پوستر: به زانو در آمدن دزدان دریایی انگلیس به دست نیروهای انقلابی ایران

یک شهید در تظاهرات حامیان شیخ زکزاکی

افشای بودجه ۴۰ میلیون دلاری ترامپ برای مخالفان مادورو

ایتالیا، رتبه آخر آموزش در اروپا

هشتگ «اوباما، بهتر بود» آمریکایی‌ها علیه ترامب

آوارگی ۲۷۵ هزار یمنی طی ۶ ماه اخیر

پویش مردم امارات علیه بازداشت‌های خودسرانه حکومت

اقدام ضدایرانی فدریکا موگرینی

خروج بدون بازگشت ۷۲۰ هزار نفر از اسرائیل

تداوم اعتراضات به جنایات ترکیه در عفرین سوریه

اعتصاب غذای زنان مصری علیه بازداشت دختر قرضاوی

تظاهرات گسترده مردم انگلیس در حمایت از محیط زیست

شهرک‌نشین صهیونیست کودک ۶ ساله فلسطینی را زیر گرفت و کشت

نامزد پیشتاز نخست‌وزیری انگلیس اسلام را مانع پیشرفت دانست

ویدئو کلیپ: شیخ زکزاکی را آزاد کنید

پوستر: سکوت جهانی مقابل جنایات دولت نیجریه علیه شیخ زاکزاکی

بازداشت ۱۵۰ معترض در روز ملی فرانسه

آمریکا دو جنگنده اف ۳۵ به اسرائیل هدیه داد

وزیر تونسی پرچم کشور خود را تشخیص نداد!

حمایت ۷ سازمان اسرائیلی از جنبش تحریم اسرائیل

دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۲ - ۲۱:۳۱
کد مطلب: ۱۰۸۱۰
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
عفو بین الملل: عربستان به تعهدات خود درباره حقوق بشر متعهد نیست
عفو بین الملل: عربستان به تعهدات خود درباره حقوق بشر متعهد نیست
سازمان عفو بین الملل با انتقاد از نقض حقوق بشر در کشور عربستان سعودی از مجامع بین المللی خواست تا در این موضوع وارد عمل شوند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیا الیوم نوشت؛ سازمان عفو بین الملل با صدور بیانیه‌ای از عملکرد کشور پادشاهی عربستان سعودی به دلیل وفا نکردن به تعهدات خود مبنی بر بهبود اوضاع حقوق بشر در این کشور که بهبود آن را به مجامع بین المللی وعده داده بود و به آن عمل نکرده انتقاد کرد.

سازمان عفو بین الملل در این بیانیه از مجامع بین المللی دعوت کرده است برای بازخواست و رسیدگی به این نقض آشکار حقوق بشر از سوی عربستان سعودی هرچه سریع تر وارد عمل شوند.

این سازمان بر روی پایگاه اینترنتی خود پیش از نشست سازمان ملل که قرار است در ژنو برگزار شود بیانیه خود را به زبان عربی قرار داده است.

در این بیانیه سازمان عفو بین الملل که تیتری با مضمون " پادشاهی عربستان سعودی : کشوری که به وعده های خود عمل نکرد " داشته آورده است: وعده های عربستان سعودی برای رعایت و احترام به حقوق بشر در این کشور تنها یک سری حباب هوا در داخل آب بود.

سازمان عفو بین الملل در این گزارش خود اعلام کرده که ریاض با استفاده از نفوذ اقتصادی و سیاسی خود سعی دارد با وارد آوردن فشار بر جامعه جهانی مانع از انتقاد های بین المللی از پرونده بسیار ناگوار خود در خصوص عدم احترام به حقوق بشر شود.

در این گزارش سازمان عفو بین الملل به صراحت تاکید کرده است: مقامات عالی رتبه عربستان سعودی در سال ۲۰۰۹ به این سازمان اطمینان داده بودند، تمام نقض حقوق بشر ثبت شده در گزارش این سازمان را اصلاح کنند اما اکنون با گذشت ۴ سال از آن زمان هنوز به وعده های خود در این باره عمل نکرده اند.

در این گزارش همچنین آمده است: مجامع بین المللی با استناد بر ادامه نقض حقوق بشر از سوی مقامات سعودی باید سریعا برای بازخواست و مجازات عربستان وارد عمل شوند چرا که بسیاری از فعالان سیاسی سعودی که به صورت مسالمت آمیز فعالیت داشتند از سوی نهادهای امنیتی ریاض به شدت سرکوب و زندانی می شوند و در زندان نیز با انواع و اقسام مختلف شکنجه ها رو به رو می شوند.
Share/Save/Bookmark