عمر البشیر به زندانی در خارطوم منتقل شد

سیدحسن نصرالله دوشنبه سخنرانی می‌کند

آوارگی ۴۵۰ خانواده‌ به دنبال درگیری‌های لیبی

شهرک‌نشین صهیونیست بانوی فلسطینی را با کامیون زیر گرفت

گفتگو با فعالان خارجی پیرامون تروریستی خواندن سپاه + فیلم

نشست همبستگی با سپاه پاسداران در لبنان

برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان در کانادا

تشکیل نیروی نظامی جدید برای حماس توسط ایران و حزب الله

برگزاری پنجاه و پنجمین راهپیمایی بازگشت با عنوان «روز اسیر فلسطینی»

الجزایری‌ها برای نهمین جمعه پیاپی تظاهرات کردند

نیروهای حفتر از شهر «غریان» عقب‌نشینی کردند

ادامه کمک نجباء به سیل‌زدگان ایران

یک پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی در صعده منهدم شد

داعش از کشته و زخمی شدن ۶۹ نظامی در نیجریه خبر داد

تظاهرات گسترده در شمال یمن در اولین سالروز شهادت «صالح الصماد»

حزب الله لبنان رژیم صهیونیستی را منشا تروریسم در جهان خواند

توطئه جدید تروریست ها برای اجرای سناریوی شیمیایی در ادلب

پوستر/ جنگ جهانی ترامپ

محموله هدایای الحشدالشعبی و مسیحیان عراق در راه ایران

همایش فعالان لبنانی در حمایت از سیل‌زدگان ایرانی

پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۱:۰۶
کد مطلب: ۲۴۵۲۸
۱ نظر
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
واقعیت‌هایی درباره داعش، از سرکرده‌های بعثی تا کادر تکفیری
واقعیت‌هایی درباره داعش، از سرکرده‌های بعثی تا کادر تکفیری
واقعیت‌هایی در خصوص دولت اسلامی در عراق و شام ( داعش) براساس آخرین اطلاعات به دست آمده از آنها از سوی منابع عراقی منتشر شده است.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری المسله نوشت، گروهک تروریستی موسوم به داعش در واقع اکنون در عراق شناخته شده است و همگی خوب می دانند واقعیت این گروهک این است که بعثی ها آن را اداره می کنند، سرکرده های داعش در واقع مشتی از نخبگان و طلایه داران ارتش حزب بعث منحل عراق است که سلفی های تکفیری ضمن کادر آن در آمده اند، وهم اکنون می توان به جرات گفت بخش اعظم سرکرده های دولت اسلامی در عراق و شام موسوم به گروهک داعش را اعضای حزب بعث منحل عراق و اعضای سرویس اطلاعات نظامی ارتش سابق موسوم به استخبارات تشکیل می دهند، ابو بکر بغدادی و ابو ایمن العراقی و ابو احمد العلوانی و ابو عبدالرحمن البیلاوی و حجی بکر از ان جمله هستند.

 

اگر تعریف تروریسم در سایه عصیان و طغیان طولانی بر کل جهان معنی شود، در خصوص عراق باید بگوییم اکنون در عراق کل تروریسم در گروهکی بنام دولت اسلامی در عراق و شام با نام اختصاری داعش تجلی یافته است، اکنون این گروهک لباسی به اندازه قالب خود اگر چه کمی هم گشاد به نظر می رسد برای تن خود دوخته است.

از سال 2003 عراقی ها همه روزه با بدترین و ناجوانمردانه ترین جنایات عصر خود رو به رو بوده اند، انها از شر دیکتاتوری ترین نظام های جهان نفسی راحت کشیدند و بلافاصله به دامان بذری که این رژیم دیکتاتوری در عراق از خود برجای گذاشت افتادند، بذر نفاق و دو دستگی و نزاع طایفه ای و مذهبی که حزب بعث به دنبال ریشه دار کردن آن در عراق بعد از صدام بود.

اکنون از آن بذر نهال منفور تکفیری ها و تندروها با اشکال و گونه های متفاوت و سمت ها و سوهای مختلف شکل یافته اند و هدفی واحد را دنبال می کنند و آن هدف ایجاد تفرقه و فتنه و قتل عراقی ها براساس اصل عقیده و دین است.

