کلیپ: بیا ای امید دل مستضعفان جهان

پوستر: آخرین منجی

عکس/ همایش همبستگی فعالان لبنانی با سیل زدگان ایران

بازگشت ده ها زن و کودک داعشی از سوریه به کوزوو

نگرانی روسیه از حضور داعش در افغانستان

فیلم/ تخریب خانه ده‌ها فلسطینی در قدس

انفجار شهر کابل ر لرزاند

یورش نظامیان اسرائیل به مجموعه ورزشی در کرانه باختری

آغاز نشست پارلمان کشورهای همسایه در بغداد

جدایی فرمانده یمنی با سربازان خود از ائتلاف سعودی

درخواست آمریکا برای تحریم پروازهای روسیه به ونزوئلا

بیست وسومین هفته اعتراض‌های جلیقه زردها با وجود هشدار پلیس

نگرانی نماینده سازمان ملل از مداخله خارجی در لیبی

امتناع فعال زن عربستانی از پذیرفتن دعوت سفارت سعودی

تظاهرات مسلمانان دانمارک در اعتراض به اهانت به قرآن

دستگیری ۵ داعشی در شهر الرمادی عراق

موج جدید شیوع بیماری وبا در یمن

کمپین فعالان آمریکایی در مخالفت با دیوارکشی ترامپ

پویش فعالان آمریکایی علیه جنگ با ایران

تحصن انگلیسی‌ها در اعتراض به بازداشت فعالان بحرینی

دوشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۳
کد مطلب: ۴۳۱۳۶
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
توهین تلویزیون دولتی عربستان به دبیرکل حزب‌الله لبنان
توهین تلویزیون دولتی عربستان به دبیرکل حزب‌الله لبنان
شبکه «الاخباریه» تلویزیون دولتی عربستان سعودی با پخش گزارشی، هجمه رسانه‌ای علیه ایران و متحدان آن در منطقه را به بهانه جنگ یمن ادامه دارد و در آن به دبیر کل حزب‌الله لبنان اهانت کرد.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از  خبرگزاری فارس، حدود سه هفته از آغاز تهاجم هوایی عربستان سعودی به یمن گذشت، و کارشناسان، ناظران و تحلیلگران سیاسی از بروز نشانه‌های ناکامی این حملات خبر می‌دهند.

 

در سایه این ناکامی، رسانه‌های سعودی و حامی جبهه سعودی در منطقه، روی به شایعه‌سازی، جنگ روانی و حتی تمسخر جبهه مقابل، یعنی جبهه مقاومت روی آورده‌اند.

پس از آنکه «شبکه الاخباریه» تلویزیون رسمی عربستان سعودی هفته گذشته نماهنگی همراه با شعری کاملا توهین‌آمیز به شیعیان پخش و ایران را تهدید کرد -حال آنکه میزان جمعیت شیعیان عربستان حداقل یک‌ششم کل جمعیت عربستان است-، شب گذشته (یکشنبه‌شب) گزارشی علیه ایران و حزب‌الله پخش کرد که در آن به سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان توهین کرد.


پخش گزارش «ایران.. دست‌های پنهان» از شبکه دولتی الاخباریه عربستان سعودی

 

شبکه دولتی الاخباریه عربستان سعودی در گزارشی تحت عنوان «ایران.. دست‌های مخفی»، ضمن متهم کردن ایران به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه، زمانیکه تصویر سید حسن نصرالله به نمایش در آمد زیر آن نوشت «حزب ایران در لبنان.. ملت سوریه حسن زُمیره را به ارتکاب جنایات جنگی علیه خود متهم می‌کند».

زُمیره، توصیف توهین‌آمیزی است که چندی پیش یک معارض سوری به دبیر کل حزب‌الله لبنان داد تا او را بلندگوی جمهوری اسلامی ایران در منطقه معرفی کند اما اکنون تلویزیون رسمی عربستان سعودی آن را استفاده می‌کند.


عملیات روانی شبکه دولتی عربستان روی افکار عمومی مردم حجاز علیه محور مقاومت و نمادهای آن

 

خبر توهین شبکه دولتی عربستان سعودی به نصرالله در فضای مجازی بسرعت منتشر شده و مخالفان محور مقاومت از آن استقبال و مخالفان آن را تقبیح کرده‌اند.

وبگاه خبری اماراتی «عربی-21» متعلق به جبهه رسانه‌ای عربستان سعودی در منطقه، با استقبال از این خبر، از آن به «تشدید جنگ رسانه‌ای عربستان و ایران» تعبیر کرد و نوشت: الاخباریه سعودی، این روزها، اصطلاحات قدرتمندی علیه ایران مثلا در خصوص مسئله اهواز به کار می‌برد. چند روز گذشته نیز سفیر سعودی در لبنان جنگی مشابه در رسانه‌ها علیه حزب‌الله و ایران به راه انداخته بود.

برخی دیگر نیز این ادبیات جدید و صریح تلویزیون دولتی عربستان در حمله به ایران و محور مقاومت در منطقه را که با آغاز تهاجم عربستان به یمن شروع شده است، سرآغاز مرحله جدیدی در دنیای رسانه‌ای و جنگ تبلیغاتی محور مرتجع عربی علیه مقاومت در منطقه می‌دانند.

Share/Save/Bookmark