شمال پاریس، بهشت معتادان

بررسی بحران کشمیر در گفتگو با کارشناسان + فیلم

شرکت بلژیکی، میانمار را به دلیل کشتار مسلمانان روهینگیایی تحریم کرد

افزایش حملات تروریستی به مساجد در پاکستان

فلسطین؛ ۷ شهید و ۱۵۵ مجروح طی ۷ روز گذشته

درخواست سازمان انگلیسی برای خروج نیروهای سودانی از یمن

پویش توییتری علیه فساد حكومت امارات

تظاهرات جهانی علیه جنایات حکومت کودتا در مصر

یورش خونین پلیس و ارتش هند به شهر «سرینگر» کشمیر

حمله هوایی و توپخانه‌ای اسرائیل به شمال نوار غزه

اسرائیل بهشت تجارت اعضای بدن انسان

بی‌اعتنایی پاناما به تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا

دعوت فعالان اروپایی برای حمایت از قدس

پوستر: فروش سلاح به عربستان را متوقف کنید

پوستر: گسترش اختلاف و درگیری امارات با عربستان در یمن

تصاویری جدید از نفت‌کش آزاده‌شده ایران

دانمارکی‌ها ایده جدید ترامپ را تمسخر کردند

پرنده‌ای که مانع بیعت با داعش شد!

رئیس شبکه رسانه ای عراق در بازدید از شبکه امام رضا(ع)

روزنامه‌نگار سعودی: فلسطینی‌ها باید از حج محروم شوند!

چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۰۱:۴۱
کد مطلب: ۵۹۷۴۱
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
بازی جدید سعودی‌ها با تروریسم
بازی جدید سعودی‌ها با تروریسم
خبر تشکیل ائتلاف به‌اصطلاح اسلامی علیه تروریسم از سوی عربستان بیشتر به یک طنز تلخ شبیه است، زیرا ردپای رژیم آل‌سعود در تروریسم و افراط‌گرایی حتی به‌شهادت حامیان غربی‌اش غیر قابل انکار است.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های سعودی و دنباله‌روهای آنها با آب و تاب فراوان خبری را با این مضمون که عربستان ائتلاف اسلامی مبارزه با تروریسم تشکیل داد، منتشر کردند، خبری که از سوی محمد بن سلمان فرزند شاه سعودی عامل شعله‌ور شدن جنگ ویرانگر و بی‌رحمانه آل سعود علیه ملت بی‌دفاع یمن اعلام شد.

عکاظ سعودی در این باره نوشت ۳۴ کشور به‌رهبری پادشاهی سعودی ائتلاف اسلامی نظامی را برای مبارزه با تروریسم تشکیل دادند که بیش از ۱۰ کشور از جمله اندونزی هم آن را تأیید کردند، ولی ایران در این ائتلاف حضور ندارد.

متن بیانیه فریبکارانه ائتلاف ادعایی اسلامی ضدتروریسم در عربستان

این رسانه آورده است کشورهای تشکیل دهنده ائتلاف شامل: عربستان سعودی، اردن، امارات، پاکستان، بحرین، بنگلادش، بنین، ترکیه، چاد، توگو، تونس،‌ جیبوتی، سنگال، سودان، سیرالئون، سومالی، گابن، گینه، (تشکیلات خودگردان) فلسطین، کومور، قطر، ساحل عاج، کویت، لبنان، لیبی، مالدیو، مالی، مالزی، مصر، مغرب، موریتانی، نیجر، نیجریه و یمن (دولت مستعفی فراری مستقر در یکی از کاخ‌های شاه سعودی در ریاض) هستند.

بر اساس این بیانیه آمده است مرکز عملیات مشترک برای هماهنگی و پشتیبانی عملیات نظامی برای مقابله با تروریسم و توسعه برنامه‌ها و سازوکارهای لازم برای حمایت از این تلاش‌ها تأسیس خواهد شد. همچنین تدابیر مناسب برای هماهنگی با کشورهای دوست و دوستدار صلح و طرف‌های بین المللی در راه خدمت به تلاش‌های بین المللی برای مبارزه با تروریسم و حفظ صلح و امنیت بین المللی اتخاذ خواهد شد.