گروهکی با هدف کشتار مردم

عراقی ها در طول یک دهه اخیر و بعد از به راه افتادن سیلی از خون های ناشی از سربریدن ها و انفجارهای تروریستی و قتل عام ملت بی دفاع سرانجام به این باور رسیدند که چه خطر بزرگی آنها را در کشورشان تهدید می کند، امروز با اشغال دومین بزرگ ترین شهر عراق یعنی شهر موصل از سوی گروهک های بعثی و تکفیری عراق نقاب از چهره واقعی داعش برداشته شد، این گروهک را دیگر همه در عراق خوب می شناسند این گروهک نماد شر و ترویسم است این گروهک با دین عراقی ها مشکل دارد خواه اسلام باشد یا مسیحی یا هر آیین دیگر داعش آن را بر نمی تابد، این گروهک هم زیستی مسالمت امیز و اصول اخلاقی و ارزش های دینی را قبول ندارد این گروهک با اسلام مشکل دارد و حقوق بشر را بر نمی تابد.

اگر مردم عراق طی یک دهه با خون هایی که نثار کردند و جان هایی که فدا کردند موفق شدند سرانجام در برابر تروریبسم موفقیتی به دست اورند اکنون با اشغال موصل از سوی داعش این ملت متوجه شده است که دشمن واقعی وی کیست و کجاست و بی شک به زودی بر این دشمن که داعش  خوانده می شود و از سوی برخی کشورهای عربی منطقه و غربی بین المللی و گروه های داخلی حمایت می شود غلبه خواهند کرد و بار دیگر داعش را به همان سوراخ هایی که از آن خارج شدند تا بذر کینه و نفاق را در عراق و سوریه برویانند باز خواند گرداند.  

ماجرای داعش در شهر موصل از طریق استاندار خائن استان نینوا اثیل النجیفی شکل گرفت، او کادری از محافظان شخصی داشت که صدها نفر براورد می شدند، با فرار خود به اربیل باعث شد تا شهر موصل بر روی گروه های بربرها و غارتگران داعشی باز شود و این شهر را دو دستی به داعش تقدیم کرد، داعش در این شهر شمشیر از نیام بیرون کشید و ملت را قتل عام کرد و بانک ها را غارت کردند و درهای زندان ها را بر روی جنایت کاران گشودند، کلیساها را ویران کرده و به آتش کشیدند به مساجد و حسینیه ها رحم نکردند و منهدم سیاختند و و مزارهای تاریخی را نابود کردند و به قبور بزرگان توهین کردند و به میراث این کشور خیانت کردند.

مردم عراق از این گروهک انتظاری هم نداشتند جز این که در هر شهری که وارد می شود بخواهد ارزش های بی ارزش خود را پایه گذاری کند، این گروهک با اسلام و ارزش های اسلام واقعی مشکل دارد و تنها می خواهد براساس اصولی بی اصل و ریشه خود شهرها را اداره کنند، آن وقت به این اصول من درآوردی لقب شریعت می دهند، در این شریعت ساختگی خود ریخت خون ها را مباح و ازدواج کردن با دختر بچه ها را جایز می دانند، و حتی عبارتی را ابداع کردند بنام جهاد نکاح و هرکسی که در برابر عقایدشان بایستند با او سر جنگ خواهند داشت.

نمونه داعش در موصل

پیش از پرداختن به اصل و اساس داعش بهتر است اخرین نمونه آنها را در شهر موصل کمی با آن آشنا شویم، براساس آخرین اطلاعات رسیده این گروهک در منطقه ام الربیعین سه هزار نیرو دارند بیشتر این افراد از باسابقه داران جنگ در سوریه و افغانستان و مناطق دیگر عراق هستند، البته نباید فراموش کرد که گروهی از آنها از تندروهای سعودی و گروهی هم از تندروهای دیگر کشورها هستند که به آنها نظامیان و افراد سرویس اطلاعات نظامی ارتش رژیم حزب بعث را هم باید افزود.

براین فیشمان کارشناس و پژهشگر آمریکایی در زمینه مبارزه با گروه های تروریستی در خصوص داعش چنین گفته است: اشغال شهر موصل یکی از بزرگ ترین دست آوردهای این گروهک تروریستی از بدو تاسیس در سال 2006 تا به امروز به شمار می آید.

از آن تاریخ تا به امروز این گروهک تلاش کرده از طریق جنگ و ستیز و پیکار با مخالفانش و حضور در اماکنی که از نظر طایفه ای برای آنها کمی مناسب بوده و حضور نیروهای امنیتی وجود چندانی نداشته راه را برای بسط سلطه خود هموار سازند از این رو همیشه تلاش کرده اند مناطقی از عراق و سوریه که حضور برخی از سنی های موافق و نزدیک به نظرشان به چشم می خورده راه را برای تشکیل دولت موسوم به دولت اسلامی در عراق و شام هموار سازند.

