی بعد از زایمان آمپول آلوده تزریق کردند. این پزشکان با فریب این زن و بدون گرفتن موافقت از وی این آمپول را به عنوان ماده تقویتی به وی و فرزندش تزریق کردند.

* پزشکان بودایی، "تسمین" زن ۲۰ ساله روهینگیایی و فرزند تازه متولد شده‌ وی را یک روز بعد از وضع حمل طبیعی با آمپولی آلوده در بیمارستان شهر بوسیدونگ کشتند.

شاهدان عینی تأکید کردند، این زن مسلمان بعد از وضع حمل در بهبود و سلامتی کامل بوده و هیچ مشکل پزشکی نداشته است.


تجاوز جنسی به زنان
* پلیس میانمار با حمله به منزل یکی از مسلمانان روهینگیایی در روستای هورودیل پس از تجاوز به دو دختر جوان این خانواده، خانه آنان را نیز تفتیش کردند.

نیروهای امنیتی میانمار با همراهی کدخدای این روستا پدر این خانواده را به اتهام داشتن سیم کارت بنگالی بازداشت و به شدت شکنجه کردند.

گفتنی است پلیس میانمار این مسلمان فقیر روهینگیایی را در پی اعتراض مردم این روستا، با پرداخت ۳۰۰ هزار کیات آزاد کرد.

* «نور خایدا» زن مسلمان آواره روهینگیایی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری "برناما" مالزی تجاوز نگهبانان یک اردوگاه سری قاچاق‌چیان انسان در منطقه پادانگ تایلند را به زنان مسلمان افشا کرد.

نور خایدا گفت: نگهبانان این اردوگاه هر شب دو یا سه دختر جوان روهینگیایی را با خود می‌بردند و به آنان تجاوز می‌کردند که این جنایت منجر به بارداری دو دختر جوان شده است.

این زن آواره روهینگیایی تصریح کرد: از بین ۱۵ زن مسلمان این اردوگاه ۵ نفر با وجود اینکه بچه داشتند، مورد تعرض نگهبانان قرار گرفتند.

* نیروهای پلیس میانمار نیمه شب به منزل این زن در روستای بیامو حمله کرده و او را بازداشت کردند.

نیروهای امنیتی میانمار پیش از زندانی کردن این زن، به صورت گروهی به وی تجاوز کرده و پس از این جنایت، وی را به پاسگاه منتقل می‌کنند.

اما ماجرا به همین‌جا ختم نمی‌شود و آنان برای آزادی این زن مسلمان، مبلغ ۱۵۰هزار کیات را از خانواده‌اش باج‌خواهی می‌کنند!


ازدواج اجباری زنان مسلمان میانماری
* زنان روهینگیایی که با آرزوی رسیدن به امنیت و آرامش راهی مالزی می‌شوند، یک‌باره خود را مجبور به ازدواج با مردانی می‌بینند که اختلاف سنی بسیار بالایی با آنان دارند.

خانم «شاهده یونس» ۲۲ ساله از جمله زنان روهینگیایی است که هنگام مهاجرت به مالزی توسط قاچاقچیان انسان بازداشت شد؛ اما از آنجا که خانواده‌اش توان پرداخت ۱۲۶۰ دلار باج خواسته شده از سوی قاچاق‌چیان را نداشتند مجبور به ازدواج با یک پیرمرد شده است.


«شریفه شاکریه» زن آواره روهینگیایی و مشاور آوارگان در کشور کوالالامپور تصریح کرد: زنان مسلمان روهینگیایی که اسیر قاچاقچیان می‌شوند از ترس اینکه اگر تن به ازدواج اجباری ندهند، برای تجارت جنسی به مراکز فحشا در تایلند و هند فرستاده شوند؛ این امر را می‌پذیرند.

کمیساریای عالی امور آوارگان سازمان ملل متحد ضمن تأیید این اقدام ضد انسانی گفت: برخی از مردان، پول و اموالی را به قاچاقچیان انسان برای ازدواج با زنان مسلمان میانماری می‌پردازند.

* «دلدار» دختر آواره روهینگیایی که به همرا پدرش از ترس جنایات بوداییان در حال فرار از میانمار بود، در مکانی نامعلوم بین مالزی و تایلند توسط قاچاقچیان انسان ربوده شد.

پدر دلدار گفت: قاچاقچیان وعده داده بودند که ما را به تایلند ببرند؛ ولی در میانه راه ما را بازداشت کرده و دخترم را ربودند.

قاچاقچیان مبلغ ۱۵۰۰دلار جهت آزادی دختر روهینگیایی از خانواده‌اش باج‌خواهی کرده و تأکید کردند، در صورت عدم پرداخت مبلغ مورد نظر، وی را برای ازدواج به بیگانگان می‌فروشند.کاهش جمعیت مسلمانان

* براساس قانون جدید تصویب شده توسط دولت میانمار، زنان روهینگیایی تنها بعد از گذشت سه سال از زایمان اول حق بارداری دارند و زنان خاطی مجازات خواهند شد.

زنان روهینگیایی ضمن ابراز ناراحتی از تصویب این قانون تأکید کردند؛ قانون جدید با هدف کاهش تعداد مسلمانان تصویب شده است.

گفتنی است قانون جدید در پی نفوذ گسترده راهبان بودایی تندرو در دولت و با هدف جلوگیری از گسترش اسلام تصویب شده است؛ زیرا دولت میانمار مسلمانان را تهدیدی برای قدرت خود می‌داند.

دولت میانمار با هدف جلوگیری از گسترش روز افزون گرایش به اسلام، مسلمانان را بازداشت و شکنجه کرده، به اردوگاه‌هایی با شرایط بسیار وخیم تبعید و آنان را از حق رأی، ثبت نام در مدارس دولتی، درمان در بیمارستان‌های دولتی و... محروم کرده است.

با گذشت بیش از ۳ سال از شروع دور جدید پاک‌سازی نژادی-مذهبی در میانمار، بودایی‌ها در سایه حمایت دولت هم‌چنان به قتل، غارت و تجاوز جنسی به مسلمانان روهینگیایی ادامه می‌دهند؛ اما سازمان‌های بین‌المللی و خصوصاً کشورهای اسلامی هنوز در سکوت به سر می‌برند.
Share/Save/Bookmark