واکنش آمریکا به تحریم اندیشکده صهیونیستی توسط ایران

پویش مردم عربستان علیه بازداشت سالمندان

درخواست بلوکه کردن اموال حاکم امارات در انگلیس

شهادت ۱۱ فلسطینی طی دو هفته گذشته

ویدئوکلیپ: پرنده‌ای که مانع بیعت با داعش شد!

ویدئوکلیپ: کشمیر عشق بدون مرز

ویدئوکلیپ: انقلاب بحرین؛ این مسیر ادامه دارد...

ویدئوکلیپ: دلایل امارات برای خروج تدریجی از جنگ یمن

انتقاد IMPACT از کاهش کمک‌رسانی سازمان ملل به مردم یمن

انتقاد از قتل سیستماتیک زندانیان سیاسی در مصر

حمله دوباره پهپادهای ارتش یمن به پایگاه هوایی «ملک خالد» عربستان

خیانت جدید فرانسه به مردم لیبی

ترامپ: باورم نمی‌شود کسی از قطع کمک مالی به اسرائیل صحبت کند

تلاش عربستان برای فراری دادن داعشی‌های در بند کردها

نگرانی از بازگرداندن اجباری مسلمانان روهینگیایی به میانمار

قتل ۹۳ زن در فرانسه طی درگیری‌های خانوادگی

تظاهرات در اندونزی در حمایت از مسجد الاقصی

ورود ارتش سوریه پس از ۵ سال به خان شیخون

ترامپ: ایرانی ها به خاطر غرورشان به ما زنگ نمی زنند

شمال پاریس، بهشت معتادان

شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۹
کد مطلب: ۶۹۱۱
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
بان کی مون از تداوم فعالیت‌های شهرک سازی اسرائیل انتقاد کرد
بان کی مون از تداوم فعالیت‌های شهرک سازی اسرائیل انتقاد کرد
دبیرکل سازمان ملل، رژیم اسرائیل را به خاطر تداوم فعالیت‌های شهرک‌سازی غیرقانونی خود در اراضی اشغالی فلسطینیان به باد انتقاد گرفته است.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از پرس تی وی نوشت، بان کی مون این سخنان را روز گذشته در یک کنفرانس خبری مشترک با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل مطرح کرد.

وی تاکید کرد :«نخست وزیر اسرائیل می‌داند که اشغال اراضی فلسطینی راه حل بلندمدتی برای چالش‌های اسرائیل در منطقه به شمار نمی‌رود.»

بان کی مون روز پنجشنبه با محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در رام‌الله دیدار کرد و از ادامه شهرک‌سازی غیرقانونی تل‌آویو در اراضی فلسطینی ابراز نگرانی کرد.

دبیرکل سازمان ملل افزود «من از ادامه فعالیت‌های شهرک‌سازی توسط اسرائیل در کرانه باختری (اشغالی) از جمله شرق قدس عمیقا نگران هستم.»

وی افزود، «فعالیت‌های شهرک‌سازی، بی‌اعتمادی فلسطینیان درباره جدی بودن طرف اسرائیلی برای رسیدن به صلح را عمیق‌تر می‌کند. ادامه این فعالیت‌ها رسیدن به راه حل تشکیل دو کشور را غیرممکن می‌سازد.»

مذاکره‌کنندگان فلسطینی و اسرائیلی روز چهارشنبه (۲۳ مرداد) دور جدیدی از مذاکرات را در میان سانسور خبری شدید برگزار کردند.

این در حالی است که روز دوم آگوست (۱۱ مرداد)، حمید گلپیرا، تحلیل‌گر سیاسی ایرانی به شبکه پرس تی‌وی گفته بود که اسرائیل نه به راه حل دو کشور اعتقادی دارد و نه حتی یک کشور؛ اسرائیلی‌ها راه هیچ کشور را در پیش گرفته‌اند.

وی گفت: «راه حل دو کشور، اگر از راه مناسب اتفاق بیافتد، ممکن است برای مردمی که در آینده به دنبال یک کشور واحد هستند نیز قابل قبول باشد. این موضوع می‌تواند گامی به جلو برای رسیدن به یک کشور باشد.»

وی افزود «برخی از اسرائیلی‌ها به ویژه کسانی مثل ناتانیاهو نه به دنبال راه حل یک کشور هستند و نه راه حل دو کشور. آن‌ها به دنبال مفهوم هیچ کشور هستند یعنی آن‌ها هیچ کشوری را برای فلسطینیان نمی‌خواهند.»

گلپیرا تصریح کرد :«اگر آن‌ها می‌خواهند بگویند این بخش یا آن بخش مجزاست دیگر حق حاکمیت مشخصی وجود نخواهد داشت؛ این کشور نمی‌تواند ارتش داشته باشد، شرق بیت‌المقدس به آن تعلق ندارد، شما می‌توانید بگویید که این در واقع پیشنهاد وجود هیچ کشور است که کاملا غیر قابل قبول است. راه‌حل هیچ کشور پذیرفتنی نیست.»

رژیم اسرائیل از طرح‌های خود برای ساخت ۳ هزار واحد مسکونی جدید در اراضی اشغالی فلسطین خبر داده است.

ساخت و سازهای کنونی و تداوم توسعه شهرک‌هاي اسرائيلي در اراضي اشغالي فلسطينيان مانعي جدي را در مسير تلاش‌ها براي برقراري صلح در خاورميانه ايجاد کرده است.

بيش از نيم ميليون اسرائيلي در بيش از ۱۲۰ شهرک‌يهودي‌نشين که اسرائيل بعد از جنگ ۱۹۶۷ و اشغال سرزمين‌هاي فلسطيني در کرانه باختري و شرق بيت‌المقدس ساخته است، سکني گزيده‌اند.

سازمان ملل و بسياري از کشورهاي جهان، اين شهرک‌هاي اسرائيلي را غيرقانوني مي‌دانند چرا که اين شهرک‌ها در مناطق اشغال شده توسط اسرائيل در جنگ ۱۹۶۷ ساخته شده است و براساس کنوانسيون ژنو، هر گونه ساخت و سازي در مناطق اشغال شده ممنوع است.
Share/Save/Bookmark