هم اکنون براساس نقشه ای که اخیراً ایتن گروهک برای خود صادر کرده و منتشر هم شده مشخص شده است که این گروهک مرزهای خود را علاوه بر سوریه و عراق به لبنان و اردن و کویت و عربستان سعودی هم امتداد داده است.

توسعه کرم گونه

اگر چه این کروهگ در طول سال های فعالیت های تروریستی خود توانسته است با برخی از تروریست های بنام آشنا شود، اما ابو بکر البغدادی که یکی از زندانیان سابق زندان های آمریکایی بوده به محض آزادی توسط آمریکایی ها افکار این گروهک را تندتر کرده و برای تروریستیب تر شدن این گروهک تلاش بسیاری کرده است.

وی سیاست خود را برای نفوذ در اماکن دیگر به صورت کرم گونه و آرام در پیش گرفت به گونه ای که رفته رفته در بین برخی از افراد ضعیف النفس سست عنصر راهی یافت.

اشغال موصل برای گروهک داعش هدف فوری نبوده است چرا که بعد از برخی موفقیت ها که در بخش هایی از سوریه به دست اورد به دنبال هدف تشکیل دولت بوده است.

در سال 2007 داعش کتابچه ای برای خود صادر و منتشر کرد و در آن از راهبرد خود برای عراق سخن به میلان آورده بود، داعش این راهبرد را مدعی است که از قرآن کریم استنباط کرده است و از نزاع های ایدئولوژیک در جهان به دست آورده، داعش در این کتابچه فلسفه سیاست با مفهوم غربی را برای دولت لائیک خوانده و اعلام کرده ایبن نوع از دولت باعث سلطه مطلقه در جهان می شود.

داعش این نظریه خود را در برخی از شهرهای سوریه در زمان اشغال عملی کرد و امرذوزه هم در موصل اجرا کرده است براساس نظریه داعش آموزه های دینی را پیش از آموزه ها و اصول مربوط به زیست و انسانیت باید اجرایی کرد، یعنی درست برخلاف تمدن نوینی که اکنون به زیست و انسانیت بیشتر توجه خود را معطوف می سازد.

براساس ظریه های گروهک داعش در اداره امور دولتش !! باید پیش از پرداختن به وضعیت انسان ها باید به دین توجه کرد البته دینی که خود می شناسند، اکنون داعش برخلاف ایتن نظریه عمل کرده است و به محض ورود به شهرها در حال جذب نیروهایی برای خود و حتی تلاش می کند ابتدا زندانیان جنایی که امیدی به آزادی نداشتند و از جامعه کینه به دل دارند را آزاد کنند، البته آزادی زنیدانیان را داعش نه برای ارزش نهادن به کرامت انسانی که با هدف جلب توجه و اعتماد انها به سمت داعش آزاد می سازد.

قتل عام براساس هویت

این گروهک آغاز کارش را در عراق با اعلام این مساله که مبارزه با اشغالگران آمریکایی امری واجب و ضروری است آغاز کرد، اما در سال 2011 و بعد از خروج نظامیان آمریکایی از خاک عراق اعلام کرد شیعیان افرادی طغیان کننده از امت اسلامی هستند و باید آنها را قتل عام کرد، از این رو بعد از تحولاتی که در بین سال های 2006 تا 2009 در عراق روی داد این گروه از ان به عنوان دست آویزی برای همین نزاع استفاده کرد، در ان زمان قتل شیعیان و سیاست ایجاد اختلافات طایفه ای در عراق را سازمان تروریستی القاعده در عراق پایه گذاری کرد.

در همان سال ها القاعده وقتی نزاع طایفه ای را در عراق باب کرد عشایر و ملت غیور عراق با تشکیل گروه های بیداری و برای همکاری با ارتش عراق دوشادوش آنها با القاعده به مبارزه پرداختند و این سازمان تروریستی را در عراق تارومار کردند.

عراقی ها در همان سال ها با وحدت و انسجام خود موفق شدند القاعده و داعش را از عراقف برای همیشه بیرون برانند، اما با به راه فتادن فتنه ای دیگر این بار در سوریه این گروهک فرصت را برای حضور مجدد خود این بار در سوریه باز یافتف از این رو رفته رفته در مناطقی که به مرزهای عراق نزدیک بود رخنه کردند و در شهرهای موصل و الرمادی شکل یافتند.

این گروهک برای این که اعتماد به نفس را بین اعضایش تقویت کند و آنها را به پیروی از خود دل گرم سازد، عملیات تروریستی خود را در بخش های راکنده عرذاق اغاز کرد و ابتدا سعی کرد این عملیات تروریستی خود را در مناطقی که از نظر امنیتی دچار ضعف هستند آغاز کند.

