عکس/ به آتش کشیدن عکس ترامپ و پادشاه بحرین در فلسطین

اعتصاب سراسری در غزه علیه «نشست منامه» و «معامله قرن» + تصاویر

کمپین سازمان عفو بین‌الملل برای آزادی فعالان زن در عربستان

پوستر: انهدام پهپاد آمریکایی به‌دست ایران

فروش اینترنتی کودکان در مصر!

طومار ۷۰ سازمان اروپایی علیه معامله قرن و نشست منامه

افزایش بی دینی در بین جوانان عرب

عکس/ تظاهرات مردم مراکش در اعتراض به کنفرانس منامه و معامله قرن

ویدئو کلیپ: رؤیای کودکان یمنی

تظاهرات گسترده مردم نیجریه برای آزادی فوری شیخ زکزاکی + فیلم

مجوعه پوستر: رؤیای کودکان یمنی

شهر کالیته

بررسی ابعاد و پیامدهای حمله به نفت‌کش‌ها در دریای عمان + فیلم

تظاهرات صدها هزار نفری مردم جمهوری چک برای استعفای نخست‌وزیر + عکس

دولت میانمار اینترنت مسلمانان را قطع کرد!

بحران استقلال در دستگاه قضایی ترکیه

ویدئو کلیپ: سرانجام محمد مرسی و بشار اسد

پوستر: ۹۱۰۰۰ شمار کشته‌شدگان حمله ائتلاف سعودی به یمن

جمع‌آوری ۶ میلیون امضا در مخالفت با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

طومار فعالان آمریکایی در حمایت از فلسطین

چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۲:۵۵
کد مطلب: ۱۷۴
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
تخریب منازل فلسطینیان در قدس شرقی
تخریب منازل فلسطینیان در قدس شرقی
نيروهاي اسرائيلي، خانه‌اي را در قدس شرقي(القدس) واقع در اراضي اشغالي فلسطينيان تخريب و ادعا کرده‌اند که اين خانه بدون مجوز ساخته شده بود.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از پرس تی وی، یکی از ساکنان اين خانه که نيروهاي اسرائيلي آن را تخريب کردند، روز سه شنبه (۱۷ بهمن) گفت، «آن‌ها اين خانه را ويران کردند چون مي‌گويند مجوز ساخت نداشته است، حدود ۴۵ نفر پير و جوان در اين‌جا زندگي مي‌کنند و آن‌ها حتي به ما فرصت ندادند تا وسايل‌مان را جمع کنيم.»


مقام‌هاي اسرائيلي ادعا مي‌کنند از آن جايي که اين خانه در منطقه‌اي که ساخت و ساز در آن ممنوع است ساخته شده بود، آن‌ها با حکم دادگاه آن را تخريب کرده‌اند.

حدود ۳۰۰ هزار فلسطيني در قدس شرقي که رژيم اسرائيل آن را در سال ۱۹۶۷ ميلادي اشغال کرد، زندگي مي‌کنند. به گزارش کميته يهوديان مخالف تخريب خانه‌هاي فلسطينيان، تل آويو از زمان اشغال اين منطقه، به طور سیستماتیک از زندگي فلسيطينيان جلوگيري کرده است.

رژيم اسرائيل از سال ۱۹۶۷ ميلادي تاکنون بيش از دو هزار واحد مسکوني را در قدس شرقي تخريب کرده‌است. رژيم اسرائيل در فاصله سال‌هاي ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۱ نيز ۷۷۱ واحد مسکوني فلسطينيان را تخريب کرد. اين درحالي است که اين رژيم قصد دارد ۱۵۰۰ واحد مسکوني ديگر را خراب کند.

بنابر گزارش روز دوشنبه(۱۶ بهمن) پرس تي وي، ارتش اسرائيل به فلسطينيان در روستاي «جابا» در اراضي اشغالي هشدار داده است ، قصد دارد به منظور توسعه يک شهرک يهودي‌نشين هم‌جوار، منازل آن‌ها را تخريب کند .

رژيم اسرائيل پس از ارتقاي جايگاه فلسطين در مجمع عمومي سازمان ملل، فعاليت‌هاي شهرک سازي خود را شدت بخشيده است. ۱۹۳ عضو مجمع عمومي سازمان ملل در ۲۹ نوامبر ۲۰۱۲ ميلادي، با ۱۳۸ راي موافق در مقابل ۹ راي مخالف و ۴۱راي ممتنع، با ارتقاي وضعيت فلسطين به «کشور ناظر غيرعضو» موافقت کردند.

در حالي که بسياري از اعضاي جامعه بين‌الملل، برنامه‌هاي شهرک سازي اسرائيل را غير قانوني دانسته‌اند اما بنيامين نتانياهو نخست وزير اين رژيم مي‌گويد، برنامه شهرک‌سازي بخشي از سياست تل آويو است و متوقف نخواهد شد .

Share/Save/Bookmark