پویش توییتری علیه فساد حكومت امارات

تظاهرات جهانی علیه جنایات حکومت کودتا در مصر

یورش خونین پلیس و ارتش هند به شهر «سرینگر» کشمیر

حمله هوایی و توپخانه‌ای اسرائیل به شمال نوار غزه

اسرائیل بهشت تجارت اعضای بدن انسان

بی‌اعتنایی پاناما به تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا

دعوت فعالان اروپایی برای حمایت از قدس

پوستر: فروش سلاح به عربستان را متوقف کنید

پوستر: گسترش اختلاف و درگیری امارات با عربستان در یمن

تصاویری جدید از نفت‌کش آزاده‌شده ایران

دانمارکی‌ها ایده جدید ترامپ را تمسخر کردند

پرنده‌ای که مانع بیعت با داعش شد!

رئیس شبکه رسانه ای عراق در بازدید از شبکه امام رضا(ع)

روزنامه‌نگار سعودی: فلسطینی‌ها باید از حج محروم شوند!

محاکمه میلیاردر اسرائیلی در ژنو

انتقاد از سکوت ذلت‌بار جهانی مقابل جنایات اسرائیل

بررسی روابط اسرائیل و روسیه در گفتگو با کارشناسان + فیلم

بحران کمبود آب در ۱۷ کشور جهان

تکذیب شکنجه و آزار جنسی، شرط آزادی یک زن معارض در عربستان

پلاستیک دوریختنی به جای بلیط در اتوبوس‌های سورابایا اندونزی

چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۱:۳۷
کد مطلب: ۵۷۸۵۸
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
نقشه شوم رژیم سعودی برای آمریکای لاتین
نقشه شوم رژیم سعودی برای آمریکای لاتین
کارشناس آمریکای لاتین می‌گوید، در دهه گذشته وهابیون با هماهنگی صهیونیست‌ها طرح‌هایی را برای ایجاد تنفر و انزجار از مسلمانان در برنامه خود دارند که یکی از آنها اعزام مبلغین از کشورهای آسیایی به جنوب آفریقا و بعد از طی دوره‌هایی، اعزام به آمریکای لاتین است.
ب گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، «مهرداد رشیدیان» کارشناس آمریکای لاتین طی یادداشتی که در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده است، به فرآیند همکاری آل سعود با صهیونیست‌ها برای پیشبرد اهداف خود در آمریکای لاتین پرداخته است که متن کامل این یادداشت در پی آمده است.

********

وهابیت در کشورهای مختلف دنیا در نیم قرن گذشته رو به گسترش بوده و در آمریکای لاتین نیز فعالیت زیادی داشته است، به طوری که سازمان اسلامی آمریکای لاتین (IOLA) در آرژانتین از فعالترین سازمان‌ها در زمینه تبلیغ و گسترش اسلام (وهابیت) در آمریکای لاتین به شمار می‌‏رود که توسط عربستان سعودی تأمین مالی و هدایت می‌‏شود.

طبق برخی آمارها در سالهای گذشته، شمار مسلمانان کشورهای آمریکای لاتین به بیش از ۶ میلیون نفر می‌‏رسد که این رقم در آرژانتین بالغ بر ۶۰۰ هزار نفر که تعداد شیعیان در این کشور قابل توجه می‌باشد و در بزریل بیش از ۱.۵ میلیون نفر است.

در ونزوئلا و شیلی اکثر عرب‏‌تبار‌ها فلسطینی، برزیل لبنانی و در آرژانتین اهل سوریه هستند و بسیاری از آن‌ها در عرصه اقتصادی فعالیت دارند، حتی «کارلوس منم» که یک عرب بود در دهه ۹۰ به ریاست جمهوری آرژانتین رسید و چندین وزیر از کشورهای این منطقه از جمله ونزوئلا، عرب‏‌تبار هستند.

عرب‏‌تبار‌ها در آمریکای لاتین به غیر از عربستان لابی‏‌های قابل توجهی برای کشورهای دیگر عربی نیستند، در صورتی که جامعه یهودیان در آمریکای لاتین، برای رژیم صهیونیستی و سیاست‏های آن بهترین لابی‏‌ها و حامیان را تشکیل می‌‏دهند.

همانطور که در جنایات اخیر شاهد بودیم تربیت شدگان آل سعود در قالب داعش، حوادثی را در بیروت و پاریس خلق کردند و به نسبت کمتر نیز این پتانسیل در آمریکای لاتین به خصوص در آرژانتین وجود دارد.