از این رو بانک ها و برخی پمپ بنزین ها و مخازن و انبارهای غذا و غلات را مورد حمله قرار دادند، حتی در برخی از مناطق عراق جوانان را مجبور می کردند تا با آنها همراه شوند.

از این رو اکنون تحلیگران بر این باورند که این گروهک برای کوتاه مدت شهر موصل را هدف نزدیک برد خود دانست این تجربه را داعش در شهر مرزی سوریه یعنی رقه به دست آورد، داعش برای مدت بیش از یک سال موفق شده بود بدون هیچ مشکل گفتنی در این شهر باقی بماند، اکنون هم این تجربه را برای بیش از شش ماه در شهر فلوجه عراق تجربه کرده بود و موفق شده بود بدون مشکل در این مدت این شهر را با اعمال زور بر اهالی ان اداره کند.

این پیشروی داعش برای سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا عجیب نبوده است، چرا که در فوریه گذشته یکی از مقامات عالی رتبه این سرویس های اطلاعاتی یعنی ژنرال مایکل تی فلین گفته بود:داعش خود را برای به دست اوردن اراضی بیشتری در سال 2014 اماده می سازد".

این گروهک اکنون بخش اعظم نیروهای خود را از گروه های تندروی وهابی از عربستان سعودی تامین می کند، البته وهابی های دیگری هم از کشورهای دیگر منطقه به آن پیوسته اند، اما بخش اعظم سرکرده های تاثیر گذار داعش از بازداشتی های سابق در عراق هستند، یکی از این سرکرده ها ابو بکر البغدادی است که دارنده مدرک دکترا در زمینه مطالعات اسلامی از دانشگاه بغداد است .

جدایی

این گروهک در تشکیل صفوف نیروهایش مستقل عمل کرد و اعلام نمود دیگر به هیچ شخص یبا گروهی وابستگی ندارد حتی دیگر به سازمان القاعده که سازمان مادر به شمار می امد دیگر وابستگی ندارد، از این رو این اقدام باعث شد بسیاری از اعضای القاعده که به دلایلی نمی خواستند به صورت گروهی به فعالیت های تروریستی خود بردازند به داعش پیوستند و با سرکرده آن بیعت کردند از این رو ایمن الظواهری سرکرده جدید القاعده بعد از مرگ اسامه بن لادن از این اقدام بسیار ناخرسند شد از ایبن رو به داعش دستور داد از سوره خارج شود و به عراق باز گردد و نزاع سوریه را به جبهه النصره واگذار سازد.

همین موضع باعث شد تا این گرذوهک با دیگر گروه های تروریستی وابسته به القاعده برای به دست آوردن غنایم جنگی در سوریه وارد جنگ شود و دیگر مسائل به اصطلاح عقیده ای را گروه های وابسته به القاعده کنار گذاشتند و باهم جنگیدند.

تاسیس

دولت اسلامی در عراق و شام با نام اختصاری داعش در 15 اکتبر سال 2006 در جلسه ای که بین گروه های مسلح تشکیل شده بود براساس معاهده ای موسوم به " پیمان المطیبین " تاسیس شد و در آن زمان " ابا عمر " سرکردگی آن را به دست گرفت.

بعد از کشته شدن ابا عمر البغدادی در سال 20110 ابو بکر البغدادی سرکردگی این گروهک را به دست گرفت، در زمان وی عملیات تروریستی بزرگی به صورت همزمان آغاز شدند یکی از این عملیات حمله همزمان داعش به بانک مرکزی عراق در بغداد و وزارت دادگستری و حمله به دو زندان ابو غریب و الحوت بود.

در سال 2013 بود که البغدادی اعلام کرد که جبهه النصره با دولت عراق اسلامی متحد شده است و از ان زمان نام این گروه به گروهک " دولت اسلامی در عراق و شام " تغییر یافت، همین گروه بود که حمله به ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت را برعهده گرفت، در آن زمان بر برخی از شهرهای سوریه هم سلطه یافته بود، و از آن نیز یورش و نفوذ خود به شهر فلوجه عراق را اغاز کرد این روخداد در اواخر سبتامبر 2013 روی داد.

برخی از اقدامات تروریستی

در مارس 2013 جبهه النصره شهر الرقه را به صورت کامل در تابستان همان سال اشغال کرد و شهر رقه به تصرف دولت اسلامی در عراق و شام در آمد.

