عکس/ به آتش کشیدن عکس ترامپ و پادشاه بحرین در فلسطین

اعتصاب سراسری در غزه علیه «نشست منامه» و «معامله قرن» + تصاویر

کمپین سازمان عفو بین‌الملل برای آزادی فعالان زن در عربستان

پوستر: انهدام پهپاد آمریکایی به‌دست ایران

فروش اینترنتی کودکان در مصر!

طومار ۷۰ سازمان اروپایی علیه معامله قرن و نشست منامه

افزایش بی دینی در بین جوانان عرب

عکس/ تظاهرات مردم مراکش در اعتراض به کنفرانس منامه و معامله قرن

ویدئو کلیپ: رؤیای کودکان یمنی

تظاهرات گسترده مردم نیجریه برای آزادی فوری شیخ زکزاکی + فیلم

مجوعه پوستر: رؤیای کودکان یمنی

شهر کالیته

بررسی ابعاد و پیامدهای حمله به نفت‌کش‌ها در دریای عمان + فیلم

تظاهرات صدها هزار نفری مردم جمهوری چک برای استعفای نخست‌وزیر + عکس

دولت میانمار اینترنت مسلمانان را قطع کرد!

بحران استقلال در دستگاه قضایی ترکیه

ویدئو کلیپ: سرانجام محمد مرسی و بشار اسد

پوستر: ۹۱۰۰۰ شمار کشته‌شدگان حمله ائتلاف سعودی به یمن

جمع‌آوری ۶ میلیون امضا در مخالفت با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

طومار فعالان آمریکایی در حمایت از فلسطین

شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۶
کد مطلب: ۶۱۰۲۷
داخلی آرشيو گفتگو صفحه عربستان
فعال انگلیسی: اعدام شیخ نمر، سرآغاز پایان سلطنت سعودی‌هاست
فعال انگلیسی: اعدام شیخ نمر، سرآغاز پایان سلطنت سعودی‌هاست
سران آل‌سعود هر کس را که مخالف عقاید آنان باشد اعدام می‌کند و بسیار مضحک است که چنین رژیمی در شورای حقوق بشر سازمان ملل عضو است.
در پی جنایت جدید رژیم سعودی و اعدام شیخ نمر، خبرنگار ما با شماری از فعالان خارجی درباره این اقدام سعودی‌ها گفتگو کرد. در ادامه بخشی از نظرات آدری اسکاتیا واکر (Audrey Scotia Walker) فعال انگلیسی را درباره این جنایت مشاهده می‌کنید.

mwfpress: به نظر شما چرا رژیم عربستان سعودی شیخ نمر را اعدام کرد؟

آدری اسکاتیا واکر: سران آل‌سعود هر کس را که مخالف عقاید آنان باشد اعدام می‌کند و بسیار مضحک است که چنین رژیمی در شورای حقوق بشر سازمان ملل عضو است.

بسیاری از انجمن‌های بین‌المللی از کشتن شیخ نمر به خشم آمده‌‌اند و آل‌سعود در حالی چنین اشتباهی را مرتکب شده است که متولی مقدس‌ترین اماکن عبادی مسلمانان هستند که متعلق به وهابیون نیست بلکه به تمام مسلمانان تعلق دارد.

از طرف دیگر این رژیم در مساله فلسطین در کنار اسرائیل می‌ایستد و از این رژیم حمایت می‌کند و این‌گونه اقدامات سر آغازی می‌تواند باشد بر پایان سلطنت سعودی‌ها.


mwfpress: با توجه به این‌که از زمان بازداشت شیخ نمر تعداد زیادی از سازمان‌های مردم‌نهاد و فعالان حقوق بشر در کشورهای مختلف اعتراض خود را نسبت به بازداشت و حکم اعدام ایشان اعلام کرده بودند، چرا سعودی‌ها همه این‌ها را نادیده گرفته و وی را اعدام کردند؟
آدری اسکاتیا واکر: آنان با این اقدام می‌خواهند به جهانیان این پیام را برسانند که خواسته مردم برای ما اهمیتی ندارد و این‌که ما از لحاظ سیاسی قدرتمند هستیم و هر کاری بخواهیم انجام می‌دهیم و از طرفی آنان می‌خواهند ببینند بعد از اعدام شیخ نمر چه کشوری از آنان حمایت و چه کشوری مخالفت می‌کند.

آنان همراه با شیخ نمر ده‌ها نفر از تروریست‌ها را نیز کشتند تا نشان دهند شیخ نمر و سه جوان شیعه اعدام شده همراه او، به اندازه تروریست‌ها خطرناک هستند؛ در حالی‌که همین سعودی‌ها از تروریست‌ها در مبارزه با مردم یمن حمایت می‌کنند.


mwfpress: به نظر شما در این شرایط که عربستان از هیچ اقدام ضد بشری در کشتار مردم یمن، اعدام فعالان و حمایت از تروریست‌های داعش کوتاهی نمی‌کند و دولت‌های غربی و مجامع بین‌المللی نیز سکوت کرده‌اند، وظیفه سازمان‌های مردمی برای مخالفت با این رژیم چیست؟
آدری اسکاتیا واکر: به نظر من سازمان‌های مردم‌نهاد باید تلاش کنند حقایق را بیشتر و بهتر در دسترس مردم قرار دهند و مردم سراسر جهان را با جنایات ننگین این رژیم و عملکردهایش آشنا کنند.

از طرفی گروه‌های مخالف و نیروهای مقاومت علیه رژیم سعودی باید از طریق سازمان‌های مردم‌نهاد مورد حمایت قرار بگیرند؛ مانند تجمع مردم تهران مقابل سفارت عربستان.
Share/Save/Bookmark