تظاهرات یمنی‌ها علیه احداث خط لوله نفت سعودی در خاک این کشور

حمله هوایی ارتش اشغالگر به شمال غزه

شلیک موشک زلزال ۱ یمنی ها به تجمع ارتش سعودی در جیزان

کشتار غیرنظامیان سوری در حمله ائتلاف آمریکایی به دیرالزور

برگزاری تظاهرات گسترده در باکو

زخمی شدن ۱۰۰ زندانی فلسطینی در حمله نظامیان صهیونیست به زندان عوفر

فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن رفت

حمله ارتش سوریه به مواضع تروریست‌ها در ادلب و حماه

شهادت ۴۵ نوجوان فلسطینی در غزه

ائتلاف سعودی صنعا را بمباران کرد

دمشق از «جنایت جدید» ائتلاف آمریکایی به سازمان ملل شکایت کرد

تظاهرات زنان آمریکایی علیه ترامپ

زباله تفکیک کنید و جایزه بگیرید

چهل و سومین تظاهرات بازگشت در غزه

شروط مصر برای بازگشایی گذرگاه رفح

توافق کُردهای تحت حمایت آمریکا با داعش در شرق سوریه

حمله پهپاد یمنی به مواضع نظامیان سعودی در جنوب عربستان

انواع کالیته کالیته سازی ممتاز ساعی

با فعالیت در سامانه تمو و تفکیک زباله جایزه بگیرید!

تظاهرات در مقابل کنسولگری آمریکا در استانبول

جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۳:۱۵
کد مطلب: ۴۱۱۱۰
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
داعش، ابزار آمریکا برای فریبکاری در منطقه
داعش، ابزار آمریکا برای فریبکاری در منطقه
افشای نقش آمریکا در شکل‌گیری گروه تروریستی داعش در حالی است که مقامات برخی کشورها از تقسیم تروریست‌ها به خوب و بد از سوی آمریکا به شدت انتقاد می‌کنند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، خبرگزاری تسنیم به نقل از سانا نوشت،‌ نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی روسیه تاکید کرده است که سیاست کوته بینانه کاخ سفید منجر به شکل گیری گروه تروریستی داعش شده است.

وی خاطر نشان کرد روسیه با تقسیم تروریست ها به تروریست بد و خوب(آنچه آمریکایی ها و متحدانشان،‌مخالفان میانه رو می خوانند) مخالف است.

این مقام روسی بر ضرورت مقابله با تروریسم بر اساس پایبندی صریح به قواعد قانون بین الملل و قطعنامه های مربوطه شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکید کرد و گفت ایالات متحده آمریکا همچنان از معیارهای دوگانه در مبارزه با تروریسم استفاده می کند، به طوری که هرگز برای نابودی گروه تروریستی داعش از ترس آن که مبادا این اقدام منجر به کاهش فشارها بر رهبران سوریه شود،شتاب نمی کند.

آمریکا اخیرا، ۱۲۰۰ تروریست را که به زعم خود مخالفان میانه رو در سوریه می نامد، به منظور مشارکت در برنامه ای مشخص کرده است که واشنگتن برای آماده کردن و آموزش و تسلیح آن ها از طریق هماهنگی با همپیمانانش که در راستای منافع این کشور حرکت می کنند، تلاش می کند که این اقدامات بر پافشاری آمریکا و مزدورانش در منطقه برای ادامه حمایت از تروریست ها در سوریه تاکید می کند.

پاتروشف در این زمینه ابراز عقیده می کند که تروریست های داعش، دوره های آموزشی ویژه ای را در کشورهای همسایه سوریه با هدف برهم زدن ثبات این کشور پشت سر گذاشته اند که منجر به شکل گیری اختاپوس تروریستی جدید شده است و ریشه های این گروه تروریستی به زمانی برمی گردد که آمریکا و کشورهای غربی،‌به عراق حمله کردند به طوری که این هسته وابسته به شبکه تروریستی القاعده تشکیل شد و پس از آن برخی گروه هایی که افکار افراطی دارند به همراه افسران و کارمندان عراقی رژیم سابق که فعالیت های مخفیانه انجام می دادند،‌به این هسته تروریستی پیوستند.

دبیر شورای امنیت ملی روسیه خاطر نشان کرد بر اساس ارزیابی های مختلف، گروه تروریستی داعش بر ۹۰ هزار کیلومتر مربع(از خاک عراق و سوریه) سیطره دارد. وی از افزایش مناطقی که تروریست های داعش در لیبی بر آن مسلط شده اند و اعدام های گروهی که در آن کشور آغاز شده است،‌ابراز نگرانی کرد و گفت بعید نیست که فعالیت این گروه تروریستی را در مناطق دیگر جهان هم شاهد باشیم.

