معاون رئیس پارلمان بلژیک خواستار مجازات اسرائیل شد

درخواست محاکمه امارات به دلیل جنایت در لیبی

تجاوز ۱۲ گردشگر اسرائیلی به دختر قبرسی

تحریم کالاهای ژاپنی در کره جنوبی

عملیات جدید پاکسازی داعش با حضور حشد الشعبی

حمله پهپادی یمن به پایگاه هوایی عربستان

پوستر: نفتکش انگلیسی در دستان پر توان مردان ایرانی

وزیر عربستانی، عامل بزرگ‌ترین اختلاس خاورمیانه

۷۰ درصد مراکشی‌ها در فکر مهاجرت

مصر در مسیر تحکیم استبداد

شکایت ائتلاف جهانی وکلا علیه اردوغان

برکناری امام جماعت سعودی به دلیل درخواست کاهش مالیات مردم

پوستر: به زانو در آمدن دزدان دریایی انگلیس به دست نیروهای انقلابی ایران

یک شهید در تظاهرات حامیان شیخ زکزاکی

افشای بودجه ۴۰ میلیون دلاری ترامپ برای مخالفان مادورو

ایتالیا، رتبه آخر آموزش در اروپا

هشتگ «اوباما، بهتر بود» آمریکایی‌ها علیه ترامب

آوارگی ۲۷۵ هزار یمنی طی ۶ ماه اخیر

پویش مردم امارات علیه بازداشت‌های خودسرانه حکومت

اقدام ضدایرانی فدریکا موگرینی

چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۲
کد مطلب: ۵۸۲۹
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
ارتباط فوتبال انگلیس با نقض حقوق بشر در امارات
ارتباط فوتبال انگلیس با نقض حقوق بشر در امارات
روزنامه "گاردین" نوشت: دولت امارات با وجود نقض آشکار حقوق بشر، تلاش می کند از طریق خرید باشگاههای مطرح و مشهور جهانی مانند "منچسترسیتی" تصویر پیشرفته ای از خود ارائه نماید.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، شبکه العالم به نقل از روزنامه انگلیسی "گاردین" در گزارشی درباره سوء استفاده از نام باشگاه "منچستر سیتی" از سوی دولت امارات هشدار داد و اعلام کرد این کشور که مالکیت باشگاه مذکور را در اختیار دارد، به نقض حقوق بشر، محاکمه ناعادلانه و سیاسی فعالان و شکنجه زندانیان متهم است.

این روزنامه انگلیسی خاطرنشان کرد: سازمان عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر، درباره بازداشت ۹۴ فعال اماراتی و شکنجه آنها در امیرنشین ابوظبی (پایتخت امارات) اعتراض کرده و بازداشت های طولانی مدت این فعالان را به شدت محکوم کرده اند. در همین راستا، سازمان عفو بین الملل اعلام کرده است که این اقدام دولت امارات نشان دهنده آن است که مقامات ابوظبی درصدند تا هر نوع اعتراض را سرکوب نمایند.

گاردین نوشت: به دنبال انتقادات به جا و صحیح فعالان اماراتی از نظام استبدادی حاکم بر امارات و مطالبه آزادی بیان و دمکراسی، دولت آن کشور بر شدت اقدامات سرکوبگرانه خود افزوده است.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، سازمان عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر با اشاره به شکنجه هدفمند در زندان های دستگاه امنیتی دولت امارات در ابوظبی، شکایتهایی را مبنی بر شکنجه زندانیان با هدف اخذ اعترافات از آنها دریافت کرده اند. این در حالی است که هرگز درباره این امر تحقیقاتی صورت نگرفته است.

سازمان عفو بین الملل همچنین اعلام کرده است که محاکمه این فعالان رسوایی بزرگی برای دستگاه قضایی امارات است. این در حالی است که آن کشور تلاش می کند تا خود را به عنوان یک کشور پیشرو در جهان معرفی نماید.

گاردین به نقل از دیده بان حقوق بشر می نویسد: در سایه محاکمه های اخیر، هر روز لکه ننگین نقض حقوق اساسی شهروندان در امارات بزرگتر می شود و در چنین حالتی از باشگاه "منچستر سیتی" در لیگ برتر انگلیس به عنوان ابزاری برای تحکیم جایگاه تجاری امارات بهره برداری خواهد شد.

این روزنامه به نقل از دیده بان حقوق بشر می نویسد که مالکیت این باشگاه مشهور باعث بهبود وجهه کشوری خواهد شد که موارد متعدد و فراوانی نقض حقوق بشر را در کارنامه خود دارد و این امر باید برای طرفداران فوتبال و سازمان های حقوق بشری، مایه نگرانی باشد.
Share/Save/Bookmark