نخست وزیر عراق با ادغام الحشد الشعبی مخالفت کرد

۴۰ درصد مردم یمن گرسنه‌اند

اوضاع بحرانی آوارگان در لیبی

واشنگتن پست: آیا دولت‌های مسلمان خجالت نمی‌کشند؟

انتقاد از تداوم سیاست سرکوب در عربستان

عربستان؛ محرک اسرائیل در سرکوب فلسطین

بررسی اعتراضات ضدنژادپرستی در اسرائیل + فیلم

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فوت کرد

افشای نامه دختر فراری پادشاه امارات

اعتراض لندنی‌ها به اخراج کارگران فلسطینی از لبنان

آغاز عملیات نجات پناهجویان در دریای مدیترانه

پویش مجازی وحدت علیه مزدوران آمریکا در منطقه

طومار مردم مصر برای آزادی زندانیان سیاسی

خاکسپاری ۸۶ مسلمان کشتار سربرنیتسا در بوسنی

پوستر/ ترامپ: مطمئنم پهپاد ایران را زدیم

سفر محرمانه لیبرمن به کردستان عراق

لغو لقب ملکه زیبایی از دختر نژادپرست آمریکایی

معاون رئیس پارلمان بلژیک خواستار مجازات اسرائیل شد

درخواست محاکمه امارات به دلیل جنایت در لیبی

تجاوز ۱۲ گردشگر اسرائیلی به دختر قبرسی

سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۴
کد مطلب: ۷۷۰۳۷
داخلی آرشيو خبر صفحه اسلام ستیزی
کاهش چشمگیر طرفداران جنبش ضد اسلامی «پگیدا»
کاهش چشمگیر طرفداران جنبش ضد اسلامی «پگیدا»
کاهش چشمگیر طرفداران جنبش ضد اسلامی «پگیدا» در تظاهرات دومین سالگرد تأسیس آن در شهر «درسدن» آلمان باعث شوکه‌شدن هواداران و اعضای این جنبش شد.
Vision Plus - جنبش نئونازی پگیدا(اروپایی‌های مهین‌پرست علیه اسلامی شدن غرب) که سال گذشته در نخستین تجمع خود ۲۵ هزار شرکت‌کننده داشت، امسال تنها با ۶۵۰۰ نفر و با نظارت ۱۷۰۰ نیروی پلیس دست به تظاهرات زد که نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشت.


کاهش چشمگیر طرفداران پگیدا در تظاهرات دیروز یکشنبه، ۲۵ مهرماه باعث اظهار امیدواری وزیر کشور آلمان در ادامه‌نداشتن این تظاهرات شد و وی عنوان کرد: این آخرین باری باشد که پگیدا سالگرد تأسیس برگزار می‌کند.

سال گذشته جنبش نئونازی پگیدا، ۶ فوریه (۱۷ بهمن) را روز «سنگر اروپا» نامید و از تمامی طرفدارانش در سراسر این قاره خواست به خیابان‌ها بروند.

در همین راستا حدود ۱۵ هزار تن در شهر درسدنِ آلمان که محل تولد جنبش پگیدا در سال ۲۰۱۴ بود، تجمع کردند و ده‌ها هزار نفر دست‌کم در ۱۴ کشور اروپایی تظاهرات کردند و در شش نقطه از این اعتراضات، پلیس با طرفداران پگیدا درگیر شد.

گروه ضد اسلامی و راست‌ افراطی پگیدا در طول سال گذشته بارها به سازماندهی تظاهرات و تجمعاتی علیه حضور پناهجویان در آلمان و اروپا و سیاست درهای باز آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در قبال پناهجویان پرداخته است.

لوتس باخمن، سارق سریالی و قاچاقچی مواد مخدر، رهبر این جنبش خود متولد درسدن است. او در سخنرانی‌های خود گفته بود: ما می‌خواهیم هویت خود، آداب و رسوم و سنت خود را حفظ کنیم و هر کس که این موضوع برایش ناخوشایند است، به اشتباه در آلمان زندگی‌ می‌کند.

جالب توجه این است که در مونیخ، شهری که در آن مهاجران زیادی زندگی می‌کنند و شهروندان آلمانی هر روز رنج زندگی پناهندگان را تجربه می‌کنند، همبستگی قوی‌تر است و کمترین تعداد مهاجران در درسدن زندگی می‌کنند و مردم درسدن هنوز در حال و هوای جنگ جهانی دوم باقی مانده‌اند و دنبال افراط‌گرایی، تعصب، بیگانه‌ستیزی و آشوبگری هستند تا جاییکه باخمن در پی انتشار عکسی از خودش با شمایل هیتلر خشم عمومی را برانگیخت و این موضوع سبب کناره‌گیری وی از رهبری این گروه شد.

وی به دلیل «آشغال و حیوان» خواندن خارجی‌ها به اتهام «تحریک» در شهر درسدن در شرق آلمان محاکمه شد.

در آلمان حدود ۴ میلیون مسلمان زندگی می‌کنند. در ایالت «زاکسن» که شمار مسلمانان اندک است، جنبش پگیدا بیشترین طرفداران را دارد.

- خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)
Share/Save/Bookmark