شرکت بازیگران سرشناس سینما در تظاهرات فرانسه

ادامه ارسال تجهیزات ارتش سوریه به ادلب

زخمی شدن ۲۰ فلسطینی در حمله نظامیان صهیونیست به رام‌الله

حملات متعدد جنگنده های سعودی طی ۴۸ ساعت گذشته

زباله تفکیک کنید و جایزه بگیرید

تظاهرات هزاران انگلیسی در خیابان‌های لندن علیه طرح برگزیت

زخمی شدن 11 صهیونیست در رام الله

دفع حملات تروریست‌ها از چند محور توسط ارتش سوریه

سازمان ملل: حدیده پیچیده‌ترین مساله در مذاکرات سوئد است

بازداشت و زخمی شدن هزاران نفر در تظاهرات فرانسه

محمود عباس: به زودی پارلمان فلسطین را منحل خواهیم کرد

کشته و زخمی شدن دهها یمنی در حمله ائتلاف سعودی به الحدیده

با عضویت در سامانه تمو و تفکیک زباله خودرو برنده شوید!

زباله‌هایتان را تفکیک کنید و در قرعه‌کشی خودرو شرکت کنید!

ورود هیات مذاکره کننده انصار الله یمن به سوئد

تظاهرات اعتراضی مردم لیبی به حمله هوایی آمریکا

با جدا کردن پسماند در قرعه‌کشی خودرو شرکت کنید!

تظاهرات اعتراضی رانندگان آمبولانس در فرانسه

شهادت جوان فلسطینی در شمال کرانه باختری

استفاده ائتلاف ضد یمن از تسلیحات ممنوعه

يکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۷
کد مطلب: ۷۹۱۶۳
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
بسته خبری عملیات آزادسازی غرب «الانبار»
بسته خبری عملیات آزادسازی غرب «الانبار»
شماری زیادی از تروریست‌های داعش با درک شکست نهایی از نیروهای مشترک عراقی به سوی شهر مرزی «البوکمال» در سوریه گریختند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری فارس، با پیشروی سریع نیروهای عراقی در غرب الانبار، شمار زیادی از تروریست‌های داعش در شهرستان‌های «القائم» و «راوة» تحت محاصره قرار گرفته‌اند و منابع رسانه‌ای و نظامی از پیروزی قریب‌الوقوع و نهایی نیروهای مشترک عراقی در نبرد با داعش خبر می‌دهند.

ورود نیروهای مبارزه با تروریسم به پایگاه «عین الاسد»

یک منبع آگاه امنیتی در استان الانبار اعلام کرد که نیروهای سرویس مبارزه با تروریسم، امروز (یکشنبه) وارد پایگاه هوایی «عین الاسد» شدند تا در عملیات آزادسازی شهرستان «القائم» از آخرین پایگاه‌های داعش در عراق شرکت کنند.

قرار است نیروهای مشترک عراقی تا چند ساعت دیگر به مرکز شهرستان القائم حمله کنند.

پیش از این «جعفر الحسینی» سخنگوی نظامی گردانهای «حزب‌الله» عراق گفت که نبرد آزادسازی شهرستان «القائم» در استان «الانبار» طی تنها یک هفته پایان می‌یابد.

وی در گفت‌وگو با شبکه «المیادین» لبنان اظهار داشت: عملیات محاصره القائم از روز دوشنبه (فردا)، آغاز می‌شود که مقدمه ورود به شهر و آزادسازی آن است.

الحسینی تاکید کرد که در داخل القائم، بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ داعشی کمین کرده‌اند و طی کمتر از یک هفته دیگر این شهر آزاد خواهد شد.

این مقام نظامی عراقی افزود: پس از آزادسازی القائم، ماموریت نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق، تامین مرزهای مشترک با سوریه است و هماهنگی بالایی میان نیروهای سوری برای آزادسازی القائم و البوکمال حاصل شده است.

استقبال نیروهای عراقی از آوارگان غرب الانبار

نیروهای مشترک عراقی همچنین امروز از صدها خانواده آواره مناطق غربی الانبار استقبال کردند و با وجود طوفان شن، ضمن ارائه خدمات بهداشتی، غذا در اختیار آنها قرار دادند.

آزادسازی ۶۰ درصد از منطقه الجزیرة

خبرنگار شبکه المیادین لبنان نیز اعلام کرد که نیروهای مشترک عراقی اکنون در فاصله ۱۰ کیلومتری شهر القائم قرار دارند و در سومین روز عملیات، بیش از ۶۰ درصد از منطقه «الجزیرة» در استان الانبار آزاد شده است.

تا دو روز دیگر پرچم عراق در مرکز القائم برافراشته می‌شود

رسانه‌های عراقی اعلام می‌کنند که با پیشروی نیروهای عراقی طی دو روز آینده پرچم عراق در مرکز شهر القائم برافراشته خواهد شد و پس از آن این نیروها به شهرستان راوة که اکنون در محاصرهاست، حمله خواهند کرد و پس از آن تنها صحرای الانبار باقی می‌ماند.

فرار داعشی‌ها به «البوکمال» سوریه

منابع آگاه اعلام می‌کنند که با پیشروی نیروهای عراقی در غرب الانبار، شمار زیادی از تروریست‌های داعش از القائم به سوی «البوکمال» در سوریه فرار کرده‌اند. اما هنوز صدها تروریست در مرکز شهر القائم حضور دارند و با وجود خروج شمار زیادی از شهروندان عراقی از اطراف این شهرستان، نزدیک به ۴ هزار شهروند عراقی در محاصره تروریست‌ها در داخل این شهرستانند.

جمعه پیش، نیروهای مشترک عراقی و ارتش سوریه در نقطه مرزی مشترک با یکدیگر روبرو شدند و هر دو طرف با هماهنگی، نقاط مشترکی را ایجاد کردند زیرا معتقدند که نمی‌توان میان القائم عراق و البوکمال سوریه، تفاوتی قائل شد و برقراری امنیت هر دو شهر به طور مشترک میسر می‌شود و هدف بعدی این نیروها، جلوگیری از هر نوع رخنه تروریست‌ها به این مناطق آزادشده است.

بر اساس این گزارش، نیروهای مقاومت عراق اکنون از مرزهای این کشور در حال رصد مواضع داعش در داخل اراضی سوریه هستند.

یک مقام مسئول نظامی سوریه نیز در این‌باره گفت: ما با نیروهای مقاومت عراقی در خندقی واحد علیه تروریست‌ها هستیم و اکنون بیش از ۲۵۰ کیلومتر از مرزهای مشترک عراق و سوریه پاکسازی و مصون شده است.
Share/Save/Bookmark