این مقام روسی تصریح کرد گروه تروریستی داعش تماس هایی با جنگجویان منطقه شمال قفقاز روسیه برقرار کرده است . وی به وجود اطلاعات موثق درباره برقراری تماس از سوی این گروه تروریستی با تروریست های فعال در شمال قفقاز اشاره کرد و گفت این اطلاعات هنگام گرفتن تصمیماتی در آینده با هدف تقویت امنیت روسیه فدرال و دفاع از منافع ملی آن مورد توجه قرار می گیرد.

پاتروشف اظهار داشت غرب برای متلاشی کردن جهان اسلام و تضعیف موقعیت های روسیه و چین تلاش می کند.

وی از احتمال دست زدن گروه های تروریستی به اقداماتی علیه برخی کشورها در منطقه خاورمیانه در راستای منافع قدرت های خارجی خبر داد و گفت تشویق گرایش های افراط گرایانه و حمایت مالی از مخالفان مسلح بعید نیست.

پاتروشف تاکید کرد روسیه چگونگی مقابله با انقلاب های رنگین را می داند قوانینی را در دهه گذشته با هدف حمایت از امنیت کشور و مبارزه با تروریسم و افراط گرایی وضع کرده است.

وی هدف از تحریم های اقتصادی آمریکا علیه روسیه را تلاش برای ایجاد مشکلات معیشتی برای شهروندان روسی و به وجود آوردن ناآرامی ها و نارضایتی مردمی دانست.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه هم دوشنبه گذشته در جریان دیدار با جان کری همتای آمریکایی خود بر ضرورت هماهنگی میان ائتلاف بین المللی ادعایی ضد داعش با نیروهای مسلح سوریه که بار سنگین نبرد با تروریست ها در خاک کشورشان را بر دوش می کشند، تاکید کرد.

نابودی داعش بدون مشارکت سوریه، ایران و روسیه امکان ندارد

رئیس ستاد مشترک ارتش جمهوری چک تاکید کرده است که نابودی گروه تروریستی داعش بدون مشارکت سوریه، ایران و روسیه امکان ندارد.

ژنرال پیتر پاول خاطر نشان کرد امکان نابودی گروه تروریستی داعش بدون مشارکت سوریه، ایران و روسیه وجود ندارد .

وی در گفت و گو با رادیو جمهوری چک خاطر نشان کرد بدون همکاری با روسیه،‌امکان حل معضل گروه تروریستی داعش در درازمدت وجود ندارد.

هشدار درباره خطرات گروه تروریستی داعش برای اروپا

خبر دیگر اینکه رئیس جمهوری چک تاکید کرد گروه داعش خطر مشترکی برای تمام کشورهای اروپایی به شمار می رود.

میلوش زیمان تاکید کرد کسانی که برای گروه تروریستی داعش تبلیغ می کنند، از نظر فکری در قرن چهاردهم میلادی به سر می برند، هر چند اکنون شبکه های ارتباط اجتماعی را در اینترنت در اختیار دارد که خطر بزرگی است.

وی در دیدار با حدود ۵۰۰ دانش آموز در شهر بلزن گفت گروه داعش خطر مشترکی برای تمام کشورهای اروپایی به شمار می رود،‌اما متاسفانه واکنش کشورهای اتحادیه اروپا مشابه واکنشی است که در دهه سی قرن گذشته در برابر نازیسم هیتلری رخ داد، یعنی به اعتراضات و تظاهرات بسنده کرد.

رئیس جمهوری چک بر ضرورت اقدام نظامی بین المللی یکپارچه برای نابودی داعش تاکید کرد.

روزنامه آبزرور انگلیس اخیرا درباره اقدام گروه تروریستی داعش برای استفاده بیشتر از شبکه های ارتباط اجتماعی با هدف شستشوی مغزی جوانان و جذب تعداد بیشتری از آن‌ها برای ارتکاب جنایات هولناک علیه مردم در سوریه و عراق بدون وجود هیچ عامل بازدارنده یا تدابیر قاطعی از سوی کشورهای غربی برای جلوگیری از این اقدامات تروریستی هشدار داده بود.

دیدگاه‌های عدنان منصور درباره تروریسم

عدنان منصور وزیر خارجه سابق لبنان تاکید کرد تلاش رژیم اشغالگر اسرائیل برای ایجاد آنچه کمربند امنیتی در جنوب سوریه می خواند از طریق ارتباط با مزدورانش مشابه اقداماتی است که این رژیم در جنوب لبنان انجام داده و این تلاش ها و اقدمات از مدت ها پیش برنامه ریزی شده است.