در اوریل سال 2013 دولت اسلامی در عراق و شام رسماً تاسیس شد.

در ژانویه سال 2013 این گروهک تروریستی روستای خان العسل در حومه حلب را اشغال کرد.

در تاریخ 2013 / 7 / 21 این گروهک تروریستی به زندان التاجی برای آزاد سازی دهها تن زندانیان خود اغاز کرد.

در آگوست سال 2013 به فرودگاه منغ نظامی در سوریه حمله کرد.

در سبتامبر سال 2013 این گروهک به مقر نیروهای امنیتی کردستان عراق ( آسایش ) حمله کرد و در شهر اربیل در اقلیم کردستان آن را با خودروهای بمب گذاری شده و عملیات انتحاری هدف قرار داد.

در 10 ژوئن سال 2014 گروهک تروریستی دولت اسلامی در عراق و شام به صورت کامل استان نینوا در عراق را به تصرف خود در آورد.

سرکرده ای بعثی و کادر تکفیری

آن چه که در باره داعش باید گفت این است که ایبن گروهک تروریستی در واقع اکنون در عراق شناخته شده است و همگی خوب می دانند واقعیت این گروهک این است که بعثی ها آن را اداره می کنند، سرکرده های داعش در واقع مشتی از نخبگان و طلایه داران ارتش حزب بعث منحل عراق هستند که سلفی های تکفیری ضمن کادر آن در آمده اند، برخی از سرکرده های آن این افراد هستند.

أبو بکر البغدادی

اسامه ابراهیم البدری ، لقب سابق وی ابو دعاء بود، او استاد دانشگاه در زمینه مطالعات اسلامی بود، او خطیب مسجد احمد بن حنبل در شهر سامراء بود، سپس خطیب مسجدی در بغداد شد و سس خطیب یکی از مساجد فلوجه شد، نیروهای آمریکایی وی را در تاریخ 4 ژوئن 2004 برای مدت سه سال زندانی کردند، ائو گروهی را بنام گروه ارتش اهل الحق تاسیس کرد، سس به القاعده پیوست، وی بعد از مدتی کوتاه مرد شماره 3 القاعده شد، سپس بعد از مرگ ابو عمر البغدادی جایگزین وی شد.

أبو أیمن العراقی

یکی از مهم ترین مسئولان داعش در سوریه است و از وابستگاه ارتش دوران صدام است، وی عضو شورای نظامی داعش بوده و این شورا کلاً 3 عضو دارد، لقبش در عراق ابو مهند السویداوی بود، وی متولد ستال 1965 است و در ارتش عراق رتبه سرتیپی در اطلاعات ارتش عراق استخبارات هوایی عراق داشت، در سال 2007 برای مدت 3 سال زندانی شد، در سال 2011 برای نبرد به دیر الزور در سوریه رفت، امروزه وی یکی از سرکرده های داعش در ادلب و حلب و کوه های لاذقیه است.  

أبو أحمد العلوانی

اسم اصلی وی ولید جاسم العلوانی است او از اعضای ارتش دوران صدام است وی عضو شورای نظامی داعش است که تنها 3 عضو دارد.

أبو عبد الرحمن البیلاوی

نام وی عدنان اسماعیل نجم اسیت ، لقبش در عراق ابو اسامه البیلاوی بود، وی از اهالی الانبار است در 27 ژوئن سال 2005 در بوکا زندانی بود، وی از نظامیان ارتش دوران صدام بود، وی عضو شورای نظامی داعش است این شوئرا تنها 3 عضو دارد، وی در عین خححال ریاست این شورا را هم برعهده دارد در نبرد الخالدیه در الانبار به هلاکت رسید.

حجی بکر

نامش سمیر عبد محمد الخلیفاوی است افسر سابق ارتش صدام است و مسئول بخش مهمات ارتش بود، در زندان بوکا زندانی بود و بعد از آزادی از زندان به القاعده پیوست او مهم ترین مرد داعش در سوریه بود و اخیرا به هلاکت رسید.

أبو فاطمة الجحیشی

نامش نعمه عبد نایفغ الجبوری است عملیات سیازمادهی جنوب عراق را به دست داشت تا این که به کرکوک و مراکز دیگری در شمال عراق اعزام شد.

Share/Save/Bookmark
United States
۱۳۹۳-۰۳-۳۱ ۰۱:۰۲:۰۷
برای قلع و قمع وریشه کن کردن افراد این گروه جنایتکار و وحشی نباید لحظه در تعقیبشان درنگ کردهرگونه ترحم در نابودی افراد ان رحم به بدتی از هر سرطانی در جان بشریت است. (1932)