پوستر: به زانو در آمدن دزدان دریایی انگلیس به دست نیروهای انقلابی ایران

یک شهید در تظاهرات حامیان شیخ زکزاکی

افشای بودجه ۴۰ میلیون دلاری ترامپ برای مخالفان مادورو

ایتالیا، رتبه آخر آموزش در اروپا

هشتگ «اوباما، بهتر بود» آمریکایی‌ها علیه ترامب

آوارگی ۲۷۵ هزار یمنی طی ۶ ماه اخیر

پویش مردم امارات علیه بازداشت‌های خودسرانه حکومت

اقدام ضدایرانی فدریکا موگرینی

خروج بدون بازگشت ۷۲۰ هزار نفر از اسرائیل

تداوم اعتراضات به جنایات ترکیه در عفرین سوریه

اعتصاب غذای زنان مصری علیه بازداشت دختر قرضاوی

تظاهرات گسترده مردم انگلیس در حمایت از محیط زیست

شهرک‌نشین صهیونیست کودک ۶ ساله فلسطینی را زیر گرفت و کشت

نامزد پیشتاز نخست‌وزیری انگلیس اسلام را مانع پیشرفت دانست

ویدئو کلیپ: شیخ زکزاکی را آزاد کنید

پوستر: سکوت جهانی مقابل جنایات دولت نیجریه علیه شیخ زاکزاکی

بازداشت ۱۵۰ معترض در روز ملی فرانسه

آمریکا دو جنگنده اف ۳۵ به اسرائیل هدیه داد

وزیر تونسی پرچم کشور خود را تشخیص نداد!

حمایت ۷ سازمان اسرائیلی از جنبش تحریم اسرائیل

چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۵
کد مطلب: ۲۸۵۶۳
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
امریکا و انگلیس از حمله احتمالی داعش به عربستان بیمناکند
امریکا و انگلیس از حمله احتمالی داعش به عربستان بیمناکند
امریکا و انگلیس از بیم این که تروریست‌های تکفیری داعش ممکن است تهدیدی برای عربستان سعودی به شمار بروند درصدد توقف پیشرفت این تروریست‌ها در عراق هستند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، رادنی شکسپیر در مصاحبه با پرس تی‌وی تاکید کرد: «نکته این است که آنها (امریکا و انگلیس) این هیولا (داعش) را ایجاد کردند و هم‌اکنون نیز از این بیمناکند که این هیولا به ویژه به عربستان سعودی حمله کند و از آن جایی که آنها دوست عربستان هستند درصدد کنترل داعش برآمده‌اند.»

شکسپیر افزود واشنگتن و لندن حاضر نیستند مستقیما به منبع حمایت از اقدامات تروریستی داعش در منطقه یعنی عربستان سعودی بپردازند.

وی با اشاره به این که این گروه تروریستی در وهله اول ساخته و پرداخته امریکا، اسرائیل و عربستان سعودی است «و از کمک و مساعدت وابستگان آنها در ترکیه و دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس برخوردار است» تصریح کرد هدف اصلی داعش این است که «هر یک از کشورهای خاورمیانه را که به هر شکلی با گسترش اسرائیل مخالفند نابود کند.»

شکسپیر همچنین هشدار داد «صهیونیسم چیزی (داعش) را ایجاد کرده است که به نظر می‌رسد در نهایت قادر به سرنگونی عربستان سعودی و احتمالا حمله به اسرائیل است.»

نخست وزیر انگلیس در مقاله‌ای که اخیرا در ساندی تلگراف منتشر شد هشدار داد در صورتی که شبه‌نظامیان تکفیری داعش از این قوی‌تر شوند این گروه تهدیدی برای انگلیس و بقیه اروپا به شمار خواهد رفت.

با این وجود انگلیس آشکارا از خشونت‌ها در سوریه که برای کمک به سرنگونی دولت بشار اسد، رییس جمهور این کشور صورت می‌گیرد حمایت کرده است. طبق گزارش‌ها حدود ۵۰۰ انگلیسی برای مقابله با دولت دمشق به سوریه سفر کرده‌اند.

به نظر می‌رسد برخی از شبه‌نظامیان انگلیسی نیز از سوریه به عراق سفر کرده‌اند. خشونت‌ها در عراق از ۲ ماه قبل و در پی تصرف بخش‌‍‌هایی از این کشور از سوی داعش تشدید شد.

باراک اوباما، رییس جمهور امریکا نیز ماه جاری میلادی مجوز حملات هوایی به داعش را صادر کرد. این دستور به منظور جلوگیری از پیشرفت تروریست‌های داعش در عراق و حفاظت از کارکنان و منافع امریکا در این کشور عربی صورت گرفت.

این تصمیم در پی انفعال امریکا در قبال کشتارها در عراق و سوریه اتخاذ شد. گفته می‌شود امریکا و متحدان غربی و منطقه‌ای واشنگتن – به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه- از شبه‌نظامیان فعال در سوریه حمایت می‌کنند.
Share/Save/Bookmark