پوستر/ ترامپ: مطمئنم پهپاد ایران را زدیم

سفر محرمانه لیبرمن به کردستان عراق

لغو لقب ملکه زیبایی از دختر نژادپرست آمریکایی

معاون رئیس پارلمان بلژیک خواستار مجازات اسرائیل شد

درخواست محاکمه امارات به دلیل جنایت در لیبی

تجاوز ۱۲ گردشگر اسرائیلی به دختر قبرسی

تحریم کالاهای ژاپنی در کره جنوبی

عملیات جدید پاکسازی داعش با حضور حشد الشعبی

حمله پهپادی یمن به پایگاه هوایی عربستان

پوستر: نفتکش انگلیسی در دستان پر توان مردان ایرانی

وزیر عربستانی، عامل بزرگ‌ترین اختلاس خاورمیانه

۷۰ درصد مراکشی‌ها در فکر مهاجرت

مصر در مسیر تحکیم استبداد

شکایت ائتلاف جهانی وکلا علیه اردوغان

برکناری امام جماعت سعودی به دلیل درخواست کاهش مالیات مردم

پوستر: به زانو در آمدن دزدان دریایی انگلیس به دست نیروهای انقلابی ایران

یک شهید در تظاهرات حامیان شیخ زکزاکی

افشای بودجه ۴۰ میلیون دلاری ترامپ برای مخالفان مادورو

ایتالیا، رتبه آخر آموزش در اروپا

هشتگ «اوباما، بهتر بود» آمریکایی‌ها علیه ترامب

شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۳
کد مطلب: ۱۳۲۸
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
ادوارد کوریگان: تل آویو مانع ورود طرفداران فلسطین به اسرائیل
ادوارد کوریگان: تل آویو مانع ورود طرفداران فلسطین به اسرائیل
کارشناس سياسي مي‌گويد اسرائيل در مبادي ورودي حقوق افراد را نقض مي‌کند و از طبقه بندي نژادي و سياست هاي تجاوز کارانه براي مقابله با اتباع خارجي که ديدگاه‌هايي به طرفداري از فلسطينيان دارند، استفاده مي‌کند.
به گززارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از پرس تی وی، دادستان کل اسرائيل به ماموران امنيتي در مبادي ورودي به اسرائيل اجازه داده است تا پيش از تاييد ورود اتباع خارجي، به آدرس ايميل و اکانت آنها دسترسي داشته باشند. افرادي که اجازه اين دسترسي را به ماموران امنيتي ندهند، از ورود به اسرائيل منع خواهند شد. اين سياست تجاوز کارانه بخشي از سياست امنيتي اسرائيل محسوب مي‌شود. البته گفتني است که امريکا و ديگر کشورهاي غربي نيز حقوق افراد را در مبادي ورودي به کشور نقش مي‌کنند.

ادوارد کوريگان وکيل بين المللي در اونتاريو در گفتگو با شبکه پرس تي وي به بررسي اين موضوع پرداخته است. آن چه در زير مي‌خوانيد، متن گفتگوي ادوارد کوريگان با شبکه پرس تي وي مي‌باشد :
چگونه يک فرد مي‌تواند در برابر اين واقعيت واکنش نشان دهد؟ واقعيتي که اسرائيل براساس آن ايميل هاي شخصي افراد را مشاهده و بررسي مي‌کند؟

کوريگان : اين سوال در واقع دو جنبه دارد : جنبه اول اين است که فکر مي‌کنم يک کشور حق دارد از افراد، زماني که آنها قصد دارند وارد کشوري شوند، سوال بپرسد و درباره آنها تحقيق کند و حتي در کانادا و امريکا شاهد هستيم که حقوق افراد در مبادي ورودي به اين کشورها نقض مي‌شود.

بنابراين حقوق عادي افراد براساس منشور حقوق و آزادي هاي کانادا و قانون حمايت از حقوق افراد در امريکا، در مبادي ورودي اين کشورها نيز نقض مي‌شود. بنابراين آنها در واقع مي‌توانند حتي پستي و بلندي هاي بدن شما را مورد بازرسي قرار دهند و حتي شما را ممکن است براي اين بررسي برهنه کنند؛ آنها مي‌توانند قطعات خودروي شما را باز کنند و خودروي شما را به صورت قطعه قطعه به شما تحويل دهند. همه اين موارد (در مبادي ورودي امريکا و کانادا) قانوني مي‌باشد.

