فیلم/ تظاهرات مردمی در کابل علیه بی‌توجهی دولت و افزایش ناامنی‌ها

بیانیه شبکه الاقصی در پی تخریب کامل ساختمان آن از سوی رژیم صهیونیستی

هشدار نماینده عراقی درباره خط آهن کویت عراق

زخمی شدن سه یمنی در بمباران آل‌سعود

حملات آمریکا به شرق دیرالزور 60 سوری را به کام مرگ کشید

با تفکیک زباله در منازل برنده خودرو شوید!

حميميم: یک سوم آوارگان سوری که از لبنان و اردن برگشته اند، بیمار هستند

کماندوهای صهیونیست با پوشیدن لباس زنانه، فرمانده القسام را ترور کردند

دیدار رئیس‌جمهور عراق با امیر کویت

عبدالسلام جابر هیچ نقشی در کادر رهبری انصارالله نداشت

مخالفان جنگ مقابل سفارت عربستان در بلژیک تجمع کردند

جهاد اسلامی: راهپیمایی‌های بازگشت متوقف نمی‌شود

حشد شعبی تلاش داعش برای نفوذ به مرزهای سوریه و عراق راناکام گذاشت

«ضیف الله الشامی» وزیر اطلاع‌‎رسانی یمن شد

یمنی‌ها در بروکسل علیه عربستان تظاهرات کردند

از جرابلس تا عین دیوار

زباله‌هایتان را تفکیک کنید و در قرعه‌کشی خودرو شرکت کنید!

برگزاری تظاهرات بحرینی‌ها در جمعه خشم

عربستان 500 تانک مرکاوا از رژیم صهیونیستی خرید

انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در موصل عراق 3 کشته برجا گذاشت

سه شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۶:۵۹
کد مطلب: ۲۱۵۷۶
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
فراخوان حماس برای برگزاری راهپیمایی همبستگی با اسرای اعتصاب غذا کننده
فراخوان حماس برای برگزاری راهپیمایی همبستگی با اسرای اعتصاب غذا کننده
جنبش مقاومت اسلامی "حماس" خواستار برگزاری راهپیمایی گسترده طی روز جمعه آینده به منظور همبستگی با اسرای دربند بازداشت موقت کرد که برای ششمین روز متوالی در اعتصاب غذا به سر می برند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، جنبش حماس طی بیانیه ای که نسخه ای از آن در اختیار مرکز اطلاع رسانی فلسطین قرار گرفت، خواستار برگزاری راهپیمایی حمایت از اسرای دربند بازداشت موقت در زندان های رژیم صهیونیستی شد.

این جنبش همچنین بر لزوم حمایت مردمی از مساله اسرا و به ویژه اسرای دربند بازداشت موقت در راستای تحقق اهداف اعتصاب غذای آنها تاکید کرد.

این در حالی است که اعتصاب غذای اسرای فلسطینی وارد ششمین روز خود شده است و خبرهای متعددی از پیوستن شمار دیگری از اسرا به آنها شنیده می شود.

در همین راستا، فواد الخفش مدیر مرکز مطالعات اسرا و حقوق بشر "احرار" دیروز دوشنبه تاکید کرد: رژیم صهیونیستی به اقدامات خود علیه اسرایی که در اعتراض به بازداشت ادرای خود اعتصاب غذا کرده اند ادامه میدهد و تمام تلاش خود را برای توقف اعتصاب ۱۸۰ اسیر فلسطینی بکار بسته است. وی افزود: خانواده های اسرای اداری بخاطر محرومیت از دیدار با اسرای اعتصاب کننده و قطع ارتباط با آنها لحظات دشواری را پشت سر می گذرانند.

خفش از نهادهای رسانه ای ومجامع حقوقی خواستار ایجاد کمپین هایی برای حمایت از اسرای اعتصاب کننده شد. مدیر مرکز مطالعات اسرا تصریح کرد:اسرای اداری فلسطینی اعلام کرده اند تا احقاق حقوق خود به اعتصاب غذا ادامه می دهند.

از سوی دیگرف رژیم صهیونیستی با تمدید بازداشت اداری برخی از اسرا درصدد تضعیف اراده اسرایی است که برای ششمین روز متوالی اعتصاب غذا کرده اند.

به گزارش منابع قدس اشغالی، نشأت وحیدی متخصص امور جنبش اسرا از نهادهای بین المللی فعال درزمینه حقوق بشر واتحادیه عرب خواست که وارد عمل شده و به مسئولیت خود در قبال اسرای فلسطینی عمل کنند.

وی همچنین حمایت مردمی یکپارچه و گسترده برای حمایت از مقاومت اسرا جهت پایان دادن به بازداشت اداری که همچون شمشیر آخته ای بر گردن فرزندان ملت فلسطین گذاشته شده است را خواستار شد. این متخصص امور اسرا به ضرورت حمایت و یاری اسرا در چارچوب برنامه های جدید و مراجعه به سازمان ملل متحد و دیگر سازمان های بین المللی شد.

وحیدی افزود: بازداشت اداری اقدامی ظالمانه است که با اصول و معیارهای اولیه حقوق بشر به ویژه ماده های ۸۳ و ۹۶ توافقنامه چهارم ژنو در سال ۱۹۴۹ و توافقنامه مخالفت با شکنجه و منشور بین المللی حقوق مدنی و سیاسی سال ۱۹۶۶ منافات دارد.

اسرای اداری دراسارتگاه های رژیم صهیونیستی در اعتراض به قانون ظالمانه بازداشت اداری برای ششمین روز متوالی اعتصاب غذا کرده اند و مسئولان این رژیم نیز همچنان به اقدامات سرکوبگرانه خود علیه آنان ادامه می دهند.
Share/Save/Bookmark