منصور که در کتابخانه اسد در دمشق سخنرانی می کرد،‌ اظهار داشت بازوهای اسرائیل که همان گروه های تروریستی مسلح هستند با حمایت و نظارت کشورهای منطقه که سوریه و لبنان را تهدید می کنند، برای ایجاد کمربند امنیتی تلاش می کنند.

وی با تاکید بر اهمیت جایگاه و موقعیت مهم سوریه اعلام کرد سقوط سوریه به معنای سقوط و نابودی ملت های عربی خواهد بود.

انتقاد شدید از دولت ترکیه به سبب نقش مخرب در سوریه

به گزارش تسنیم، وزیر خارجه سابق لبنان به موضع دولت ترکیه در خصوص بحران سوریه اشاره کرد که پس از چند ماه از آغاز بحران، به حمایت از آنچه اپوزیسیون خوانده می شد، پرداخت و میزبانی آن ها را در شهر آنتالیا برعهده گرفت.
وی افزود موضع آمریکا در خصوص بحران سوریه هم پس از گذشت ۹۸ روز آشکار شد به طوری که کنگره آمریکا خواستار مطالعه اوضاع سوریه تحت عنوان "سوریه و ایران و گام های آینده" شد که واشنگتن باید در زمینه حمایت از مخالفان و تسلیح آن ها و اعمال تحریم های اقتصادی و تلاش جدی برای تغییر نظام سوریه که تهدیدی برای منافع آمریکا در منطقه بردارد.

نقش منفی اتحادیه عرب در بحران سوریه

وزیر خارجه سابق لبنان، نقش اتحادیه عرب در خصوص بحران سوریه را منفی توصیف کرد که در این زمینه به تصمیمات خصمانه ای که این نهاد علیه سوریه اتخاذ کرد از جمله تعلیق عضویت سوریه در اتحادیه عرب اشاره کرد که در راستای اجرای سیاست های غربی اتخاذ شده بود که آغاز سال ۲۰۱۳ میلادی را به عنوان زمانی برای پایان همه چیز در سوریه مشخص کرد.

منصور گفت اتحادیه عرب،‌پنجاه و شش نشست را برای بررسی اوضاع سوریه برگزار کرد، نه به خاطر دوست داشتن سوریه،‌بلکه به خاطر فشار بر این کشور تا دستورات و طرح‌های خارجی را اجرا کند.

وی این پرسش را مطرح کرد که چرا چنین نشست هایی برای غزه و فلسطین برگزار نمی شود.

عدنان منصور به نقش برخی کشورهای عربی اشاره کرد که نیت های تجاوزکارانه خود را برای تغییر نظام سوریه آشکار و مرزهای خود را برای عبور تروریست ها و تسلیحات باز کردند.

وی گفت آنچه در سوریه می گذرد، برای تمام کشورهای عربی اهمیت دارد و هر کس گمان کند که از پیامدها و خطرناک تروریسم در امان است،‌قطعا دیر یا زور اسیر آن خواهد شد.

وزیر خارجه سابق لبنان ابراز عقیده کرد بیداری عربی با وجود شکاف و دودستگی در میان کشورهای عربی در نتیجه انسجام و پیوستگی ارتش سوریه آغاز شد،‌ارتشی که این پیام را برای جهان ارسال کرد که سوریه اوضاع خوبی دارد.

وی تاکید کرد منطقه در حال رویارویی دائم با طرحی است که خواهان سلطه بر اقتصاد آن به شیوه های مستقیم و غیر مستقیم از طریق بازوهایش است و آنچه منطقه با آن روبرو است،‌به تمام معنا،‌تروریسم است که ملت های جهان را تهدید می کند.

دو اصل مهم آمریکا در منطقه

خلف المفتاح از سیاستمداران سوری هم خاطر نشان کرد آن دسته از کشورهایی که در اتحادیه عرب به موضع گیری خصمانه علیه سوریه پرداخته اند،‌تصمیمات آمریکا و اسرائیل را اجرا می کنند.

وی تاکید کرد دو اصل ثابت سیاست و طرح آمریکا در منطقه،‌حفظ رژیم صهیونیستی و حفظ ثروت هایی است که از منطقه غارت می شود و آن ها هر کس را که خواهان وحدت کشورهای منطقه شود، خطری برای خود قلمداد می کنند.

این سیاستمدار سوری با تمجید از مواضع شجاعانه و اصولی عدنان منصور در دوره ای که وزیر خارجه لبنان بود،‌به ویژه موضع گیری هایش در اتحادیه عرب درباره سوریه خاطر نشان کرد هر کس سوریه را هدف قرار دهد، اهداف صهیونیستی را محقق می کند، در حالی که مقاومت هیچ حد و مرزی ندارد.
Share/Save/Bookmark