اما سياست اسرائيل جنبه اي سياسي نيز دارد و حتي دستور کاري نژادي و تبعيضي را دنبال مي‌کند. اين سياست اين مسئله را دنبال نمي‌کند که شايد شما يک تهديد و يا يک تروريست باشيد؛ اگر شما يک تبعه امريکايي با اجدادي عربي يا فلسطيني باشيد، آن موقع شما اغلب هدف بررسي هاي دقيق و خاص قرار خواهيد گرفت و البته بايد گفت که در شرايط عادي اين مسئله نقض آشکار قانون به شمار مي‌آيد. اما اين مسئله تقريبا هميشه در مبادي ورودي به اسرائيل روي مي‌دهد.

کاري که آنها انجام مي‌دهند، هدف قرار دادن افرادي نيست که تهديد تروريستي به شمار مي‌آيند؛ آنها افرادي را هدف قرار مي‌دهند که فعاليت هاي طرفدار فلسطينيان انجام داده باشند و يا احساسات يا اجدادي فلسطيني داشته باشند؛ در اين صورت تل آويو مي‌تواند به صورت يک جانبه مانع ورود چنين افرادي به اسرائيل شود.

آنها مانع ورود نوام چامسکي، نرمن فينکل اشتاين و بسياري ديگر از چهره هاي برجسته جهان به اسرائيل شدند و اين مسئله مسلما اهدافي سياسي را دنبال مي‌کند.

متن پاسخ جامعه حقوق مدني در اسرائيل را به دادستان کل اسرائيل با هم بخوانيم، اين پاسخ به قرار زير مي‌باشد :

«يک توريست که هزاران دلار براي سفر به اسرائيل هزينه کرده است از سوي ماموران شين بت در فرودگاه مورد بازرسي قرار مي‌گيرد و به وي گفته مي‌شود که بايد اجازه دسترسي به ايميل شخصي اش داده شود؛ چنين فردي در موضعي قرار ندارد که با رضايت کامل چنين اجازه اي بدهد. اين اجازه به واسطه تهديدي صورت مي‌گيرد که در صورت امتناع، اجازه ورود به اسرائيل به وي داده نخواهد شد و اين تجاوز آشکار به حقوق خصوصي افراد است.»

«در جهان امروز، دسترسي به اکانت ايميل يک شخص به مثابه دسترسي به افکار و زندگي خصوصي اين فرد مي‌باشد. اجازه دادن به ماموران براي انجام چنين اقدام تجاوز کارانه اي براساس صلاح ديد خود، با اصول دموکراسي سازگار نيست.»

و من مشخصا با اين مسئله موافق هستم. در حالي که به صورت قانوني آنها چنين حقي دارند، مي‌توان گفت که در واقع اين مسئله دستور کاري سياسي را دنبال مي‌کند، دستور کاري عليه اعراب و احتمالا عليه مسلمانان؛ مسلما عليه هر کسي که مظنون به داشتن احساساتي به طرفداري از مردم فلسطين داشته باشد، که براساس نقطه نظر اسرائيلي ها، در واقع اکثريت مردم جهان چنين ديدگاهي دارند.

بنابراين اين مسئله نوعي پارانويا (داشتن سوء ظن شديد) به شمار مي‌آيد؛ آنها ممکن است از نظر قانوني حق انجام چنين کاري داشته باشند اما مشخصا اين مسئله قابل اعتراض مي‌باشد و عناصري از طبقه بندي نژادي در آن ديده مي‌شود و به عنوان سلاحي سياسي براي تنبيه افرادي به کار گرفته مي‌شود که مظنون به داشتن احساساتي به طرفداري از مردم فلسطين داشته باشند؛ اين بدان معناست که افرادي مانند من و در واقع اکثريت مردم جهان که فعاليت هايي سياسي دارند نمي‌توانند وارد اسرائيل شوند و مورد قبول اسرائيلي ها نخواهند بود.

بنابراين اين موضوع براي اسرائيلي ها بسيار بد است؛ ممکن است اين موضوع بخشي از حقوق قانون شان به شمار آيد، اما مسلما اين موضوع از نقطه نظر روابط عمومي، فاجعه است. و مشخصا اين موضوع دستور کاري سياسي است که ارتباط اندکي با مسئله منافع امنيتي اسرائيل دارد.
Share/Save/Bookmark