حمله موشکی یمن به جنوب عربستان

21 اسفند 1397 ساعت 9:19

یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله شب گذشته، پنج موشک بالستیک را به صورت همزمان به سمت مواضع شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی در منطقه عسیر شلیک کرد.


به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری فارس، نیروهای ارتش یمن و انصارالله دوشنبه‌شب در واکنش به حملات موشکی و خمپاره‌ای ائتلاف سعودی به الحدیده، پنج فروند موشک بالستیک «زلزال-۱» را به سمت محل استقرار شبه‌نظامیان در در جنوب عربستان شلیک کردند.

شبکه المسیره گزارش داد که نیروهای یمنی دوشنبه‌شب پنج فروند موشک بالستیک از نوع «زلزال-۱» و چندین گلوله خمپاره را به سمت مواضع شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی در منطقه «علب» در منطقه عسیر شلیک کردند.

منابع یمنی می‌گویند که این پنج موشک به صورت همزمان و در پاسخ به حملات خمپاره‌ای و موشکی شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی به شهرستان التحتیا در غرب یمن شلیک شد.

شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی روز دوشنبه بیش از ۳۰ فروند موشک «کاتیوشا» و ۱۵ گلوله خمپاره به سمت منطقه «الفازه» شهرستان التحتیا استان الحدیده واقع در غرب یمن شلیک کردند.

حملات ائتلاف سعودی به یمن به بهانه بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن، حدود چهار سال است که آغاز شده و موجب کشته و زخمی شدن هزاران نفر از مردم این کشور شده است.


کد مطلب: 81620

آدرس مطلب: http://mwfpress.com/vdcgz397.ak9qx4prra.html

جبهه جهانی مستضعفین
  http://mwfpress.com