روزنامه نگار آمریکایی توسط مقام‌های امنیتی رژیم صهیونیستی بازداشت شد

پامپئو از بن سلمان به دلیل مواضع ریاض در سوریه و عراق تشکر کرد

انصارالله یمن مناطقی در جیزان را تصرف کردند

انتقالداعشی‌ها به غرب و شمال ادلب سوریه با هماهنگی با «النصره»

تهدید شدیداللحن شاخه نظامی حماس علیه رژیم صهیونیستی

فیلم/ حضور پرشور مردم یمن برای تشییع پیکر دانش‌آموزان شهید

پدافند روسیه 2 پهپاد معارضان سوری را سرنگون کرد

حیدر العبادی سه‌شنبه به ترکیه می‌رود

تظاهرات فلسطینیان در تل آویو علیه مصوبه یهودی سازی

تداوم حملات هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه و کرانه باختری

مرگ بیست تا سی نفر روزانه بر اثر تعطیلی فرودگاه صنعا

پهپاد معارضان سوری در نزدیکی پایگاه هوایی «حمیمیم» سرنگون شد

تولید انواع موشن گرافیک با قیمت مناسب

مردم رومانی علیه فساد دولت دست به تظاهرات زدند

عکس/ شمار شهدای «جمعه آزادی و زندگی در غزه» به 3 نفر رسید

مفتی اهل سنت عراق: نخستین مدافع ایران خواهم بود

اتحادیه اروپا با ادامه جنگ در یمن مخالفت کرد

حملات سنگین ارتش سوریه علیه مواضع «جبهه النصره» در ادلب و حماه

عکس/ نماز وداع دانش آموزان یمنی پیش از شهادت

هشتک «همبستگی با مردم ایران» در فضای مجازی عراق تِرند شد

شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۰
کد مطلب: ۵۹۹۶۱
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
سوئیس اقدامات علیه تروریسم را تشدید کرد
سوئیس اقدامات علیه تروریسم را تشدید کرد
دولت سوئیس با ایجاد 86 پست شغلی مرتبط با برنامه مبارزه با تروریسم، تدابیر امنیتی را تشدید کرد.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از ایرنا، تارنمای روزنامه «لو فیگارو» روز شنبه نوشت، شورای فدرال (دولت) سوئیس از ایجاد ۸۶ پست که بیشتر آنها (۲۸ مورد) مربوط به گارد مرزی است، خبر داد. ۲۴ فرصت شغلی نیز برای پلیس فدرال و ۲۳ فرصت برای تشکیلات اطلاعاتی در نظر گرفته شده است.
دولت سوئیس در بیانیه ای در مورد دلیل این اقدام اعلام کرده است: فعالیت گارد مرزی، پلیس و تشکیلات اطلاعاتی در ماه های اخیر تنوع و افزایش یافته است.
بر پایه این گزارش، اکنون ۷۰ پرونده قضائی در مورد مظنونان به حمایت از گروه های تروریستی در سوئیس باز است و همین امر ایجاد فرصت های شغلی بیشتر را در فضای «تهدید فزاینده» حاکم بر سوئیس به یک «ضرورت» تبدیل کرده است. مقامات سوئیس معتقدند که این وضعیت احتمالا در «آینده نزدیک» آرام نخواهد شد.
در بیانیه برن آمده است: در صورت ایجاد نشدن این پست ها، این خطر وجود داشت که تحقیقات و نیز تدابیر لازم در زمان و موقعیت مناسب صورت نپذیرد. این امر خود می توانست تبعات جدی برای امنیت کشور و ملت سوئیس به همراه داشته باشد.
دولت همچنین اعلام کرد که تهدید، به ویژه در منطقه «ژنو» که حدود ۳۰ نهاد بین المللی از جمله مقر اروپایی سازمان ملل در آن واقع است، به قوت خود باقی است.
پلیس سوئیس که در پی اخبار به دست آمده از نهادهای اطلاعاتی خارجی در حالت آماده باش به سر می برد، از ۱۰ دسامبر (۱۹ آذر) جست و جو برای یافتن چهار مظنون مرتبط با گروه تروریستی «داعش» را آغاز کرده است. پلیس در ۱۱ دسامبر (۲۰ آذر) دو سوری الاصل را که مواد انفجاری در خودرو خود داشتند، بازداشت کرد.
«سیمونتا سوماروگا» رئیس جمهوری کنفدراسیون سوئیس هفته گذشته اعلام کرد ژنو در پی هشداری مبنی بر وجود یک شبکه تروریستی وابسته به داعش در این منطقه، به حال آماده باش کامل امنیتی درآمده است.
بیشتر تروریست های داعش در اروپا، اروپایی هستند. حملات تروریستی ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان) پاریس که به مرگ ۱۳۰ نفر و زخمی شدن بیش از ۳۵۰ نفر دیگر منجر شد، نگرانی از بروز حملات مشابه را در اروپا افزایش داده است.
پیشتر موسسه آمریکایی «سوفان گروپ» (Soufan Group)با انتشار آماری اعلام کرد شمار تروریست های خارجی داعش در جهان از ۱۲ هزار نفر در سال ۲۰۱۴ میلادی به ۲۹ تا ۳۱ هزار نفر افزایش یافته است. همچنین شمار تروریست هایی که از اروپا به داعش ملحق شده اند، ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.
کشورهای اروپایی که در آغاز ناآرامی های سوریه از مخالفان دولت این کشور حمایت کرده بودند، امروز به شدت از اقدامات تروریستی افرادی که از صحنه ناآرامی های سوریه به کشورهایشان بازمی گردند و به اقداماتی چون جذب نیرو برای تروریست ها و حملات تروریستی دست می زنند، نگرانند.
Share/Save/Bookmark