پوستر/ ترامپ: مطمئنم پهپاد ایران را زدیم

سفر محرمانه لیبرمن به کردستان عراق

لغو لقب ملکه زیبایی از دختر نژادپرست آمریکایی

معاون رئیس پارلمان بلژیک خواستار مجازات اسرائیل شد

درخواست محاکمه امارات به دلیل جنایت در لیبی

تجاوز ۱۲ گردشگر اسرائیلی به دختر قبرسی

تحریم کالاهای ژاپنی در کره جنوبی

عملیات جدید پاکسازی داعش با حضور حشد الشعبی

حمله پهپادی یمن به پایگاه هوایی عربستان

پوستر: نفتکش انگلیسی در دستان پر توان مردان ایرانی

وزیر عربستانی، عامل بزرگ‌ترین اختلاس خاورمیانه

۷۰ درصد مراکشی‌ها در فکر مهاجرت

مصر در مسیر تحکیم استبداد

شکایت ائتلاف جهانی وکلا علیه اردوغان

برکناری امام جماعت سعودی به دلیل درخواست کاهش مالیات مردم

پوستر: به زانو در آمدن دزدان دریایی انگلیس به دست نیروهای انقلابی ایران

یک شهید در تظاهرات حامیان شیخ زکزاکی

افشای بودجه ۴۰ میلیون دلاری ترامپ برای مخالفان مادورو

ایتالیا، رتبه آخر آموزش در اروپا

هشتگ «اوباما، بهتر بود» آمریکایی‌ها علیه ترامب

چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۳
کد مطلب: ۴۷۳۳۳
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
حمله احتمالی تروریست‌ها به دو شهرک شیعه‌نشین تحت محاصره در سوریه +عکس
حمله احتمالی تروریست‌ها به دو شهرک شیعه‌نشین تحت محاصره در سوریه +عکس
بیش از ۸۰ روز از محاصره کامل دو شهرک الفوعه و کفریا توسط تروریست‌های جبهة النصره می‌گذرد. از طرف دیگر تروریست‌ها آماده حمله‌ای شدید شده‌اند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری فارس، مردم شیعه دو شهرک محاصره شده «الفوعه» و «کفریا» در ادلب سوریه همچنان مقابل تروریست‌های جبهة النصره مقاومت می‌کنند.

 


موقعیت دو شهرک در استان ادلب

 

محاصره النصره و مقاومت مردمی ادامه دارد

تروریست‌های جبهه النصره بشکل مستمر حملات خود را به صورت انفجار خودروهای حامل مواد منفجره و هجوم چند صد نفری به دو شهرک محاصره شده انجام می‌دهند اما هر بار با مقاومت شدید نیروهای مردمی دو شهرک مواجهه می‌شوند.

به گزارش فارس، نیروهای تروریستی النصره به دلیل شکست‌های پی‌درپی عملیات خود علیه دو شهرک محاصره شده، حملات خمپاره‌ای خود را بصورت دیوانه‌وار و به صورت شبانه‌روزی علیه اهالی دو شهرک انجام می‌دهند و هر روزه تعدادی از اهالی دو شهرک به دلیل حملات راکتی نیروهای جبهه النصره شهید و زخمی می‌شوند.

به دلیل سقوط شهر «اریحا» حلقه محاصره دو شهرک الفوعه وکفریا تنگ‌تر شده است. همچنین راه ارتباط با بیرون از دو شهرک از طریق اینترنت و مخابرات بسیار سخت‌تر شده است.

نیروهای تروریستی جبهه النصره هنوز ساختمان مربوط به مخابرات ارتش در اریحا را تخریب نکرده‌اند اما در صورت تخریب و نابودی مخابرات ارتش، راه ارتباطی دو شهرک با بیرون به طور کامل قطع خواهد شد.

کمک‌رسانی با بالگرد دشوار و اندک شده است

بالگردهای ارتش سوریه هر از گاهی کمک‌های پزشکی و غذایی را از طریق هوا به دو شهرک می‌رسانند اما به دلیل سقوط شهر اریحا مقدار این کمک‌ها بسیار کم شده است.

یک منبع محلی به فارس گفت: متاسفانه روز گذشته مقدار زیادی از محموله کمک‌های غذایی و پزشکی پرتاب شده توسط بالگردهای ارتش سوریه به دلیل پرتاب نامناسب، نابود شد. همچنین بالگردهای ارتش به دلیل تهدیدات و شلیک مکرر خمپاره‌های نیروهای تروریستی جبهه النصره در اطراف دو شهرک مجبور به ترک فوری منطقه شدند و به نظر می‌رسد پرتاب نامناسب کمک‌ها به همین دلیل بوده است.

 

چندی پیش نیز یکی از مسئولان نیروهای مردمی در این دو شهرک به فارس گفته بود که نیروهای تروریستی جبهه النصره برای فشار آوردن بیشتر به دو شهرک محاصره شده اقدام به سوزاندن مزارع کشاورزی اطراف الفوعه و کفریا توسط خمپاره کرده‌اند.

 

درگیری شب گذشته 3 ساعت طول کشید

شب گذشته نیز درگیری شدیدی بین نیروهای مردمی الفوعه با نیروهای تروریستی جبهه النصره در اطراف شهرک گزارش شد و این درگیری 3 ساعت طول کشیده است.

از سوی دیگر منابع گروه تروریستی جبهه النصره اعلام کرده‌اند که طی چند روز گذشته فرمانده گروه تروریستی «احرارالشام» به نام «هاشم الشیخ» به همراه تعدادی از فرماندهان گروه تروریستی بازدیدی از اطراف شهرک الفوعه کرده است و نیروهای مردمی الفوعه و کفریا از احتمال حملات بزرگ توسط گروه‌های ترورییستی بعد از بازدید فرماندهان تروریست‌ها در آینده نزدیک خبر می‌دهند.

همچنین در حال حاضر مردم و نیروهای مردمی در این دو شهرک خود را برای دفع حملات آینده آماده می‌کنند اما روشن نیست اگر محاصره شکسته شود، چه سرنوشتی در انتظار مردم شیعه این دو شهرک خواهد بود.

Share/Save/Bookmark