عکاظ ادعا کرده است تشکیل این ائتلاف تأکیدی بر اصول و اهداف منشور سازمان همکاری اسلامی است که کشورهای عضو را به همکاری برای مبارزه با تروریسم در تمام اشکال و پدیده‌هایش دعوت کرده و هر گونه توجیه یا بهانه‌تراشی برای تروریسم را رد کرده و بر ضرورت انسجام و محکم کردن صفوف و یک‌پارچه کردن تلاش‌ها برای مقابله با تروریسمی تأکید کرده که حرمت انسان‌های بیگناه را هتک، و امنیت و صلح منطقه‌ای و بین‌‌المللی را تهدید می‌کند و خطری برای منافع حیاتی امت به شمار می‌رود و به نظام همزیستی در آن خدشه وارد می‌کند. همچنین این ائتلاف پایبند به احکام وارده در منشور سازمان ملل و منشور سازمان همکاری اسلامی و دیگر قوانین بین المللی است که هدف از آن مهار تروریسم و تأکیدی بر حق کشورها برای دفاع از خویش بر اساس اصول قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل و برخاسته از احکام توافق‌نامه سازمان همکاری اسلامی در زمینه مبارزه با تروریسم و انجام وظیفه حمایت از امت در برابر شرور تمام گروه‌ها و تشکل‌های تروریستی مسلح با هر مذهب و عنوانی است که به کشتار و فساد در زمین و رعب و وحشت میان مردم بیگناه می‌پردازند.

عکاظ نوشت ایران خارج از ائتلاف اسلامی نظامی مبارزه با تروریسم قرار دارد.

"بدترین بلاها، بلاهایی است که موجب خنده می‌شود"، این یک ضرب المثل عربی است که می‌توان آن را درباره تازه‌ترین مانور فریبکارانه رژیم آل سعود تطبیق کرد و به آن خندید، رژیمی که روز گذشته در یک اقدام کاملاً عوامفریبانه ادعا کرد ائتلاف نظامی اسلامی را برای مبارزه با تروریسم تشکیل داده است.

اولین نشانه نمایشی بودن این اقدام عربستان، حضور نداشتن کشورهایی که خود درگیر تروریسم و گروه‌های تروریستی تربیت یافته ‌این رژیم هستند، همچون سوریه و عراق است.

دومین نشانه، عدم حضور کشور جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان تأثیرگذارترین و نقش‌آفرین کشور اسلامی در جهان اسلام و مدافع نخست حقوق ملت‌های مسلمان به‌ویژه ملت فلسطین است، عدم‌حضور ایران در این ائتلاف بزرگترین دلیل بر نمایشی بودن آن است، زیرا به‌گواه مقامات دو کشور عراق و سوریه، ایران مهمترین حامی آنها در نبرد با تروریسم بوده و به‌اعتراف سران عراق، اگر حمایت‌های ایران نبود، تروریست‌های تکفیری پرورش یافته مکتب وهابیت آل سعود در بغداد جولان می‌دادند.

در حالی که عربستان برای مشروعیت بخشی به این اقدام نمایشی خود از حقوق و قوانین بین الملل و منشور و قوانین سازمان همکاری اسلامی دم زده است و حضور نداشتن ایران در این ائتلاف که رسانه‌های سعودی به آن مباهات می‌کنند، تأکیدی بر دروغ بودن ادعای آل سعود و استفاده ابزاری آن از قوانین سازمان همکاری اسلامی است که ایران از اعضای مهم و تأثیرگذار آن است، اما متأسفانه این سازمان به ابزاری در خدمت اهداف رژیم آل سعود تبدیل شده و کارایی و تأثیرگذاری خود را به‌سبب تأثیرگذاری رژیم آل سعود بر کشورهایی که سیاست‌های مستقلی ندارند و به‌دلایل مختلف از جمله اقتصادی از عربستان دنباله‌روی می‌کنند، از دست داده است؛ کشورهای سودان،‌ پاکستان و ... از جمله این کشورها هستند.

حضور نداشتن کشور عمان در این ائتلاف نمایشی بار دیگر بر این حقیقت صحه گذاشته است که کشورهایی همچون عمان با وجودی که در ظاهر عضو شورای همکاری خلیج فارس هستند و در ظاهر هم در نشست‌های آن شرکت می‌‌کنند، اما در عمل سیاست‌های مستقلی را دنبال می‌کنند و عدم‌حضور آنها به‌معنای این است که چنین ائتلاف نمایشی را به رسمیت نمی‌شناسند.