در دهه گذشته وهابیون با هماهنگی صهیونیست‌ها طرح‌هایی را برای ایجاد تنفر و انزجار از مسلمانان در برنامه خود دارند که یکی از آنها اعزام مبلغین از کشورهای آسیایی به جنوب آفریقا و بعد از طی دوره‌هایی، اعزام به آرژانتین هستند.

این افراد به لحاظ ظاهر مشخصه‌هایی مانند داعش داشته و نحوه لباس آنها ساده و ژولیده می‌باشد و حق تردد نیز به مساجد و مراکز آل سعود در «بوینوس آیرس» پایتخت آرژانتین و دیگر شهرها را ندارند بلکه برای استقرارشان ساختمان‌های مجزا و مجهز تعبیه شده و در اختیارشان قرار گرفته است تا در صورت اقداماتی مانند بیروت و پاریس با بمباران رسانه‌ای انگشت اتهام به سوی دیگر مسلمانان نشانه رود.

این گروها با استفاده از دفاتر تلفن شروع به ارتباط با مردمی که اسامی عربی و مسلمان دارند کرده و سعی در جذب و انحراف فکری جامعه هدفشان را دارند و به موازات فعالیتهای تبلیغی به مراکز اسلامی شیعیان نیز به بهانه‌های مختلف و مناسبت‌ها تردد می‌نمایند تا در آینده شیعیان آرژانتینی که سدی در برابر طرح‌های صهیونیستی هستند را متهم و منزوی نمایند.

از طرف دیگر به تازگی شاهد چهارمین اجلاس کشورهای آمریکای جنوبی با کشورهای اتحادیه عرب بودیم و در این نشست که با حضور پادشاهان، رؤسای جمهور و رهبران هیئت‌های ۲۲ کشور عضو اتحادیه عرب و همچنین رهبران هیئت‌های ۱۲ کشور عضو اتحادیه ملت‌های آمریکای جنوبی (اوناسور) برگزار شد به مباحثی همچون پیشنهاد امضای قرارداد تجارت آزاد برای اجتناب از پرداخت تعرفه‌های مالیاتی و گمرکی، مسائل امنیتی و اقتصادی، ایجاد شرکتی در زمینه حمل و نقل دریایی توسط بخش خصوصی و همچنین ایجاد شرکت‌هایی برای فعالیت در زمینه خدمات لجستیکی، افزایش پروازهای هوایی مستقیم میان کشورهای عربی با کشورهای آمریکای جنوبی، اعطای تسهیلات بیشتر در صدور روادید برای گردشگران و بازرگانان و .... پرداخته شد.

در این اجلاس بیشترین تاکید را آل سعود در منزوی کردن جمهوری اسلامی ایران از آمریکای لاتین داشته تا فرآیند خود تحریمی از این منطقه که از چند سال پیش توسط مسئولین دولت یازدهم شروع شده با حرکت جدید دولتهای وابسته و منحرف عرب تکمیل شود.

اگر شما از ایران بخواهید به یکی از کشورهای آمریکای لاتین سفر کنید با توجه به موانعی که غربی‌ها در سالهای اخیر ایجاد کرده‌اند راهی بهتر از ایرلاینهای عربی (با توجه به مشکلات اخذ ویزای ترانزیت ایرلاینهای اروپایی برای ایرانیان) ندارید و همچنین کانالیزه شدن رفت و آمدها با ایرلاینهای عربی، تبعات امنیتی خاص خود را برای اتباع ایرانی داشته و خواهد داشت.

در روزهای آینده انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین مشخص خواهد کرد که آیا با فشارهایی که آمریکا طی چند سال اخیر به دولت «کریستینا فرناندز» رئیس جمهور فعلی این کشور وارد آورده و به موازات آن لابی مشترک صهیونیستها و آل سعود (یهود) به نتیجه روی کار آمدن دولتی هماهنگ با اهداف استکبار جهانی می‌انجامد یا خیر.

در صورت پیروزی مخالفین حزب حاکم شاهد تحولات و حوادثی همچون سناریوهای آمیا و ... به منظور انزوای بیشتر جمهوری اسلامی ایران و قطع راهکارهای جایگزین اقتصادی و سیاسی محتمل بوده و شاید دومینوی برگشت به عقب کشورهای مستقل آمریکای لاتین به منظور احیای حیات خلوت استکبار جهانی را شاهد باشیم.
Share/Save/Bookmark