پوستر: به زانو در آمدن دزدان دریایی انگلیس به دست نیروهای انقلابی ایران

یک شهید در تظاهرات حامیان شیخ زکزاکی

افشای بودجه ۴۰ میلیون دلاری ترامپ برای مخالفان مادورو

ایتالیا، رتبه آخر آموزش در اروپا

هشتگ «اوباما، بهتر بود» آمریکایی‌ها علیه ترامب

آوارگی ۲۷۵ هزار یمنی طی ۶ ماه اخیر

پویش مردم امارات علیه بازداشت‌های خودسرانه حکومت

اقدام ضدایرانی فدریکا موگرینی

خروج بدون بازگشت ۷۲۰ هزار نفر از اسرائیل

تداوم اعتراضات به جنایات ترکیه در عفرین سوریه

اعتصاب غذای زنان مصری علیه بازداشت دختر قرضاوی

تظاهرات گسترده مردم انگلیس در حمایت از محیط زیست

شهرک‌نشین صهیونیست کودک ۶ ساله فلسطینی را زیر گرفت و کشت

نامزد پیشتاز نخست‌وزیری انگلیس اسلام را مانع پیشرفت دانست

ویدئو کلیپ: شیخ زکزاکی را آزاد کنید

پوستر: سکوت جهانی مقابل جنایات دولت نیجریه علیه شیخ زاکزاکی

بازداشت ۱۵۰ معترض در روز ملی فرانسه

آمریکا دو جنگنده اف ۳۵ به اسرائیل هدیه داد

وزیر تونسی پرچم کشور خود را تشخیص نداد!

حمایت ۷ سازمان اسرائیلی از جنبش تحریم اسرائیل

پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۲
کد مطلب: ۳۲۸۴۸
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
توصیه رهبران مذهبی امریکا به مذاکره کنندگان هسته ای
توصیه رهبران مذهبی امریکا به مذاکره کنندگان هسته ای
کمتر از یک ماه مانده به ضرب الاجل تعیین شده برای حصول توافق هسته ای با ایران ، اسقف های کاتولیک امریکا از مذاکره کنندگان مصرانه خواستند قدرت فتوای رهبران اسلامی در مورد ممنوعیت سلاح های اتمی را دست کم نگیرند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، خبرگزاری ایرنا به نقل از فرانس پرس نوشت، در دیداری رهگشا ، یک هیات شش نفره از کنفرانس اسقف های کاتولیک در امریکا در ماه آوریل به شهر مقدس قم رفتند تا با رهبران ارشد شیعه به منظور کاهش اختلافات بین ایران و غرب ملاقات کنند.

اسقف \' ریچارد پتس \' رییس کمیته عدالت و صلح بین المللی در کنفرانس روز چهارشنبه به طور علنی در مورد این سفر گفت : ایرانیان عمیقا احساس می کنند که با عدم درک امریکا و غرب روبه رو شده اند.

در حالی که غرب می کوشد بر سر دستیابی به یک توافق تا ۲۴ نوامبر برای مهار برنامه هسته ای مشکوک ایران مذاکره کند، هیات مزبور چنین استدلال کرده که بویژه واشنگتن باید بر تاکیدات ایران مبنی بر مغایرت ذخیره سازی و کاربرد سلاحهای هسته ای با اصول اساسی اسلام شیعه ، توجه بیشتری نشان دهد.

آیت الله خامنه ای رهبر عالی ایران در سال ۲۰۰۳ فتوایی علیه سلاحهای هسته ای صادر کرد و از آن زمان چند بار بر فتوایش صحه گذاشت .

بگفته پتس هرچند که ظاهرا متن فتوا به طور مکتوب وجود ندارد ولی رهبران مذهبی ایران به هیات اسقف ها گفتند که فتوای صادره \' یک موضوع ثبت شده همگانی بوده و سخت مورد احترام علمای شیعه و عموم ایرانیان قرار دارد. \'

پتس به بنیاد صلح بین المللی کارنگی گفت : رهبران ایران در مذاکراتشان به این هیات اطمینان دادند که سلاح های هسته ای \' به دلیل ماهیت کور و نیروی قدرتمند آن در انهدام همه نوع جوامع بیگناه ، غیر اخلافی است .\'

تهران مکررا تکذیب کرده است که در صدد توسعه بمب اتمی است و می گوید برنامه هسته ایش تنها در راستای اهداف غیر نظامی برای تولید انرژی است .

اما غرب و گروه موسوم به پنج به اضافه یک همچنان در مورد برنامه ایران عمیقا بدبین بوده و استدلال می کنند که جمهوری اسلامی باید به اقدامات قابل تایید برای نشان دادن صلح آمیز بودن آن دست بزند.
Share/Save/Bookmark