اعلام این ائتلاف به‌اصطلاح اسلامی از سوی عربستان و اینکه مقر آن هم در شهر ریاض است در حالی است که رژیم آل سعود چند روز پیش در همین شهر میزبان گروه‌های به‌ظاهر میانه‌روی سوری اما در واقع تروریستی بود، نشستی که به‌خلاف نشست‌های ژنو و ... برگزار شد و نشان داد سعودی‌ها بیشتر از آنکه به‌دنبال راهکاری برای حل مشکلات و مصایب ملت سوریه باشند که همواره از آن دم می‌زنند، همچنان بر طبل ادامه جنگ و ویرانگری و کشتار در این کشور عربی اصرار دارند.

مضحک‌ترین سکانس نمایش آل سعود، وارد کردن مزدوران یمنی در ریاض و همدستان آل سعود در حمله به کشور ضعیف یمن، در زمره کشورهای شرکت کننده در ائتلاف ادعایی اسلامی علیه تروریسم است، مزدورانی همچون عبدربه منصور هادی فراری مقیم یکی از کاخ‌های شاه سعودی که جاده‌صاف‌کن جنگ ویرانگر رژیم عربستان و متحدان عربش علیه فقیرترین کشور عربی همسایه این کشور پولدار بوده و از ترس انتقام یمنی‌ها جرئت بازگشت به کشورش را ندارد.

تلاش ریاض برای تشکیل ائتلاف به‌اصطلاح اسلامی علیه تروریسم آن هم در شرایط فعلی در راستای سرپوش گذاشتن رژیم آل سعود بر رسوایی‌های پیاپی آن و برخی حکومت‌ها از جمله امارات و ترکیه در انتقال بیش از ۵۰۰ تروریست گروه تروریستی تکفیری داعش از سوریه به شهر عدن در یمن قلمداد می‌شود.

درباره حضور ترکیه در این ائتلاف ادعایی با توجه به همسویی کامل حکومت‌های ریاض و آنکارا و حمایت‌های تمام‌عیارشان از گروه‌های تروریستی در سوریه و همچنین عراق هم نیازی به توضیح بیشتر نیست، افشاگری‌ اسماعیل حقی بکین رئیس سابق سازمان اطلاعات نظامی ترکیه درباره کامیون‌های سلاحی که از سوی سازمان اطلاعات دولت کنونی ترکیه برای گرو‌ه‌های تروریستی در سوریه از جمله داعش ارسال شده، تأکید دیگری بر حمایت ترکیه کنار عربستان از تروریسم تکفیری به‌ویژه گروه داعش است، جالب این‌که شاه سابق سعودی پیش از مرگ خود در یک اقدام نمایشی و فریبکارانه نام داعش و جبهه النصره را در فهرست گروه‌های تروریستی مورد نظر آل سعود قرار داده بود.

نکته دیگر این‌که اعلام تشکیل ائتلاف ادعایی اسلامی از سوی محمد بن سلمان جانشین ولیعهد و وزیر دفاع سعودی از سوی برخی نویسندگان عرب به تمسخر گرفته شده و وی فرزند نورچشمی سلمان، ۹ ماه پیش ائتلافی را با حضور ۱۰ کشور برای جنگ علیه کشور یمن به راه انداخت و اکنون ائتلاف ادعایی علیه تروریسم را با حضور ۳۴ کشور از جمله ۱۰ کشوری که کنار رژیم عربستان جنگ ویرانگر را علیه یمن به راه انداخته‌اند، تشکیل داده است و احتمالاً فردا ائتلافی را برای ضربه زدن به محمد بن نایف ولیعهد پدرش تشکیل خواهد داد تا روند رسیدن به رؤیای تصاحب تاج پادشاهی آل سعود را تسریع بخشد.

