بدون عنوان

فعالان محیط زیست انگلیسی در اعتراض به اکتشافات نفتی تظاهرات کردند

نبیه بری: راه حل موضوع فلسطین تنها با مقاومت قابل دستیابی است

چهار داعشی در عراق دستگیر شدند

شلیک 2 موشک بالستیک به سمت پایگاه‌های مزدوران ائتلاف سعودی در مرکز یمن

حمله «النصره» به یک روستا در منطقه «عاری از سلاح» ادلب سوریه

رئیس ستاد اربعین اعلام کرد: 199هزار و 875 تومان مبلغ ویزای اربعین

عکس/ برگزاری تظاهرات علیه ترامپ در آمریکا‎

اتحادیه عرب خواستارحمایت فوری جامعه بین الملل از فلسطین شد

شلیک موشک بالستیک یمنی بدر 1 به مواضع متجاوزان سعودی

داعش 10 شهروند سوری را اعدام کرد

مردم بحرین در حمایت از تحریم انتخابات تظاهرات کردند

یک فلسطینی در حمله شهرک نشینان صهیونیست به شهادت رسید

توصیه مهم اداره گذرنامه بصره به زائران ایرانی اربعین

درگیری میان اهالی المَهَره و متجاوزان سعودی

داعش در شرق دیرالزور 130 خانواده را ربود

با تفکیک زباله در قرعه کشی خودرو شرکت کنید!

استقبال مردم عراق از سایت ثبت نام برای تصدی پستهای وزارتی

کمک های مراکش به فلسطین وارد مصر شد

دو پهپاد عربستان در یمن سرنگون شدند

شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۰
کد مطلب: ۶۸۲۹۶
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
نبرد سنگین با تکفیری‌ها در جنوب کرکوک
نبرد سنگین با تکفیری‌ها در جنوب کرکوک
نیروهای مردمی و پیشمرگه عملیات گسترده ای را در دو محور برای آزادسازی کامل روستای البشیر از لوث داعش آغاز کرده اند و پیشروی های موثری تاکنون داشته اند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النهرین نوشت، میثم الزیدی از فرماندهان نیروهای مردمی عراق اعلام کرد: مرحله دوم عملیات وفای به عهد در ساعت پنج بامداد امروز شنبه برای آزادسازی روستای البشیر در جنوب کرکوک آغاز شده است. در این عملیات نیروهای مردمی و پیشمرگان حضور دارند و پوشش هوایی از این عملیات انجام می شود.

جعفر شیخ مصطفی از فرماندهان نیروهای پیشمرگه نیز گفت: بامداد امروز عملیات آزاد سازی روستای بشیر شروع شده و نیروهای پیشمرگه موفق به آزادسازی روستاهای البومفرج و المزرعه در غرب بشیر که دو روستای استراتژیک است شدند.

همزمان سرحد قادر از مسئولان پلیس کرکوک اعلام کرد: بمب های کار گذاشته شده از سوی داعش پیشروی نیروهای پیشمرگه را کُند کرده است. تروریست ها با استقرار تک تیراندازها در اطراف روستای بشیر مقاومت می کنند.

یک منبع وابسته به پیشمرگان نیز بیان کرد: تاکنون در جریان عملیات سه نفر از نیروهای پیشمرگان زخمی شدند. به علت مقاومت شدید پیشروی نیروهای مردمی و ترکمن ها به سختی صورت می گیرد. طرحی در حال اجراست تا نیروهای پیشمرگه منطقه را کاملا محاصره کنند و آنگاه نیروهای مردمی و ترکمن ها وارد عمل شوند.

علی بستی از مسئولان نیروهای مردمی گفت: نیروهای مردمی به مقام امام رضا در پشت روستای بشیر در جنوب کرکوک رسیده اند که آخرین نقطه در محور شرقی است. در این عملیات ده ها تن از داعشی ها به هلاکت رسیده یا زخمی شده اند.

وی افزود: نیروهای مردمی اقدام به احداث خاکریز کرده اند و همزمان حملات توپخانه به مواضع داعش ادامه دارد. نیروهای مردمی محور شرقی روستای البشیر در جنوب کرکوک را آزاد کرده اند و واحدهای مهندسی اقدام به پاکسازی منطقه از بمب های کارگذاشته شده در خیابان ها و منازل کردند.عصر امروز روستای البشیر به طور کامل آزاد خواهد شد.

منابع وابسته به نیروهای مردمی ترکمن نیز اعلام کردند: نیروهای عراقی از ساعات اولیه بامداد عملیات را برای آزادسازی مناطق جنوب کرکوک از جمله روستای بشیر و روستاهای اطراف آن آغاز کرده اند تا صفحه جدیدی از صفحه های آزادسازی و پیروزی و غلبه بر داعش و پاکسازی این مناطق از لوث تکفیری ها شروع شود. این عملیات از دو محور انجام شد محور نخست نیروهای مردمی و محور دوم پیشمرگان بر عهده دارند.

این منابع بیان کردند: در دو محور شاهد پیشروی های موثری بوده ایم و تعدادی از روستاها آزاد شده است. به زودی روستای البشیر منطقه آزاد شده اعلام خواهد شد.

برخی منابع امنیتی اعلام کردند: نیروهای پیشمرگه به پیشروی های خود در عملیات آزادسازی البشیر ادامه می دهند و هم اکنون در ۲۵۰ متری از مرکز البشیر هستند. نیروها منتظر ساعت صفر برای آزادسازی کامل روستای البشیر هستند.

این منابع از هلاکت ده ها داعشی در جریان این عملیات خبر دادند.

یک منبع وابسته به عملیات مشترک نیز گزارش داد: در جریان عملیات آزادسازی روستای البشیر در جنوب کرکوک در ۲۵۰ کیلومتری شمال بغداد ۵۰ داعشی کشته شده اند و ۲۰۰ تروریست دیگر در تونل ها گرفتار شده اند.

علی الحسینی سخنگوی نیروهای مردمی اعلام کرد: نیروهای مردمی و پیشمرگه وارد مرکز روستای البشیر در ناحیه تازه در بیست کیلومتری جنوب کرکوک شدند.

وی افزود: نیروهای عراقی به پاکسازی این روستا که داعش آن را اشغال کرده است ادامه می دهند.به علت وجود بمب های کار گذاشته از سوی داعش روند به کندی صورت می گیرد.

در همین حال منابع عراقی از پاکسازی روستای البو فرجی نردیک به البشیر و روستای المزرعه در جنوب کرکوک خبر دادند.

از سوی دیگر محمد مهدی البیاتی از مسئولان سازمان بدر اعلام کرد: نیروهای مردمی بر مقام امام رضا در جنوب روستای البشیر مسلط شده اند و روستای البشیر را از جنوب به محاصره درآورده اند.

وی افزود: نیروهای عراقی موفق به انهدام خودروهای داعش شده اند.
Share/Save/Bookmark