پوستر: به زانو در آمدن دزدان دریایی انگلیس به دست نیروهای انقلابی ایران

یک شهید در تظاهرات حامیان شیخ زکزاکی

افشای بودجه ۴۰ میلیون دلاری ترامپ برای مخالفان مادورو

ایتالیا، رتبه آخر آموزش در اروپا

هشتگ «اوباما، بهتر بود» آمریکایی‌ها علیه ترامب

آوارگی ۲۷۵ هزار یمنی طی ۶ ماه اخیر

پویش مردم امارات علیه بازداشت‌های خودسرانه حکومت

اقدام ضدایرانی فدریکا موگرینی

خروج بدون بازگشت ۷۲۰ هزار نفر از اسرائیل

تداوم اعتراضات به جنایات ترکیه در عفرین سوریه

اعتصاب غذای زنان مصری علیه بازداشت دختر قرضاوی

تظاهرات گسترده مردم انگلیس در حمایت از محیط زیست

شهرک‌نشین صهیونیست کودک ۶ ساله فلسطینی را زیر گرفت و کشت

نامزد پیشتاز نخست‌وزیری انگلیس اسلام را مانع پیشرفت دانست

ویدئو کلیپ: شیخ زکزاکی را آزاد کنید

پوستر: سکوت جهانی مقابل جنایات دولت نیجریه علیه شیخ زاکزاکی

بازداشت ۱۵۰ معترض در روز ملی فرانسه

آمریکا دو جنگنده اف ۳۵ به اسرائیل هدیه داد

وزیر تونسی پرچم کشور خود را تشخیص نداد!

حمایت ۷ سازمان اسرائیلی از جنبش تحریم اسرائیل

يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲
کد مطلب: ۸۱۷۷۲
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
تدوین سندی اسلامی برای حمایت از اقلیت‌های مسلمان
اتحادیه سازمان‌های اسلامی اروپا خواست:
تدوین سندی اسلامی برای حمایت از اقلیت‌های مسلمان
سمیر فالح، رئیس اتحادیه سازمان‎های اسلامی اروپا، در واکنش به حادثه تروریستی نیوزیلند، تدوین «سندی اسلامی» را برای حمایت از اقلیت‌های مسلمان خواستار شد.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، ایکنا به نقل از پایگاه خبری alkhaleejonline.net نوشت؛ سمیر فالح، رئیس اتحادیه سازمان‎های اسلامی اروپا، در واکنش به حمله تروریستی به نمازگزاران مسلمان در دو مسجد نیوزیلند تصریح کرد: حادثه این دو مسجد به لحاظ نوع وقوع و قربانیان آن خسارت بزرگی بود که همه جهانیان باید از آن عبرت بگیرند.

وی با بیان اینکه این حادثه یک عملیات تروریستی و برنامه‌ریزی‌شده از سوی افراد تندرو و افراطی بود، تدوین «سند اسلامی» حمایت از اقلیت‌های مسلمان را خواستار شد.

فالح از افراد تصمیم گیرنده و تأثیرگذار در جهان و اروپا خواست از این حادثه، که نتیجه افزایش اقدامات تحریک‌کننده علیه مسلمانان و اسلام‌هراسی از سوی گروه‌های راست‌گرای افراطی است، عبرت بگیرند.

واکنش کلیسای کاتولیک کلدانی عراق

در همین باره، لوئیس رافائل ساکو، رهبر کلیسای کاتولیک کلدانی عراق و جهان، نیز ضمن محکوم کردن کشتار نمازگزاران در دو مسجد نیوزیلند، خواستار صدور فتواهایی در زمینه تحریم کشتار افراد بی‌گناه از سوی مراجع دینی اسلامی و مسیحی شد.

در بیانیه‌ای که از سوی کلیسای کلدانی عراق و جهان صادر شده، آمده: «ما به شدت جنایت وحشیانه‌ای را که در دو مسجد نیوزیلند هنگام ادای نماز رخ داد و ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشت محکوم می‌کنیم».

لویس رافائل ساکو در این بیانیه با اشاره به اینکه ما همچنان خاطره کشتار در کلیسای «سیدة نجاة» بغداد هنگام مراسم دعا در سال ۲۰۱۰ میلادی را به خاطر داریم، آمده: «ما این اقدامات وحشیانه‌ای را محکوم و به مراجع دینی اسلامی و مسیحی می‌خواهیم که به انجام اقدامات آگاهی‌بخشی در ارتباط با آثار تندروی و تروریسم و صدور فتواهایی در زمینه حرام‌ شمردن حمله به افراد بی‌گناه و کشتار آن‌ها از هر دین و به هر بهانه‌ای که باشد، مبادرت ورزند».

یادآوری می‌شود در حمله مسلحانه تروریستی روز گذشته (۲۴ اسفندماه) به مسجد النور و مسجدی دیگر در محله «لینوود» شهر «کرایست چرچ» واقع در جنوب نیوزیلند هنگام اقامه نماز جمعه، ۴۹ نمازگزار جان خود را از دست دادند و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند. این حمله با واکنش گسترده محافل اسلامی و جهانی مواجه شده است و بسیاری از شخصیت‌‌ها و نهادهای جهان این حمله را محکوم کرده‌اند.
Share/Save/Bookmark