پوستر: به زانو در آمدن دزدان دریایی انگلیس به دست نیروهای انقلابی ایران

یک شهید در تظاهرات حامیان شیخ زکزاکی

افشای بودجه ۴۰ میلیون دلاری ترامپ برای مخالفان مادورو

ایتالیا، رتبه آخر آموزش در اروپا

هشتگ «اوباما، بهتر بود» آمریکایی‌ها علیه ترامب

آوارگی ۲۷۵ هزار یمنی طی ۶ ماه اخیر

پویش مردم امارات علیه بازداشت‌های خودسرانه حکومت

اقدام ضدایرانی فدریکا موگرینی

خروج بدون بازگشت ۷۲۰ هزار نفر از اسرائیل

تداوم اعتراضات به جنایات ترکیه در عفرین سوریه

اعتصاب غذای زنان مصری علیه بازداشت دختر قرضاوی

تظاهرات گسترده مردم انگلیس در حمایت از محیط زیست

شهرک‌نشین صهیونیست کودک ۶ ساله فلسطینی را زیر گرفت و کشت

نامزد پیشتاز نخست‌وزیری انگلیس اسلام را مانع پیشرفت دانست

ویدئو کلیپ: شیخ زکزاکی را آزاد کنید

پوستر: سکوت جهانی مقابل جنایات دولت نیجریه علیه شیخ زاکزاکی

بازداشت ۱۵۰ معترض در روز ملی فرانسه

آمریکا دو جنگنده اف ۳۵ به اسرائیل هدیه داد

وزیر تونسی پرچم کشور خود را تشخیص نداد!

حمایت ۷ سازمان اسرائیلی از جنبش تحریم اسرائیل

چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۱
کد مطلب: ۱۴۴۷۵
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
افزایش شکاف طبقاتی در جامعه آمریکا اقتصاد این کشور را تهدید می‌کند‬
نظرسنجی آسوشیتدپرس از کارشناسان اقتصادی
افزایش شکاف طبقاتی در جامعه آمریکا اقتصاد این کشور را تهدید می‌کند‬
نظرسنجی‌ای که خبرگزاری آسوشیتدپرس در میان کارشناسان اقتصادی انجام داده نشان می‌دهد اغلب آن‌ها معتقدند تداوم روند فعلی گسترش شکاف طبقاتی در جامعه آمریکا، برای اقتصاد کل این کشور مضر است.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از فارس، نظرسنجی‌ای که به تازگی در میان جمعی از اقتصاددانان آمریکایی انجام شده، نشان می‌دهد اغلب آن‌ها معتقدند افزایش فاصله طبقاتی در جامعه آمریکا، نه فقط برای افراد بلکه برای اقتصاد این کشور مضر است.

این نظرسنجی را هفته گذشته خبرگزاری آسوشیتدپرس در حالی انجام داده که آمارهای جدید از افزایش فاصله طبقاتی در آمریکا به دلیل کاهش درآمد طبقه متوسط و در مقابل افزایش دارایی‌های ثروتمندان جامعه، حکایت دارد.

نگرانی این کارشناسان از این بابت است که دستمزدهای بالا و سودهای هنگفت بازار سرمایه اغلب نصیب افراد ثروتمند جامعه می‌شود و در مقابل میزان هزینه‌های آن‌ها به نسبت دارایی‌هایشان در مقایسه با طبقات پایین و متوسط جامعه کمتر است.

به عقیده این گروه از کارشناسان اقتصادی تداوم این روند و عدم هزینه‌کرد از جانب افراد ثروتمند می‌تواند برای اقتصاد جامعه آمریکا مضر باشد. هرچند که بیش از ۳۰ کارشناسی که آسوشیتدپرس با آن‌ها گفت‌وگو کرده می‌گویند افزایش هزینه از سوی ثروتمندان می‌تواند به اقتصاد کمک کند، اما بهترین راه حل، افزایش تعداد افراد پردرآمد و به بیان دیگر توزیع متناسب ثروت در جامعه است.

«مایکل نیمیرا» کارشناس اقتصادی ارشد شورای بین‌المللی مراکز خرید در این مورد می‌گوید: هرچه ارتقا وضعیت (توزیع مناسب ثروت) گسترده‌تر باشد، پایداری آن بیشتر خواهد بود.

فاصله زیاد میان درآمدهای دو طبقه ضعیف و متوسط با طبقه پردرآمد، موجب شده تا توان این طبقه برای بهبود استانداردهای زندگی بسیار دشوار باشد. در حال حاضر ۸۰درصد از ارزش بازار سرمایه آمریکا در اختیار تنها ۱۰درصد از مردم این کشور است. این بدان معنی است که بخش اعظم درآمدهای هنگفت این بازار در سال، تنها به این گروه از مردم آمریکا رسیده است.

شکاف طبقاتی رو به رشد در جامعه آمریکا، در سال‌های اخیر مباحث سیاسی‌ای را نیز به راه انداخته است. «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا اخیرا بی‌عدالتی در درآمدها را «چالش مشخص عصر حاضر» توصیف کرده است.

آمارهای رسمی دولت آمریکا و همچنین مطالعات دانشگاهی نشان می‌دهد شکاف طبقاتی در جامعه آمریکا در چند دهه اخیر تشدید شده است. تازه‌ترین آمارهای منتشر شده نشان‌دهنده آن است که درآمد ثروتمندترین افراد جامعه (۵درصد کل جمعیت) طی ۲۰ سال گذشته با در نظر گرفتن تورم، ۱۷درصد رشد داشته و در مقابل درآمد ۲۰درصد از جمعیت که در طبقه متوسط قرار دارند، کمتر از ۵ درصد بالا رفته است.
Share/Save/Bookmark