تظاهرات هزاران اتریشی به سیاست‌های دولت وین

تداوم عملیات ضد تروریستی ترکیه در عراق

برگزاری رژه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین

انصارالله: زمان برقراری آتش بس در الحدیده یمن۲۷ آذر تعیین شد

عکس/ تظاهرات جلیقه زردها به اسرائیل رسید

۲۱ بار نقض توافقنامه سوئد توسط عربستان طی ۲۴ ساعت

مخالفت‌ها با اعلام انتقال سفارت استرالیا به بیت المقدس

تاکید ائتلاف آمریکایی بر ادامه عملیات در سوریه

با جداسازی پسماند در منزل، صاحب خودرو شوید!

با تفکیک زباله در منازل برنده خودرو شوید!

شرکت بازیگران سرشناس سینما در تظاهرات فرانسه

ادامه ارسال تجهیزات ارتش سوریه به ادلب

زخمی شدن ۲۰ فلسطینی در حمله نظامیان صهیونیست به رام‌الله

حملات متعدد جنگنده های سعودی طی ۴۸ ساعت گذشته

زباله تفکیک کنید و جایزه بگیرید

تظاهرات هزاران انگلیسی در خیابان‌های لندن علیه طرح برگزیت

زخمی شدن 11 صهیونیست در رام الله

دفع حملات تروریست‌ها از چند محور توسط ارتش سوریه

سازمان ملل: حدیده پیچیده‌ترین مساله در مذاکرات سوئد است

بازداشت و زخمی شدن هزاران نفر در تظاهرات فرانسه

شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۰
کد مطلب: ۵۹۹۶۱
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
سوئیس اقدامات علیه تروریسم را تشدید کرد
سوئیس اقدامات علیه تروریسم را تشدید کرد
دولت سوئیس با ایجاد 86 پست شغلی مرتبط با برنامه مبارزه با تروریسم، تدابیر امنیتی را تشدید کرد.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از ایرنا، تارنمای روزنامه «لو فیگارو» روز شنبه نوشت، شورای فدرال (دولت) سوئیس از ایجاد ۸۶ پست که بیشتر آنها (۲۸ مورد) مربوط به گارد مرزی است، خبر داد. ۲۴ فرصت شغلی نیز برای پلیس فدرال و ۲۳ فرصت برای تشکیلات اطلاعاتی در نظر گرفته شده است.
دولت سوئیس در بیانیه ای در مورد دلیل این اقدام اعلام کرده است: فعالیت گارد مرزی، پلیس و تشکیلات اطلاعاتی در ماه های اخیر تنوع و افزایش یافته است.
بر پایه این گزارش، اکنون ۷۰ پرونده قضائی در مورد مظنونان به حمایت از گروه های تروریستی در سوئیس باز است و همین امر ایجاد فرصت های شغلی بیشتر را در فضای «تهدید فزاینده» حاکم بر سوئیس به یک «ضرورت» تبدیل کرده است. مقامات سوئیس معتقدند که این وضعیت احتمالا در «آینده نزدیک» آرام نخواهد شد.
در بیانیه برن آمده است: در صورت ایجاد نشدن این پست ها، این خطر وجود داشت که تحقیقات و نیز تدابیر لازم در زمان و موقعیت مناسب صورت نپذیرد. این امر خود می توانست تبعات جدی برای امنیت کشور و ملت سوئیس به همراه داشته باشد.
دولت همچنین اعلام کرد که تهدید، به ویژه در منطقه «ژنو» که حدود ۳۰ نهاد بین المللی از جمله مقر اروپایی سازمان ملل در آن واقع است، به قوت خود باقی است.
پلیس سوئیس که در پی اخبار به دست آمده از نهادهای اطلاعاتی خارجی در حالت آماده باش به سر می برد، از ۱۰ دسامبر (۱۹ آذر) جست و جو برای یافتن چهار مظنون مرتبط با گروه تروریستی «داعش» را آغاز کرده است. پلیس در ۱۱ دسامبر (۲۰ آذر) دو سوری الاصل را که مواد انفجاری در خودرو خود داشتند، بازداشت کرد.
«سیمونتا سوماروگا» رئیس جمهوری کنفدراسیون سوئیس هفته گذشته اعلام کرد ژنو در پی هشداری مبنی بر وجود یک شبکه تروریستی وابسته به داعش در این منطقه، به حال آماده باش کامل امنیتی درآمده است.
بیشتر تروریست های داعش در اروپا، اروپایی هستند. حملات تروریستی ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان) پاریس که به مرگ ۱۳۰ نفر و زخمی شدن بیش از ۳۵۰ نفر دیگر منجر شد، نگرانی از بروز حملات مشابه را در اروپا افزایش داده است.
پیشتر موسسه آمریکایی «سوفان گروپ» (Soufan Group)با انتشار آماری اعلام کرد شمار تروریست های خارجی داعش در جهان از ۱۲ هزار نفر در سال ۲۰۱۴ میلادی به ۲۹ تا ۳۱ هزار نفر افزایش یافته است. همچنین شمار تروریست هایی که از اروپا به داعش ملحق شده اند، ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.
کشورهای اروپایی که در آغاز ناآرامی های سوریه از مخالفان دولت این کشور حمایت کرده بودند، امروز به شدت از اقدامات تروریستی افرادی که از صحنه ناآرامی های سوریه به کشورهایشان بازمی گردند و به اقداماتی چون جذب نیرو برای تروریست ها و حملات تروریستی دست می زنند، نگرانند.
Share/Save/Bookmark