گزارش‌ها و تحقیقاتی که اخیراً به‌قلم پل والیلی افسر بازنشسته آمریکایی در روزنامه ایندیپندنت انگلیس منتشر شد، تأکید می‌کند که رژیم آل سعود از سال‌های گذشته از گروه‌های تروریستی و افراطی حمایت می‌کرده است، گروه‌هایی که به کشتار و ویرانگری در خاورمیانه دست می‌زنند و حمایت‌های آل سعود منجر به تشکیل گروه تروریستی موسوم به داعش در سوریه و عراق شده که مرتکب وحشیانه‌ترین جنایات و کشتارها می‌شود.

والیلی به حقیقت تلاش‌های آل سعود برای نشر افکار و ایدئولوژی‌های افراطی اشاره می‌کند که تنها محدود به عراق و سوریه نشده بلکه تمام کشورهای جهان را در بر گرفته است و رژیم سعودی بدون توجه به جنایات وحشیانه گرو‌ه‌های تروریستی از آنها حمایت می‌کند به‌طوری که می‌توان گفت آل سعود حامی درجه یک تروریسم در جهان است.

این افسر بازنشسته آمریکایی تأکید کرده است رژیم آل سعود از اواخر دهه هفتاد تا کنون به منبع اصلی تروریسم و نشر تفکر وهابی از طریق صرف هزینه‌های سنگین تبدیل شده است.

پیشتر نیز دستگاه‌های امنیتی روسیه، رژیم آل سعود و دولت ترکیه و چند کشور دیگر را به حمایت از گروه‌ تروریستی داعش متهم کرده بودند.

از سوی دیگر بر اساس گزارش الاتجاه، بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که آل سعود و فرقه وهابیت دو عنصر اصلی و اساسی در گسترش تروریسم در جهان به‌ویژه در خاورمیانه از طریق دلارهای نفتی و فتاوای وهابی به شمار می‌روند.

شکی نیست که تروریسم تهدیدی علیه تمام کشورهای جهان به شمار می‌رود و تا زمانی که تلاش‌های یک‌پارچه و هماهنگی وجود نداشته باشد و تصمیم واحد و مشترکی برای مبارزه با تروریسم و از بین بردن این تهدید اتخاذ نشود، تروریسم همواره باقی خواهد ماند به‌ویژه با توجه به این‌که تریبون‌ها و مؤسسات دینی دریافت کننده پول از آل سعود همچنان از این حمایت‌ها برای تقویت تروریسم برخوردارند، تروریسمی که قبلاً منجر به ظهور القاعده و اکنون به پیدایش وحشی‌ترین گروه به‌ظاهر اسلامی موسوم به داعش شده است.

شکی نیست که اکثر کشورهای جهان، حقیقت تروریسم و لزوم مقابله با آن را درک می‌کنند و البته هرگز در دام سیاست‌های فریبکارانه آل سعود و رفتارهای دوگانه و عوامفریبانه آن گرفتار نخواهند شد،‌ چرا که این رژیم از یک سو خواستار مبارزه با تروریسم می‌شود، اما در عین حال از گروه‌های تروریستی تکفیری حمایت می‌کند.

اگر سازمان‌ها و نخبگان سیاسی در جهان گام‌های جدی برای تعامل با این تهدید برندارند، فرصت برای گروه‌های تروریستی به‌منظور ارتکاب جنایات بیشتر علیه انسانیت و بازگرداندن بشر به قرون تاریک وسطا فراهم خواهد شد.

نکته پایانی حمایت مدعیان مبارزه با تروریسم به‌ویژه آمریکا از اقدامات نمایشی حامی شماره یک تروریسم در جهان یعنی رژیم آل سعود است، غربی‌ها از حامیان شماره یک رژیم عربستان به شمار می‌روند و البته نباید نقش آمریکا و برخی کشورهای غربی را در تشکیل و ساماندهی گروه‌های تروریستی به‌ویژه در خاورمیانه در راستای خدمت به منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی البته با کمک مزدوران منطقه‌ای خود و در رأس آنها رژیم عربستان فراموش کرد، آمریکایی که بیش از یک سال است ائتلاف ادعایی مبارزه با داعش را با شرکت متهمان اصلی یعنی عربستان و ... تشکیل داده که نتیجه و محصول این ائتلاف، گسترش تحرکات و اقدامات تروریست‌های تکفیری و تشدید ناامنی و کشتار در سوریه و عراق بوده است.
Share/Save/Bookmark